Servis zavor

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
hyperskunk
član
Kraj: Lj

Servis zavor

Odgovor Napisal/-a hyperskunk »

Oj.
Kje v Lj znajo dobr zrihtat šimanove diske...nč posebnega, sam da se zadeva dobr prezrači...thx
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
bjakeb
član
Kraj: el đej

Re: Servis zavor

Odgovor Napisal/-a bjakeb »

Povsod.
e-bikes are mopeds.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član
Kraj: Mjaw York

Odgovor Napisal/-a Lojzepopndekl »

Za prjatle in bremze si je treba čas uzet. Preklinjal shimanote dokler si nisem nabavil set za odzračevanje, in zgleda, da so prvič res prezračene kot je treba. Prej to na renomiranih servisih niso uspeli. Je pa v nekem smislu razumljivo, folk ni pripravljen plačat prav veliko denarja za servis in temu so se serviserji prilagodili.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
bjakeb
član
Kraj: el đej

Odgovor Napisal/-a bjakeb »

Ja, dejansko je to najboljs in najcenejš opcija. Bleedkit stane glih tolk kot enkratno luftanje obeh bremz, pa res fajn navodila so zraven. Pa precej simpl je.
Sicer po mojih izkušnjah se je fajn tudi naucit se pregonit batke pa ostale stvari okoli bremz.
e-bikes are mopeds.
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

Lojzepopndekl napisal/-a: 08 Mar 2021 19:26 Za prjatle in bremze si je treba čas uzet. Preklinjal shimanote dokler si nisem nabavil set za odzračevanje, in zgleda, da so prvič res prezračene kot je treba. Prej to na renomiranih servisih niso uspeli. Je pa v nekem smislu razumljivo, folk ni pripravljen plačat prav veliko denarja za servis in temu so se serviserji prilagodili.
Povsem preprosto je, koliko servisev ima čas npr. odzračiti zavorno tekočino (sicer se to dela večinoma pri zavorah, ki jih odzračuješ z dvema injekcijama) pred bleedanjem? Stati zraven zavore 15 minut in vleči ven 'zadnje mehurčke zraka'?

Raje si ne predstavljam, kako na servisih zgleda menjavanje ležajev v vzmetenju.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Odgovor Napisal/-a Buschi »

PrimozR napisal/-a: 09 Mar 2021 17:44
Raje si ne predstavljam, kako na servisih zgleda menjavanje ležajev v vzmetenju.
Prideš zjutraj ob šestih, da imaš mir, rastaviš, zbiješ ven, nove noter, sestaviš nazaj, greš na kavo, pol je pa tak ura devet, ko se štacuna odpre.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

Buschi, pa da se ne matraš, v štartu vzameš največjo macolo, ane?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

Pa kje vi najdete vse te probleme z bremzami :?:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

cebe napisal/-a: 09 Mar 2021 22:17 Buschi, pa da se ne matraš, v štartu vzameš največjo macolo, ane?!
šalabajzerski Spešalabajz poči brez, da bi se ga lotil z macolo.

Mojo Jojo napisal/-a: 09 Mar 2021 23:50 Pa kje vi najdete vse te probleme z bremzami :?:
To tudi mene zanima, ker Shimano so definitivno najbolj mechanik-frendly bremze...sploh odkar je šimano pogruntu tist rumen piskrček...
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

cebe napisal/-a: 09 Mar 2021 22:17 Buschi, pa da se ne matraš, v štartu vzameš največjo macolo, ane?!
šalabajzerski Spešalabajz poči brez, da bi se ga lotil z macolo.

Mojo Jojo napisal/-a: 09 Mar 2021 23:50 Pa kje vi najdete vse te probleme z bremzami :?:
To tudi mene zanima, ker Shimano so definitivno tadruge najbolj mechanik-frendly bremze...sploh odkar je šimano pogruntu tist rumen piskrček...
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Buschi napisal/-a: 10 Mar 2021 07:00 To tudi mene zanima, ker Shimano so definitivno tadruge najbolj mechanik-frendly bremze...
Pri bajti dva bicikla z XT-ji. Dokler nisem nabavil bleedkit so bili shimanoti res največji prijatelji mehanikov - kar naprej so se videvali.
Mulc že leto vozi moj tastar bicikel z Avid Eliksir CR. Te bremze pa niso prijatelji mehanikov, že ene 8 let jih ni nobeden šraufal pa delajo super. (res je bicikel nekaj časa stal)
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

8000 xt je res bil brca v temo.
Vse ostalo je delalo.

Elexirje smo nove dajali dol iz novih koles, direkt u kanto in najcenejše shimano gor...tolko smo imeli težav z elexirji... Avid juicy so bile edina avidova/sramova hidravlika, ki je delala.

In, noben me ne bo prepričal, da je 8 let staro DOT5 povsem ok.
PrimozR
član

Wandering bite point na Shimanotih, ki se ga še niso znebili?

Pri Sramu vse, kar ima v imenu RS oz. RSC, dela. Tako da lahko tisti 'Sram' del v tvoji trditvi pobrišeš. Pa znano je, da so Elixirji eni delali brez težav (case in point v tej temi), eni pa nikoli, ker jim ni uspelo zrihtati toleranc. Zato so se vrnili na bolj klasičen dizajn ročke z Guide generacijo zavor.

Pa mislim da nihče ne trdi, da je 8 let staro DOT olje OK, rečeno je bilo, da bremza dela. Težava 8 let starega DOT olja bo kvečjemu nižja temperatura vrelišča, kar pri nezahtevni uporabi lahkega voznika morda res ne bo težava.
Uporabniški avatar
trunto
član

Odgovor Napisal/-a trunto »

Mojo Jojo napisal/-a:Pa kje vi najdete vse te probleme z bremzami :?:
Ahahaha...
Sam res.

BR-M785.

Edino kar redno delam je:
1.) zmanjšam količino olja, ko zamenjam pakne
2.) dodam olje, ko se pakne obrabijo

Nobeno luftanje, nobeno centriranje, nada...

Sent from my iPad using Tapatalk
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

trunto, moje bivse 785 delajo od 2011 brez posegov, niti ne spreminja kolicine olja zdajsnji lastnik
8000 so pa precej druga zgodba... Ce naletis, so reeki dnevi, ko dela ok.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
nene
član

Odgovor Napisal/-a nene »

Šit ... Jaz sem se v trenutni krizi z dobavo bajkov spravil sam sestavljat bicikel, in sem nabavil ravno M8000. :cry:
Sta me čisto zaslepili značka XT in relativno ugodna cena. Spregledal tudi da ima samo 2 batka. :roll:
Šele zadnje dni berem po netu da so kar težave s temi M8000. A raje sploh ne montiram tega gor pa prodam naprej nove?

Sem pa imel v preteklosti SRAM RSC, letnika tam okoli 2016 pomoje, če se prav spomnim so bile to pomoje prve serije R, RS in RSC. Po menjavi batka v ročki, ki se je zatikal potem nisem imel težav z njimi, sem pa rekel da moram probat Shimano, zato sem hotel preheblat na Shimano.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Da so elixirji samo za v kanto sem tudi jaz slišal na servisu kjer so mi 3krat odzračevali XT-je, pa zgleda da pri tem ne imeli preveč sreče (ali pa si niso vzeli časa).

Sedaj sem ves pameten ko sem XT-je prvič odzračil sam, in se hvalim na vsa usta. Wandering bite pointa je bistveno manj, zavorna ročica ne pade več do konca not ko bicikel postaviš na glavo. Nekdo mi je razlagal, da pri teh bremzah je normalno, da če kolo postaviš na glavo, da pade ročka bremze do konca. Pa vidim da to ni res, da je to samo stvar zraka v sistemu.

Seveda ni higiensko imet 8 let star DOT, bo zamenjan. Obljubim. Res je tudi da trenutno eliksirke nimajo veliko dela - 34 kg voznik in 12 kg Trance X0.
ZmZ31
član
Kraj: bogu za hrbto

Odgovor Napisal/-a ZmZ31 »

Buschi napisal/-a: 10 Mar 2021 22:04 8000 xt je res bil brca v temo.
Vse ostalo je delalo...
JIh imel 3 leta brez vsakršnega problema,enkrat zbleedane zaradi napeljave v okvir,drugače samo menjaj pakne in vozi :D
Uporabniški avatar
Andraž
član

Odgovor Napisal/-a Andraž »

Lojzepopndekl napisal/-a: 12 Mar 2021 12:23 Da so elixirji samo za v kanto sem tudi jaz slišal na servisu kjer so mi 3krat odzračevali XT-je, pa zgleda da pri tem ne imeli preveč sreče (ali pa si niso vzeli časa).

Sedaj sem ves pameten ko sem XT-je prvič odzračil sam, in se hvalim na vsa usta. Wandering bite pointa je bistveno manj, zavorna ročica ne pade več do konca not ko bicikel postaviš na glavo. Nekdo mi je razlagal, da pri teh bremzah je normalno, da če kolo postaviš na glavo, da pade ročka bremze do konca. Pa vidim da to ni res, da je to samo stvar zraka v sistemu.

Seveda ni higiensko imet 8 let star DOT, bo zamenjan. Obljubim. Res je tudi da trenutno eliksirke nimajo veliko dela - 34 kg voznik in 12 kg Trance X0.
Če pri Shiman-u rezervoar ni čisto poln se pri obračanju lahko zgodi da potegne zrak iz rezervarčka - po par stiskih v normalni orientaciji kolesa je vse spet ok.....
Na občutek in hod ročke pa bistveno vpliva tudi enakomerno premikanje batkov v čeljusti - čiščenje in razmigavanje batkov....
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
trunto
član

Odgovor Napisal/-a trunto »

Andraž napisal/-a: Če pri Shiman-u rezervoar ni čisto poln se pri obračanju lahko zgodi da potegne zrak iz rezervarčka - po par stiskih v normalni orientaciji kolesa je vse spet ok.....
Na občutek in hod ročke pa bistveno vpliva tudi enakomerno premikanje batkov v čeljusti - čiščenje in razmigavanje batkov....
Amen.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Andraž napisal/-a: 12 Mar 2021 20:15
Govoril sem o neproblematišnih starih eliksirkah in o problematičnih novih shimanotih. Potemtakem je potrebno pri novih razmigavati batke in jih čistiti.
Uporabniški avatar
dejanot
član
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a dejanot »

Cao

Pravjo, no vcasih so rekli za zavore Magura da so ble trotlzihr, nikul problemov in vedno delovale BP, moja izkusnja z Magurami MT5 glih ni taka, pac je slaba, letos ze dvakrat dal odzracit zavore, nekaj casa delujejo BP a to ne traja dolgo, in jih bom moral letos ze tretjic odzraciti a sploh ne delam toliko spustov oz da bi jih pregrel, delam vec ali manj turce .. sedaj pa vrasanje, bi pomagalo da bi enostavno zamenjaal rocke s Shimano in da potem nebi bilo vec problemov s "Sigurami" (Shimano rocke, celjust Magura) potem pa spet vprasanje kaksne izbrati da bi peljale 4batno celjust, ali je enostavno bolje zamenjati komplet zavore, nekak razmislam da bi presaltal na Curo, mislim model od Formula zavor da ne bo pomote :wink:

Izkusnje??

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!
Uporabniški avatar
b4d
član
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a b4d »

Shimano ima rocke enake za 2 in 4 batne zavore. Z ostalim pa zal nimam izkusenj.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Nekaj časa sem vozil gustava na deore ročkah. Pa je delal, verjetno še kar dela.
Tak da poskusi.
Teden nazaj je nekdo za smešno ceno na bolhi prodajal shimano ročke.

Drgač pa, veš zakaj so nekoč vse magure imela ženska imena?

Ker so enkrat na mesec "zakrvavele" .
Uporabniški avatar
dejanot
član

cao

Bom kupil cis osnovne rocke aha Deore, da vidim ce se bo zadeva izbolsala z zamenjavo rock ali je bolj problem v celjusti, da zavore odzracujem vec kot tri krat na leto je pa to za moje pojme poden od zavor, ker so bile kupljene le s tem namenom da ne vezejo vlage nase in jih ni potrebno pogosto odzracevat

LP Dejan
PrimozR
član

Koliko ljudi bo jeznih, če rečem da s Sramom nimam težav? :)
Uporabniški avatar
dejanot
član

Cao

Ce ti po pravic povem sem jaz tudi imel bolj pozitivne izkusnje s starimi Code 5 in Elixir 5 zavorami kot s temi MT5 :roll: to pa res ni M od Magur, zal

LP
Odgovori