Nakup cyclo cross kolesa do 1500€

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
antonov30
član

Nakup cyclo cross kolesa do 1500€

Odgovor Napisal/-a antonov30 »

Lep pozdrav ,prijatelj kopuje cyclo cross kolo do 1500€, je kr zagret športnik (170cm , 65kg)tako da 50-60km na dan mu ne uide.
1. Kaj priporočate glede zavor, so hidravlični diski vredni svojega denarja, ali klasične v zavore opravijo svoje?
2. Kakšen rank opreme potrebuje?
3. Če je potrebno izbirat med težjimi oziroma cenejšimi obroči in hidravličnimi zavorami kaj priporočate, kaj prevaga?

Hvala za vse odgovore
Uporabniški avatar
Thema
član

Re: Nakup cyclo cross kolesa do 1500€

Odgovor Napisal/-a Thema »

1. diski 100%, zaradi clearanca ko je blato v igri
2. karkoli sram, da imas lahko menjalnik z sklopko
3. hidravlika, poleg tega za cx itak rabis ornk obroce

sam da se ne bo pol peljal 90% po cesti in tarnal da so diski in menjalnik z sklopko brezveze
n3o
član

Odgovor Napisal/-a n3o »

antonov30 napisal/-a:Lep pozdrav ,prijatelj kopuje cyclo cross kolo do 1500€, je kr zagret športnik (170cm , 65kg)tako da 50-60km na dan mu ne uide.
1. Kaj priporočate glede zavor, so hidravlični diski vredni svojega denarja, ali klasične v zavore opravijo svoje?
2. Kakšen rank opreme potrebuje?
3. Če je potrebno izbirat med težjimi oziroma cenejšimi obroči in hidravličnimi zavorami kaj priporočate, kaj prevaga?

Hvala za vse odgovore
Ti priporocam da tole vprasanje postavis na forumuna bicikel.com, ker je tam bolj cestakarski forum in ti bodo veliko bolj pomagali
Uporabniški avatar
Ezekiel
član
Kraj: Tam gor nekje

Odgovor Napisal/-a Ezekiel »

Hej,

1. Za začetek ne potrebuješ diskov, klasične kantilever zavore delujejo brez problema, zavorne ploščice / gumice so bolj pomembne tukaj ...
2. Rang Shimano 105 / SRAM Force je čisto dovolj in deluje, sklopko potrebuješ če se boš šel kak 1x10 ali sistem, za začetek tega po moje ne rabiš. Pazi, da tavelik prednji zobnik ne bo prevelik (običajno imaš za CX 36/48 spredaj) in da imaš zadaj dovolj veliko kaseto (npr. 12-28)
3. Fajn je imet boljše obroče / komplet kolesa kot kaj drugega, sicer boš precej časa porabil, da jih boš spet scentriral.

Moj nasvet v tem cenovnem rangu? Če hočeš dobro opremo in takotako okvir/vilico, potem mogoče recimo CUBE. Če hočeš dober okvir / vilico in takotako opremo, potem pa mogoče kakTREK. To je tako, na hitro ...
Vomit or die!
BLAŽ
član

Odgovor Napisal/-a BLAŽ »

-na cx-u za 1.500 hidravlika žal ne gre čez
-mehanski diski so boljši od cantileverjev, niso pa to kar smo navajeni iz mtb. Najmočnejše mehanske čeljusti, ki sem jih imel priložnost preizkusiti so Simano br-cx77.
-menjalnik s sklopko se mi zdi brez potrebe
-pri malemu verižniku 36 je za moj okus 28 zadaj premalo. Gre za to, da se ozke gume na razmočenem terenu bolj vdirajo kot širše mtb, tako da je vse skupaj težje. Zaradi tega so marsikdaj zadnje 3-4 prestave v uporabi že po ravnem.
-nova 11 redna 105-ka serije 5800 je zelo dobra izbira v rangu do 1.500eur
-spredaj za več kot 46 zob ni potrebe

jaz sem navdušen nad:
http://www.veb-company.si/izdelek/4554/ ... -2015.html

tudi tega bi vozil z lahkoto:
http://www.veb-company.si/izdelek/4709/ ... -2015.html

Lp
Uporabniški avatar
Funsports.si
član
Kraj: Ljubljana - Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Funsports.si »

Tole se lahko naroči (potrebovali bi 51 številko): Cannondale CAADX 105 Disc 2015

Za promocijsko ceno in glede dobave se lahko dogovoriš v trgovini!

LP
antonov30
član

Odgovor Napisal/-a antonov30 »

Hvala vsem za odgovore. Ja eegale colnagota sem mu tudi jaz predlagal, pa še en model CUBE sm našel za 1600€. Izbire je velik, pradat ti hočejo vse, zato je fajn ,da veš kaj potrebuješ.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Odgovor Napisal/-a Buschi »

BLAŽ napisal/-a: Najmočnejše mehanske čeljusti, ki sem jih imel priložnost preizkusiti so Simano br-cx77.
Si pred tem preizkusil Avid BB7 Road? Primerjava?
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
lukanovak
član
Kraj: Žalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lukanovak »

buši, za tvoje kile verjamem da so vse bremze prešvoh
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Motiš se, motiš.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Thema
član

Ezekiel napisal/-a:1. Za začetek ne potrebuješ diskov, klasične kantilever zavore delujejo brez problema, zavorne ploščice / gumice so bolj pomembne tukaj ...
V danasnjih cajtih kupit nov cx bajk brez disk mountov na okvirju je kar zgresena investicija.
Vsekakor pa ni treba na vrat na nos vzet hidravlicne diske ampak vsaj mehanske da ima okvir moznost nadgradnje.

Trditev o canti zavorah drzi samo se se vozis po ravnem, cim zacnes packat po kaksnem treilu rata mucno bremzat sploh v kontrastu z vsakodnevno 1-finger-bozanje-po-rocki mtb izkusnjo.
Rocke treba pritiskat dlje in mocneje modulacija pa nikakva.
BLAŽ napisal/-a:-na cx-u za 1.500 hidravlika žal ne gre čez
-menjalnik s sklopko se mi zdi brez potrebe
-pri malemu verižniku 36 je za moj okus 28 zadaj premalo. Gre za to, da se ozke gume na razmočenem terenu bolj vdirajo kot širše mtb, tako da je vse skupaj težje. Zaradi tega so marsikdaj zadnje 3-4 prestave v uporabi že po ravnem.
-spredaj za več kot 46 zob ni potrebe
Trendi grejo itak proti 1x in zadnjimi menjalniki vecjega razpona, Sram ima ciklo varjanto CX1 npr.
Ce si sirotinja pa nabavis sramov gorski menjalnik pa napopas na cestne rocke, sklopka pa zakaj pa ne, tudi cx ni imun na opletanje verige.
Ne glede na to edino pri sramu lahko kombiniras 10redne gorsko-cestne komponente da bi imel kaseto vecjega razpona.
38 ter 12-30 kaseta, ce bi zbral malo kondicije bi pa blo 40 12-32
Slika
BLAŽ
član

Odgovor Napisal/-a BLAŽ »

No ja, obstaja ena cx grupa 2x11, tako da ne vem če so to že ravno trendi.
Sploh pa ne vidim smisla, da bi se trenutno odpovedal prednjemu menjalniku pri res dobro delujočih prednjih menjalnikih pri skupinah 5800 in 6800. Drugače pa po moje čisto preveč filozofiranja za en basic cx bajk kar za 1.500eur pač je.
Uporabniški avatar
Ezekiel
član
Kraj: Tam gor nekje

Odgovor Napisal/-a Ezekiel »

Jaz upam, da si je v tem času, ko mi debatiramo trende nabavil en od unih biciklov iz Veba in da se vozi naokoli. Nej ostane na kantijih in prednjem menjalniku in naj $$$ raje za kako knjigo o tehniki, boljše gume in članarino v kakem klubu porabi. Mu bo bolj koristlo ...
Vomit or die!
Uporabniški avatar
Thema
član

Ne mores no na mtb forumu pisat da ne diske. Saj vsi dobro vemo koliksna ja prednost diskov napram gumicam.
Sicer pa prvi cx z BB7 dobis ze za kar nekaj stotakov pod 1500eur. Pa se enkrat ponovim da zaleze: clearance.
Ko se ti v blesavo cx vilo zabase blato okoli blesavih gumic :mad: Ze izkljucno zaradi tega bi vzel magar tektro mehanske diske.

Kar se tice 1x pa vsekakor stvar preference,
moj nasvet je le ta, da ce kupis bajk z sram setom in imas moznost enostavno in poceni saltat na spodoben 1x le z nakupom zadnjega menjalnika.
gorenc
član

Odgovor Napisal/-a gorenc »

V cem pa je hec menjalnika s sklopko? Kako sploh izgleda?

Diski na cestakih so drugace zakon tako, da tole preferiranje gumic pred diski je podobna zadeva kot vinil plosce pred cdji ali lampasi vs. elektronske hifi komponente. Pa se lepse izgleda kolo.
Vozim zdaj nekaj casa izposojeno "specialko", ker se 90% lastnikov itak cez zimo ne vozi in imam priloznost. Kaj pa vem... ze lega mi ne ustreza, ceprav se navadis.

A cyclocross so kaj bolj vzdrzljivi obroci in okvir?
Odgovori