Slikce vaših sanjskih bajkov.

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Re: Slikce vaših sanjskih bajkov.

Odgovor Napisal/-a cebe »

No, saj se mi je zdelo, da je takole, da nebi šli delati nekaj, kar bi škodovalo. Očitno so me najbolj zmotili tisti minusi offset sedežnim, preko akterih sedaj vsi pljuvajo.... Pa mi še vedno ne da miru - če je sedaj kot sedežne bolj strm in sedežna nima offseta, smo ja prišli 2, 3, 4cm bolj naprej?! Kar pa je problem...

Drugače pa tale FG npr. pospeševalec vozi že od dolgo nazaj, ali? :D
...live for something or you'll die for nothing!
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

Problema ni, kot sem že rekel.

EDIT: glede na to, da je pred časom vozil Speca, potem ne. Pri forward geometry moraš imeti dolg top tube. Speci, vsaj Enduro, še vedno niso pretirano dolgi, pod 1200 mm medosne za L. Ta nov Reign je ravno dobrih 1200 za L in mislim da 1234 mm za XL, uporablja nekih 60 mm dolgo fajfo. Za primer, L Capra je se mi zdi da dolga 1189 mm.

Za forward geometry stil potrebuješ torej skoraj 1300 mm dolg XL okvir, ~1250 za L in podobno.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

PIPI napisal/-a:EDIT: glede na to, da je pred časom vozil Speca, potem ne.
Še vedno vozi Spec-a, ampak on vedno vozi XL okvir s komandanton, ki je obrnjen naprej, tako da dobi zero sedežno oz. še malo naprej in zelo kratke fajfe. Drugače "po tabeli" je on za L okvir.

PIPI, pa je problem. Če imata oba bicikla kot sedežne 74,5 npr. in ima en offset sedežno, drugi pa zero (že tu imamo npr. 2,5cm) in daljši reach, kar pripravi uporabnika, da se postavi v bolj agresiven položaj, ne more biti pozicija kolen glede na os pedal/gonilko enaka...?!
Guarana
član

Odgovor Napisal/-a Guarana »

Danes sem imel na spinerju cajt malo študirat in še sedež me je nekaj hecal...

Problema dejansko ni. Bistvena je razdalja med osjo gonilke in kolkom, ter dolžina gonilk. To ti definira do kakšne mere boš pokrčil nogo in posredno ali bo koleno čez prste ali ne. Sama navpičnica pa pri vsej stvari nima neke veze, ker če bi jo imela lezi-kola ne bi delala. Ta moj zaključek je narejen zgolj na podlagi geometrije in dopuščam možnost, da je povsem napačen, ker nečesa o mehaniki noge ne vem.
Zadnjič spremenil Guarana, dne 16 Dec 2014 06:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Jaz lahko samo iz prakse povem... Če jaz stranki prestavim sedež za 0,5cm naprej in pustim enako višino (če so vodila poševna, drugače dvignem sedež toliko, da obdržim isto višino) pride s kolenom 0,5cm preko "zdrave pozicije". Zdaj mimpa naj eden razloži, kako ne boš s kolenom bolj naprej na sedežni brez offseta in 74,5 kotom, če si s 74,5 kotom in 25mm offseta kot moraš biti?
Edina opcija je, da si nekje na sredini vodil oz. bolj naprej, na sedežni brez offseta pa imaš sedež do konca nazaj. Ampak v tem primeru ne vidim, zakaj bi bila sedežna z offsetom minus za bajk....
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

Odgovor Napisal/-a Tzuli »

Po mojem edini na tabli s temle fetišem:

Slika
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
PrimozR
član

cebe a pa upoštevaš, da se pri plezanju (ko v bistvu najbolj pritiskaš na pedala) ponavadi pomakneš še nekoliko naprej na sedežu? :)

Tzuli tole je stumpy? Ne vem zakaj nihče ne naredi nečesa s cirka 140 mm hoda, a z geometrijo ki je bolj podobna biciklom z več hoda, torej nekaj res agresivnega. Vsi teli 140 mm bicikli so resno pohabljeni...
blazs
član
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a blazs »

Kaj pa Commencal Meta Hip Hop, Banshee Spitfire?
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

PIPI napisal/-a:...
Tzuli tole je stumpy? Ne vem zakaj nihče ne naredi nečesa s cirka 140 mm hoda, a z geometrijo ki je bolj podobna biciklom z več hoda, torej nekaj res agresivnega. Vsi teli 140 mm bicikli so resno pohabljeni...
Nope. To je Camber. Hoda toliko kot Epic, se mi zdi, 110 mm, ker pa ne maram brain-a in ker ima tale bolj trail-friendly geometrijo od Epic-a se mi zdi dream bike za XC maratone. (recimo BC bike race) :)

flefo
član
Kraj: rd

Odgovor Napisal/-a flefo »

blazs napisal/-a:Kaj pa Commencal Meta Hip Hop, Banshee Spitfire?
Norco, kona,...
PrimozR
član

Okej, na Hip hpoa pa SPitfira sem res pozabil, a potem je na mestu vprašanje, kaj je anrobe s 140 mm hoda zadaj :)
Norcota sem mislim da izpostavil, da je primer popolnoma neenake geometrije, če govorimo o modelih Range in Sight. Process je pa še hujši (68° HA, Sight ima vsaj 67,5°, če se že zataknem tukaj - oba bolj dolgonoga modela imata 1,5° bolj položen kot znotraj firme).
Poraja se sicer vprašanje, če bi sploh kaj pridobil s 140 mm biciklom s tako agresivno geometrijo, neke živahnosti skoraj en bi pridobil zaradi bolj togega vzmetenja samega (da bi bil bolj odziven bicikel), prav tako pa zaradi agresivne geometrije verjetno ne bi mogel bistveno olajšati okvirja, tako da se verjetno splača pač dodati tista 2 mm in 140 mm model narediti manj agresiven, da je vsaj neka razlika med modeloma.

Tzuli ah daj no, na BC bike race itak moraš tekmovati v Enduro kategoriji, kjer štejejo samo spusti :D
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

BC bike race je za vse enak in je XC etapna dirka, enduro sekcije so del vsake etape in so posebej označene tako da veš kje tišat. :)

Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

PIPI napisal/-a:cebe a pa upoštevaš, da se pri plezanju (ko v bistvu najbolj pritiskaš na pedala) ponavadi pomakneš še nekoliko naprej na sedežu? :)
PIPI, ravno to je še večji problem, če si že v štartu bolj naprej. Sicer ne ostajaš 500m klanca na špici, ampak samo pri ekstremih oz. ful powerju, tako da ko pogledaš eno 100km xc dirko/maraton, je odstotek, ko si močno naprej, zelo majhen. Pa še sile v ekstremnih klancih se malo drugače razporejajo, kar boš itak ti bolje vedel, kot jaz, ko sem malo bos pri tem. :)
PrimozR
član

o.O

Pomojem potrebujem cirka eno uro, da podelam povprečen vzpon. Pa vsaj pol tega časa sem vsaj malo bolj naprej an sedežu ter bistveno več kot samo kratek čas precej bolj naprej na sedežu. Tako da ne, ni samo pri ekstremih, bolj naprej sem vsaj jaz pomaknjen pomojem da vsaj nekih 20 % povprečne fure, odvisno od vzpona (če je bolj položen je jasno % manjši, ampak lokalna fura ima žal precej strm vzpon).

Sile sem itak že rekel, da so odvisne od parih dejavnikov, premikanje naprej na sedežu je samo en primer.

Tzuli mi je jasen format, ciljal sem pač da se osredotočiš le na te enduro odseke :P
Vitto1
član

Odgovor Napisal/-a Vitto1 »

blazs napisal/-a:Kaj pa Commencal Meta Hip Hop, Banshee Spitfire?
giant trance? 67 stopinj pri 140/140, 66 pri 160/140. odvisno od vile
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Slika
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
fastdown
član
Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

Odgovor Napisal/-a fastdown »

A pol vse kar ima in samo da ima oznako GT je ;.=9/ . :mrgreen:

Sej bi ga kopiral med najboljnajnajgrsemedgršimi sam......se mi ne da. 8)
PrimozR
član

Buschi sprednje vzmetenje je rahlo fail, ker se os pomika gor in naprej, namesto gor in nazaj. Zadaj še preživiš to (ker te ne more skipati čez belanco), spredaj pa ne verjamem da se obnese pretirano dobro :)
Guarana
član

Odgovor Napisal/-a Guarana »

Ob tej uri nimam več ostrega pogleda, vendar vseeno nisem prepričan, če se os prednjega kolesa res giba gor in naprej, vsaj v prvem delu hoda ne. V drugem delu, pa bi znalo biti vsaj iz stališča posedanja vilice med zaviranjem to celo dobro. Itak mi ni jasna zgodba o nazaj pomikajoči se osi, saj se vendar kolo vrti in ne vem zakaj bi tako močno pomagalo, da se os pomakne 1 cm nazaj, medtem ko se bajk giblje z 800 cm/s naprej. Pri zadnjem kolesu se tisti centimeter najbrž pozna pri tem kako gre kolo na zadnjo gumo, vendar da bi se to poznalo pri pobiranju neravnin... sej na prvi pogled se zdi logično, vendar ko malo pomisliš pa ne več tako zelo.
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

PIPI napisal/-a:Buschi sprednje vzmetenje je rahlo fail, ker se os pomika gor in naprej, namesto gor in nazaj.
Fail je predvsem to, da sklepas, da sta tisti dve roki enako dolgi in med seboj vzporedni :wink:

Po kaksni logiki sklepas, da bi nek inzenir izbral najslabso moznost, ce ima proste roke pri izbiranju poti prednje osi?

Marko

P.S: Mimogrede, vilica uporablja t.i. J-path.
PrimozR
član

Po logiki letnika kolesa, ko so probavali vse živo, ne glede na posledice. Sicer dolžine linkov res nisem gledal, sem res privzel vzporeden dizajn. My mistake torej.
Guarana napisal/-a:Ob tej uri nimam več ostrega pogleda, vendar vseeno nisem prepričan, če se os prednjega kolesa res giba gor in naprej, vsaj v prvem delu hoda ne. V drugem delu, pa bi znalo biti vsaj iz stališča posedanja vilice med zaviranjem to celo dobro. Itak mi ni jasna zgodba o nazaj pomikajoči se osi, saj se vendar kolo vrti in ne vem zakaj bi tako močno pomagalo, da se os pomakne 1 cm nazaj, medtem ko se bajk giblje z 800 cm/s naprej. Pri zadnjem kolesu se tisti centimeter najbrž pozna pri tem kako gre kolo na zadnjo gumo, vendar da bi se to poznalo pri pobiranju neravnin... sej na prvi pogled se zdi logično, vendar ko malo pomisliš pa ne več tako zelo.
Sila ne deluje ravno pravokotno na medosno razdaljo, pogosto zapelješ čez kako korenino, kamen, itd., torej deluje še nekoliko v smeri nazaj. Takrat je seveda uporabno, da se ti kolo 'umika' nazaj, se lažje umakne. Sila pač naredi delo nazaj in navzogr, kamor je usmerjena, ne pa naprej in navzgor, čeprav je usmerjena nazaj in navzgor. Znano dejstvo je, da nazaj usmerjena pot osi zelo pomaga pri takšnih udarcih (korenine, skale, jarki in podobno), je pa malo manj učinkovita pri doskokih na urejenih, ravnih površinah ter je, zadaj, jasno grozna zaradi pedal kickbacka (pri običajni zasnovi vzmetenja in pogona, brez kakih gearboxov in dodatnih zobnikov, pride do prevelikega raztega chainstaya).
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

PIPI napisal/-a:Po logiki letnika kolesa, ko so probavali vse živo, ne glede na posledice. Sicer dolžine linkov res nisem gledal, sem res privzel vzporeden dizajn.
Ajd, tu ti dam deloma prav :)

Marko
Uporabniški avatar
zdravkec
član
Kraj: e - c - i - č - a - r

Odgovor Napisal/-a zdravkec »

Slika

En lep za praznike :mrgreen: žal ga ni bolo pod smreko.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Zgleda res dobr, lih pra za pod smrekco! :)
nejc10
član

Odgovor Napisal/-a nejc10 »

Upajmo da bo kmalu v garaži

Slika
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

Odgovor Napisal/-a MiLi »

Slika
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
PrimozR
član

Slika

:mrgreen:
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Slika

Z veseljem bi jo matral!

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

PIPI, pri tvojem je zanimivo to, da se ta firma boji klasičnih prestav kot hudič križa in radi posegajo po prihodnosti: Rohloff in Pinion.

In, spet en klasičen in nezahteven enoležajc.
Uporabniški avatar
zokinjo
član
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zokinjo »

dejmo se neki zment... :)

Pod vsako sliko ali nad njo dodajte prosim še firmo in točen tip bajka, da nam ni treba "vohat" po netu..pliz!!!
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
Tetris
član
Kraj: Lublana

Odgovor Napisal/-a Tetris »

Ce uporabljas chrome: desni klik z misko in "search google for this image", ti poisce podobne slike, izvor iskane in pa poimenuje :)
Uporabniški avatar
zokinjo
član
Kontakt:

hvala, nekaj novega tudi zame... ;)
nebi pa škodil tudi pripis...
Vse prodam
Uporabniški avatar
Biciklo
član
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Biciklo »

Pripis bi vsekakor dobrodošel ker na forum hodim samo še s tablico ali z mobitelom in verjamem, da nas je veliko takšnih.

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Me pa zanima še ena stvar: Nikolai, ki je vsaj zame ena boljših kolesarskih firm , je dala gor Suntour vilo. Pomeni to sedaj, da je Suntour postala resna firma in lahko parira RS-u,M-u, Fox-u, mogoče celo Showi in Ohlinsu, ali je kakšna plava kuverta menjala lastnika?
PrimozR
član

Mogoče so ga pa sestavili pri MTB-News iz kosov, ki jih imajo pri roki oz. na testu. Čeprav Nicolaijeva tovarniška ekipa vozi mislim da prav Suntourje.

Aja, tisti moj Mi-Tech je precej sarkastičen, ker je groza od bicikla. URT (enotni zadnji trikotnik, nekaj, kar _NE_ dela, razen v sede), 120 mm hoda, 70,5° kot krmilne cevi, Monarch+ zadaj, na nekaterih obroči Flow EX. Bolj na random sestavljen bicikel že težko nabereš skupaj :)

Aja, razen Honde Showa ni imela neke prisotnosti na MTB sceni, Ohlins pa razen tehnologije za CC in zdaj amortizerjev za SPecialized tudi (še ne), razen če so bili pred dolgimi leti igralci. Velika sta še vedno FOX in Rock Shox, nekaj manjšega Marzocchi na račun stare slave, Suntour in X-Fusion sta pa up-and-coming firmi, ki še nimata takšnega renomeja, nista pa nujno slabi.
Uporabniški avatar
kuki666
član
Kraj: Bliz centra... Slovenije
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kuki666 »

Saj sem mislil ne pripomnit, ker gre tema pač o sanjskih bajkih in ne o debati kar se tiče geometrije in položaja med vzpenjanjem v hrib, o čemer vidim, da teče debata v tej temi. No jaz bom o geometriji in položaju tiho, ker niti ne razmišljam o tem, ko se na kolesu z užitkom predajam občutkom in naravi.
Ko pa ste že spregovorili tudi o proizvajalcih vzmetenja, bom raje nekaj o tem. Sem lastnik Sounturjevih vilic in naj povem, da sem zaenkrat prav presenečeno zadovoljen v primerjavi s prejšnjimi FOXicami. Najbolj me je pri FOXu vseskozi motilo, da bajk ki ga kupiš s FOX vilami ni bajk ki si ga kupil, ker ima 2 cm manj vzmetenja kot je navedeno v specifikacijah. Zadnja 2 cm je enostavno nemogoče izkoristiti.
No ko pa smo že o drim bajkih in vzmetenju pa se je pozabilo omeniti še dva pomembna in kvalitetna akterja. To sta prestižna BOS in DVO, ki vsekakor pašeta na kakšnega izmed drim bajkov.

recimo:
Slika

ali pa:
Slika
denčiminerči
član

Odgovor Napisal/-a denčiminerči »

Slika
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Od firme, ki jo je nalepil Denčiminerči mi je še vedno top tale...s to vilo:
Slika
Uporabniški avatar
MariaFirst
član

Odgovor Napisal/-a MariaFirst »

Pa ne pozabite še na Maguro pri fedrih :mrgreen:
Jih lahko samo pohvalim oz. prehvalim.

+ še manitou, formula, po novem mrp pa še bi se kaj našlo...
BAJKMANIJA
Uporabniški avatar
dejanot
član
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a dejanot »

Cao

Sanjski fully,.... Salsa Bucksaw

Slika

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: 2x9redni prestavni sistem Sram/Shimano
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

Uporabniški avatar
zdravkec
član

denčiminerči napisal/-a:Slika
Tale zlobni je pa res strupen :twisted:

lp
švic in solze
m4re
član

Odgovor Napisal/-a m4re »

Tzuli napisal/-a:http://vimeo.com/63863793

Future for fat bikes? Me like it :mrgreen:
Cybran
član

Odgovor Napisal/-a Cybran »

Slika
Slika

Giant brez rogov, cube namesto tread kakšne schwalbe kojak 1.5 :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

m4re napisal/-a:

Mi tu! Sam me pa zanima procentualni zkoristek. Ker če ima res polno zobnikov tam pri vilici, se mi zdi dober namazana zajla boljša.
Cybran napisal/-a:...cube namesto tread kakšne schwalbe kojak 1.5...
Lej , vsakemu svoje. Čeprav, ko začne stranka sanjat o takšnih gumah na 26 colarju, ji toplo svetujem treking kolo.
Uporabniški avatar
kluchevski
član
Kraj: Škofja "Luknja"

Odgovor Napisal/-a kluchevski »

Buschi, deloma se strinjam, vendar...Po mojih izkušnjah s strankami, je precej ljudi, ki izrecno želijo mtb geometrijo kolesa in road 26" plašče. Podobno se dogaja tudi z 29", kjer ljudje takoj menjajo plašče, saj večinoma vozijo asfaltne vzpone, kjer pa treking žal geometrijsko ni optimalen. No morda pa gre za kakšno našo krajevno posebnost :D

LP
Nejc
...handbuilt since 06'...
PrimozR
član

Buschi zajla?

Sicer pa poglej z druge strani. Kakšen bi bil na snegu izkoristek, če bi imel pogon samo zadaj? Torej koliko moči bi šlo v premikanje celega kolesa in voznika naprej, koliko pa v kopanje :P
Cybran
član

Odgovor Napisal/-a Cybran »

Buschi napisal/-a:
m4re napisal/-a:

Mi tu! Sam me pa zanima procentualni zkoristek. Ker če ima res polno zobnikov tam pri vilici, se mi zdi dober namazana zajla boljša.
Cybran napisal/-a:...cube namesto tread kakšne schwalbe kojak 1.5...
Lej , vsakemu svoje. Čeprav, ko začne stranka sanjat o takšnih gumah na 26 colarju, ji toplo svetujem treking kolo.
kluchevski napisal/-a:Buschi, deloma se strinjam, vendar...Po mojih izkušnjah s strankami, je precej ljudi, ki izrecno želijo mtb geometrijo kolesa in road 26" plašče. Podobno se dogaja tudi z 29", kjer ljudje takoj menjajo plašče, saj večinoma vozijo asfaltne vzpone, kjer pa treking žal geometrijsko ni optimalen. No morda pa gre za kakšno našo krajevno posebnost :D

LP
Nejc
Bo kar držalo z našo krajevno posebnostjo, 40 minut vsak dan po slovenski asvaltirani cesti ( torej luknje, luknje, razpoke, luknje, luknjice, jame ), vmes malo makadama. Drugače mi je pa nenormalno lepa kombinacija MTB in slick, ne vem pa če bi na 28, 29 izgledalo enako dobro kot na 26, je za preizkusit
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Slika

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
kuki666
član
Kontakt:

#dejanot, tud v zlati ne bi bil napačen :-)

Slika
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Slika

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Zdravkec, dva dni nazaj sem hotel prilep slikco ančilotija. Men je fukiš z tisto enojno nihjako zadaj...ne pa Spešalabajz demo, ko ima sam v nihajki dovolj železja za armaturo cele bajte.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Bljek fuj! Jebeš zgodovino gor dol, bljek fuj je! :)
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

link pod BB-jem je super za haklanje skal.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Od kdaj je za sanjska kolesa važn kako se peljejo? Za na sredino dnevne sobe je OK.
Vitto1
član

Odgovor Napisal/-a Vitto1 »

No.. "link pod nihajko" ima vsak nekoliko boljši motokros motor z ancilottijevim pull shock sistemom vzmetenja... nevem zakaj bi to bil problem pri kolesih, če tam ni.

sicer pa se tisti link zavrti in se že ko je kolo v sagu, skrije pod bash ali taco. Upam da bom nekega dne v finančnem stanju za nakup ancilottija... kar se videza tiče pa mislim da je kolo 100% podvrženo funkciji, kar je glavno. ne pa to da ima okvir črte pa da je barvno usklajen pa da so bovdni lepo skriti in da je bistvo vsega to, da je zadeva 15 gramov lažja od predhodnika.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

Slika

sam ne vidim kakšnega štrlečega linka. zgleda prav fajn funkcionalno skrit. na MX progi ni skal, hlodov,...

tut če se ti skrije, je nevarnost zaradi losanega kamenja. čeprav na drugih slikah zgleda kar masivna zadeva. po vsej verjetnosti pa moti npr. pri vožnji čez večji hlod/ skalo, ko prideš s sprednjo čez oviro in potem razbremeniš zadnji del.

bi ga pa definitivno sprobal in če bi se zadeva obnesla...zakaj pa ne. videz ni vse.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Dej nehi no :lol: Ce je prezivelo toliko Giant Glory DH do vkljucno letnika 2009, potem bo tudi ta Ancilloti prezivel - sploh pa je njihov DH ze 15 let skoraj enak :mrgreen: Pa na strani, kjer je zobnik, se linka skooooooraj ne vidi :D

Hud, hud! Pa se najboljso vilo ima 8)
Slika
Uporabniški avatar
kuki666
član
Kontakt:

whatever napisal/-a:Dej nehi no :lol: Ce je prezivelo toliko Giant Glory DH do vkljucno letnika 2009, potem bo tudi ta Ancilloti prezivel - sploh pa je njihov DH ze 15 let skoraj enak :mrgreen: Pa na strani, kjer je zobnik, se linka skooooooraj ne vidi :D

Hud, hud! Pa se najboljso vilo ima 8)
Slika
V bistvu marsikateri chainguide visi nižje kot tale link, s tem, da je chainguide tam skoz in se ne skrije pod obremenitvijo. Tko da nehite komplicirat :-)
Uporabniški avatar
zokinjo
član
Kontakt:

vilo ma res najboljšo...
Vse prodam
Odgovori