TREK zanič okvirji

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
B123
član

TREK zanič okvirji

Odgovor Napisal/-a B123 »

Leta 2012 pri Funsports kupljen Remedy 8, po 13 lepih vožnjah... prelomljen okvir.
Pa naj še kdo reče, da je Trek dobro kolo.
Pa še premontažo ti zaračunajo, kljub temu, da so garancijo priznali (reševali so jo pa dober mesec...).
Garancije ti pa ne priznajo, če prineseš samo okvir...
Upam, da bo to koga odvrnilo od nakupa Treka in od problemov povezanih z njimi.
Priponke
20140524_131731.jpg
krsh
član

Re: TREK zanič okvirji

Odgovor Napisal/-a krsh »

V 2 letih si naredu 13 voženj?

Premontažo ti pa mislim da povsod računajo, vsaj dobil si pod garancijo novega, bod srečn. Premontaža je pa v pogojih garancije, ki jo določa proizvajalec sam in ne trgovina.

In rekel bom: Trek je dobro kolo, čeprou sm videl že kar nekaj počenih nihajk.
Bani
član

Odgovor Napisal/-a Bani »

Men je počil isti Trek na istem mestu.
Zamenjali so mi sprednji trikotnik pod garancijo brez stroška premontaže (Funsport).
Plačal sem edino 6€ za vijak ki drži zadnji amortizer, ker je baje šel navoj sfalit pri premontaži (to mi ni najbolj jasno, saj ga je premontiral njihov serviser in ga tudi preveč zatisnil - pomoje).
Čakal sem isto cca. 1 mesec, vendar mi sedaj dela BP.

lp bani
gorko
član

Odgovor Napisal/-a gorko »

V Extreme vitalu ti ne računajo premontaže, kar je edino pravilno, saj ne gre za napako za katero bi bil sam kriv.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

Tudi BLsport in še marsikater prodajalec ne računa premontaže reklamacijskega okvirja, če je bilo kolo kupljeno pri njih, kolikor je meni znano.
...live for something or you'll die for nothing!
armada
član

Odgovor Napisal/-a armada »

tudi v mariboru nikjer ne računajo, meni so pri treku dali vedno samo nove nihajke pa sem sam pošraufau :) po drugi strani pa žau nikoli nisem dobil celega novega okvirja :(
laksikon
član

Odgovor Napisal/-a laksikon »

premontaže nimajo kaj računat. Halo??? V SLO se kar nateguje
GrrrrCar
član

Odgovor Napisal/-a GrrrrCar »

Uporabnik B123 svojo jezo neupravičeno izpostavlja na forumu.

Kolo je bilo reklamirano 26.5.2014 in do rešitve reklamacije ni preteklo en mesec (danes smo 24.6.2014, stranka pa je dobila nov okvir v prejšnjem tednu). Ko smo reklamacijski okvir dobili, smo se takoj lotili premontaže in stranko tudi poizkusili priklicati po telefonu. Šele po dveh dnevih smo vzpostavili kontakt in komaj tretji dan po opravljenem popravilu je uporabnik prišel po kolo (to je bilo v sredini prejšnjega tedna). Stranki smo zaračunali premontažo. Vendar smo stranko zatem tudi klicali, v želji da ji izstavimo dobropis oz. vrnemo plačano premontažo. Vendar do danes žal še nismo vzpostavili kontakta.

Počen okvir je posledica napake proizvajalca. Proizvajalec jamči tudi doživljenjsko garancijo na okvir, kar je bilo seveda upoštevano. Ni potrebno blatiti ime firme Trek zaradi ene same napake in osebne jeze.

Trudimo se, da uporabnikom koles nudimo dober suport in hitro ter učinkovito rešujemo morebitne probleme. Pozivam uporabnika B123, da se oglasi v trgovini in mu z veseljem vrnemo znesek premontaže. Upam da bo nov okvir stranki služil bolje kot prejšnji. Veliko uspešnih kilometrov vam želim!
tol
nadpovprečno sitn
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tol »

ZAkon o varstvu potrošnikov:

"19. člen

Stroške za material, nadomestne dele, delo, prenos in prevoz izdelkov, ki nastanejo pri odpravljanju okvar oziroma pri nadomestitvi izdelka z novim na podlagi garancije, plača proizvajalec."

1. Pojdi v trgovino, povej za ta člen zakona in povračilo stroškov. Če ne zaleže, vljudno povej, da je to tvoja pravica in njihova dolžnost, da bi ti stvar brezplačno morali premontirati. V kolikor se s tem ne strinjajo, pa povej, da boš podal prijavo na tržni inšpektorat, kamor pošlješ en kulturen e mail z opisom dogodka in vsemi relavantnimi dejstvi.

2. Če narediš 10.000 koles in 3. počijo? Ali so vsa kolesa zanič?
antonov30
član

Odgovor Napisal/-a antonov30 »

GrrrrCar napisal/-a:Uporabnik B123 svojo jezo neupravičeno izpostavlja na forumu.

Kolo je bilo reklamirano 26.5.2014 in do rešitve reklamacije ni preteklo en mesec (danes smo 24.6.2014, stranka pa je dobila nov okvir v prejšnjem tednu). Ko smo reklamacijski okvir dobili, smo se takoj lotili premontaže in stranko tudi poizkusili priklicati po telefonu. Šele po dveh dnevih smo vzpostavili kontakt in komaj tretji dan po opravljenem popravilu je uporabnik prišel po kolo (to je bilo v sredini prejšnjega tedna). Stranki smo zaračunali premontažo. Vendar smo stranko zatem tudi klicali, v želji da ji izstavimo dobropis oz. vrnemo plačano premontažo. Vendar do danes žal še nismo vzpostavili kontakta.

Počen okvir je posledica napake proizvajalca. Proizvajalec jamči tudi doživljenjsko garancijo na okvir, kar je bilo seveda upoštevano. Ni potrebno blatiti ime firme Trek zaradi ene same napake in osebne jeze.

Trudimo se, da uporabnikom koles nudimo dober suport in hitro ter učinkovito rešujemo morebitne probleme. Pozivam uporabnika B123, da se oglasi v trgovini in mu z veseljem vrnemo znesek premontaže. Upam da bo nov okvir stranki služil bolje kot prejšnji. Veliko uspešnih kilometrov vam želim!

Čemu ste potem sploh računali premontažo? samo iz radovednosti me zanima.
B123
član

Hvala fantje z vašo pomočjo grem danes po vračilo denarja.
Uporabniški avatar
strolc
član
Kraj: ( sončna stran gorjancev )

Odgovor Napisal/-a strolc »

GrrrrCar napisal/-a:Uporabnik B123 svojo jezo neupravičeno izpostavlja na forumu.

Stranki smo zaračunali premontažo. Vendar smo stranko zatem tudi klicali, v želji da ji izstavimo dobropis oz. vrnemo plačano premontažo. Vendar do danes žal še nismo vzpostavili kontakta.
Mislim da je njegova jeza povsem upravičena,ker ste mu zaračunali premontažo.
Tako da vsak komentar je odveč.Upam da fant dobi povrnjene potne stroške ali
vsaj za malico.. :mrgreen:
uzivaj danes kdo ve kaj bo jutr...
armada
član

Odgovor Napisal/-a armada »

ker smo že pri garancijah, kako bo pol to nasledno leto ko bojo večinoma 6540b kolesa, če dobiš garancijski okvir, boš dobu tut vse ostalo? :D
GrrrrCar
član

Uporabnik B123 je že dobil povrnjeno vsoto in bi jo dobil ne glede na odprtje te teme.

armada: Vsaka kolesarska firma ima na voljo še precej 26'' okvirjev, tako da se jih bo dalo dobiti tudi precej let po "izumtrju" tega standarda.
Uporabniški avatar
DamijanD
član
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a DamijanD »

antonov30 napisal/-a: Čemu ste potem sploh računali premontažo? samo iz radovednosti me zanima.
Tudi mene
Uporabniški avatar
Berger
član
Kraj: Ruše siti

Odgovor Napisal/-a Berger »

Ker vozim Treka, tud mene
Gasa!
GrrrrCar
član

Vsak reklamacijski okvir se bo premontiral brezplačno. To vam zagotavljam jaz.

... pri uporabniku B123 pa je prišlo do neljubega dogodka zaradi napake v postopku znotraj firme.
Uporabniški avatar
rookiee
član
Kraj: Ljubljana/Domžale

Odgovor Napisal/-a rookiee »

Berger napisal/-a:
Po domače, probal so, ako prođe prođe.

Sicer pa kmečka logika pravi, da če je na nekaj garancija ne bi smel imet dodatnih stroškov. Nasplošno so pri nas servisi (tudi avtomobilski, uradni) leglo imbecilov, ki delajo po principu ne moreš me tako malo plačat kolikor lahko malo naredim. Do sedaj sem v vseh bajk štacunah in servisih imel dve dobri izkušnji, ena servisna, ena prodajna (nasplošno), ostalo je pod kritiko. Če bi sam tako delal bi bil že zdavnaj na zavodu in v stečaju.
Uporabniški avatar
K.u.K 17
član

Odgovor Napisal/-a K.u.K 17 »

rookiee napisal/-a:
Berger napisal/-a:

Sicer pa kmečka logika pravi, da če je na nekaj garancija ne bi smel imet dodatnih stroškov. Nasplošno so pri nas servisi (tudi avtomobilski, uradni) leglo imbecilov, ki delajo po principu ne moreš me tako malo plačat kolikor lahko malo naredim. Do sedaj sem v vseh bajk štacunah in servisih imel dve dobri izkušnji, ena servisna, ena prodajna (nasplošno), ostalo je pod kritiko. Če bi sam tako delal bi bil že zdavnaj na zavodu in v stečaju.
Zakon ureja vse kar se tiče garancij, pusti ti kmečko logiko. In imbecili so kvečjemu tisti "gospodje" ki so postavili plačno politiko v Sloveniji. Ti bi se trudil opravljati delo (kakršnokoli) za ušivih 600 eur na mesec ?! V veliki meri so za storitve pod nivojem krivi tudi delodajalci/lastniki, ki zaposlujejo študente in folk preko napotnic, ko je konec sezone pa hvala in nasvidenje, naslednje leto pridejo spet drugi študentje in tako v krog...nihče si pa, očitno, ne želi vzpostaviti , naučiti, priučiti in homogenizirati stalne ekipe sodelavcev, katera bo delovala timsko, usklajeno. Z tako ekipo bi bile tudi stranke veliko bolj zadovoljne. Seveda je treba te ljudi tudi stimulirati da se doseže željeni učinek. Polna usta Evrope imamo, v resnici smo in bomo eni obični balkanci, tudi kar se plač tiče. Samo za info, delam v kolesarstvu že precej let, trenutno delam v Italiji in moja mesečna plača znaša 1500 eur neto, plus procenti od servisa in prodaje. Koliko zasluži DOBER serviser koles pri nas? 1000 eur z milijon nadurami? Kdo je torej bolj stimuliran?
Znanje vedno stane in na dolgi rok se investicija zelo poplača. Na drugi strani pa je malo morje študentov, ki bi malo šraufali čez poletje, stanejo pa minimalno...
Uporabniški avatar
zob
član
Kraj: Iv.G.
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zob »

K.u.K 17 napisal/-a:Seveda je treba te ljudi tudi stimulirati da se doseže željeni učinek.
In da ostanejo :D
Jaco P.
član

Odgovor Napisal/-a Jaco P. »

Kaj si pa delal, da je počil okvir?

Glede na to, da je okvir 17,5 predvidevam, da nisi strašno težki. :)
Bani
član

Odgovor Napisal/-a Bani »

Kot sem napisal že zgoraj, mora biti to serijska napaka.
Imam isto Remedy8 17,5" in mi je okvir identično počil.
Imam pa dobrih 80kg brez opreme, vozim pa večinoma AM ture pa občasno wannabe enduro.

Če pa že gremo mal čez serviserje imam vprašanje.
Pri premontaži okvirja pod garancijo je serviser pri premontaži zadnjega amortizeja uničil vijak, katerega so mi zaračunali.
Poglabljal se nisem več kot toliko za tistih 6€, kako je prišlo do tega. Ali ga je uničil pri montaži, ali je bil že uničen na prejšnjem okvirju.
Ali so upravičeno zaračunali vijak al ne?

lp Bani
TomažT
član

Odgovor Napisal/-a TomažT »

Neupravičeno. Vse, kar uniči serviser/prodajalec gre na njihove stroške. Drugo je, če je za to kriv uporabnik sam.

Lp, T
Uporabniški avatar
fastdown
član
Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

Odgovor Napisal/-a fastdown »

Serviser ti lahk unici 5 vijakov pa rece da so bili ze uničeni ter ti računa nove katere po možnosti ti sploh ne dobis dokazat da jih je on uničil pa itak skor nemors
Uporabniški avatar
whatever
član
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

TomažT napisal/-a:Vse, kar uniči serviser/prodajalec gre na njihove stroške
No ja. Imas kolesa, ki jih lastnik nikoli ni servisiral in potem se kaksen vijak zapeče (ali celo gonilni lezaj, pedala ipd) in ga potem serviser unici, ker se je 10 minut matral, da bi ga odvil... nope.
v0jc
član

Odgovor Napisal/-a v0jc »

rookiee napisal/-a:
Berger napisal/-a:
nobeden pa ne pomisli, da njegovo kolo ni edino v servisu in, je zaradi tega verjetnost, da pride pač do napake oz. nesporazuma...sploh recimo, če delaš v firmi kjer je več zaposlenih...

fastdown napisal/-a:Serviser ti lahk unici 5 vijakov pa rece da so bili ze uničeni ter ti računa nove katere po možnosti ti sploh ne dobis dokazat da jih je on uničil pa itak skor nemors
Stvar je lahko brez problema tudi obratna....se pravi stranka uniči potem pa obtoži servis...za dokazovanje pa potem obstajajo razni sodni izvedenci itd :).A drugače nekateri res mislite, da bi si nek večji uradni servis želel pregovarjat s stranko glede vijaka za katerega je nabavna cena mogoče max 1€? Če stvar uničiš oz. poškoduješ v servisu (kot serviser) jo pač potem tudi zamenjaš oz. urediš tako da bo stranka zadovoljna.

Sam sicer delam na servisu oz. oddelku reklamacij telefonije pa vendar vem kako približno stvari gredo...
Uporabniški avatar
kacu
član
Kraj: Glava

Odgovor Napisal/-a kacu »

Ja, ker je 10 bajkov tam, kjer se z počenega okvirja daje oprema na nov okvir.
Če je temu tako je naslov teme upravičen.
follow me i'm right behind you
B123
član

Seveda je upravičen. Poglej si tole:
https://www.zps.si/index.php/varnost-si ... -kolo-trek
Uporabniški avatar
kacu
član

No, tukaj pa TREK na svojo roko popravlja napako drugega proizvajalca.
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

Nič ni na svojo roko, del so vgradili na svoj izdelek in ga kot svojo (celoto) prodali. Povsem enako je, ko proizvajalec avtomobilov vpokliče neke svoje modele zaradi komponente dobavitelja. Seveda posledice vpoklica nosi krivi dobavitelj. Ki, če je majhen, jasno lahko kar zapre tovarno v takšnem primeru (če bi bilo res kritično).

Kriv je Suntour, ampak posredovati pa mora Trek, razen v primeru, da je nekdo v prosti prodaji kupil to vilico in jo montiral (malo verjetno).
Vitto1
član

Odgovor Napisal/-a Vitto1 »

Ampak zanimivo da so iste vilce pri ostalih proizvajalcih ok. tudi pri zamenjavi baje ne menjajo vilce ampak dodajo če sem prav razumel neko podložko. če sem narobe razumel naj me kdo popravi ampak možno da se problem pojavlja recimo zaradi določenega hitrega zapenjalca oziroma nastavkov na pestu v kombinaciji s to vilco? Ker ne gre za nek nov izdelek...
Uporabniški avatar
mrd
član
Kraj: Notranjsko-kraška regija

Odgovor Napisal/-a mrd »

Kaj če bi v neki drugi temi (ali je celo bilo v isti) odprli link do pojasnila o vpoklicu in ne to skopo in že kar zavajoče obvestilo ZPS. Vse piše o problemu, odzivu oz. neodzivu Suntourja, koliko proizvajalcev koles je vpletenih... ampak to tako ali tako nima veze s temo o Trek okvirjih.
Trek zagotovo niso neki šalabajzerji, tako kot tudi drugi top proizvajalci niso. Napake se zagotovo dogajajo, tudi pokanja je pri določenih modelih več kot drugih ampak je bistveno kako proizvajalec reklamacije rešuje in kako hitro, drugo so več ali manj komentarji pa še to povečini tipa slišal sem kar je rekel.... noben pa ne pomisli na čas ko je dejansko nabavljal okvir kako je z veseljem pogledoval proti XY ker je za 200gr lažji od YY in celo pol kile od ZZ. Nekje se verjetno tudi to mora poznat.
Kakrkoli narobe je nekaj posplošit z enostavno oznako "zanič".
Uporabniški avatar
kacu
član

@pipi
wreck napisal/-a:Gre se za napako SR Suntourja, ki pa je nočejo priznati. Pri Treku in Scottu so se zato odločili, da napake odpravijo na lastno pest tako, da se prostovoljni vpoklic že tekoče rešuje v vseh prodajalnah Trekovih koles v Sloveniji. ZPS nima aktualnih podatkov...
Odgovori