Kateri ščitniki

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Saj Pipan tudi ni lih nek Rambo (pa jaz tudi ne :) ), pa mu tisti Foxovi scitniki cisto v redu stojijo.Fajn so predvsem zaradi tega, ker zascitijo koleno tudi s strani.Isto tudi ti od Axota in Roach/Raceface.

Marko
Uporabniški avatar
DarkOH
član
Kraj: LJ - NG

Odgovor Napisal/-a DarkOH »

Ja, te Azonicove so imeli lani v Kranjski gori na posodo, ne vem pa, če imajo letos tudi te....

So dokaj zračni (včerajšnjih 28°C + sonce ni bil problem), stojijo pa tudi kar v redu. So za natakniti zgoraj (za kolenom in malo višje), spodaj pa imajo dva trakca, ki objameta meča eden zgoraj, drugi spodaj, tako da ne leze dol. Na vrhu, nad kolenom, je mrežasta tkanina, ki se zaključi z elastičnim, na notranji strani gumiranim (proti drsenju) trakcem, ki se skupaj spene z ježkom.

Poleg udarcev pri vožji so kolenopiščalniki dobri tudi v primeru, ko ti stopalo zdrsne in dobiš s pedalom po piščali. Jaz jih na turah ne uporabljam, zato ne vem, kako se obnašajo pri dolgotrajnem pedaliranju, za po parku pa so dovolj gibljivi.
Brez trenja ni življenja!

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^\ ___
|--------DarkOH--------| '| :D \,___
|_...._....__________|_|____|---|)
** :D * :D ******* :D :D********** :D

Prodam!
Uporabniški avatar
koko82
član
Kraj: Bajkmanija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a koko82 »

Zadnjič sem gledal nek dainese jopič. Točnega modela se ne spomnim je pa podoben kot tale: http://dainese.com/eng/articolo.asp?cat ... lo=3879498
Sam da nima zaščite za hrbet in prsa. Vbistvu ma sam za komolce in rame.
A se to nosi pod majco al čez?
Bi blo to vredu za kake ture itd... ?

Cena je 15k
[/url]
Uporabniški avatar
whatever
član
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Katere od teh, da vzamem ?

AXO
Slika

661
Slika

UFO
The DarK LoRD napisal/-a:te so tut podobne, imajo jih pa v enduru-tu
Slika
UfO
TrickX
Slika

Kaksne izkusnje s temi zgoraj ?
Mogoce kaj tretjega ? (samo ne DAINESE, ker so dragi, ko ******)
Uporabniški avatar
saiph7
član
Kraj: Kamnik-Ljubljana-Maribor

Odgovor Napisal/-a saiph7 »

whatever napisal/-a:Katere od teh, da vzamem ?

661
Slika

Kaksne izkusnje s temi zgoraj ?
Mogoce kaj tretjega ? (samo ne DAINESE, ker so dragi, ko ******)
661 se odlično obnesejo, sploh ne opaziš, da jih imaš oblečene. Tudi v hrib se z njimi komot pelješ. :wink:
In še najpomembnejše, delujejo!
The coolest human-powered adrenaline tool ever invented - the mountain bike!
Uporabniški avatar
Mate69
član
Kraj: Soška fronta
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mate69 »

Preverjeno delujejo, ... 8)
Slika
...dobro! :!:
Micka pocurala, rožce škropila,
pušlce delala, fantom delila
Uporabniški avatar
Frle
član

Odgovor Napisal/-a Frle »

Da ne odpiram nove teme.....

A mogoče kdo ve, kje se da dobit AXO komolčnike iz nove serije. A sploh še kdo uvaža, al bo treba počakat novo sezono?

Slika

LP[/url]
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a Keki »

Verjetno veš, da so ti komolčniki samo v eni velikosti, tako, da če si bolj velike sorte ti znajo biti zelo kratki.

Pokliči v Veb company.
premoze
član
Kraj: medvode

Odgovor Napisal/-a premoze »

Kateri ščitnik priporočate za hrbtenico, cena naj bo do 100€, imel pa bi ga tudi za smučaje.

lp David
Uporabniški avatar
miki6
član
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miki6 »

Ste opazili članek v februarskem MBUKU o ščitnikih z novo tehnologijo "d3o"?
Slika

Še link z videom: http://www.d3o.com/
Hudoooo!!!

p.s.: Očitno pa vseeno ni tako zanesljivo; "It's not for big hits on the downhill track..."
Uporabniški avatar
cock
član
Kraj: il.bis

Odgovor Napisal/-a cock »

da ne odpiram nove teme...
kaj menite za te scitnike Storm (knew)
http://www.enduro.si/povezave_zgoraj/the.htm

izkusnje? :)
Uporabniški avatar
Snakes
član
Kraj: tu pa tam

Odgovor Napisal/-a Snakes »

Tudi sam sem začel počasi razmišljati v smeri nabave ščitnikov, uporaba AM, se pravi gor v nahrbtniku dol na nogah. Ima mogoče kdo kaj novega za napisati, so v zadnjem času prišli kakšni novi ščitniki (koleno + golenica) vredni probe?
Zaenkrat na ekranu (nisem še ničesar poskušal) mi zgledajo zanimivi ti modeli:
Axo flame soft knee. Zanimivi so mi ker so mehki.
Dainese 3x knee guard in pa še nekako favorit,
Lizard skins soft cell. Zgledajo precej zračni, edino velikost me skrbi ker so samo v eni.
Omenjene ščitnike, če se jih dobi pri nas, imam namen sprobati pred nakupom, tako da bom videl kateri mi najbolje ležijo na nogi. Zanimajo me predvsem dolgoročne izkušnje. Kaj mi rabijo ščitniki, ki se pri padcu izmaknejo.
Zanima pa me še ena zadeva, zakaj so v DH-ju tako zelo priljubljeni samo kolenčniki? V mislih imam kaj v stilu tega. Na pogled mi zgleda, kar se tiče kolena zaščita boljša, samo pini ti pa lahko še vseeno lepo razrežejo kožo, zaradi česar se bolj nagibam k ščitnikom, ki pokrijejo tudi golenico.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat
Kraj: NowHere

Odgovor Napisal/-a LOV2XLR8 »

Jaz ne bi prevec kompliciral in bi vzel RaceFace Rally FR. So malo drazji in tezji od ostalih, tudi kak bolj zracen model se najde, ampak bolje je svicati pod scitniki kot pod povoji :) Kar se tice zascite in ne-lezenja-dol so odlicni, slednje predvsem zaradi dolzine, saj segajo do cevljev. Vozim jih ene dve leti, razen nekaj svoh sivov nobenih pripomb; super investicija.
Uporabniški avatar
koko82
član
Kontakt:

Ls soft cel so precej večji od Dainesa in objamejo skoraj celo nogo, tko da so tud mal bl topli. Spodnji del je popolnoma fiksen in se ne premakni nikamor medtem, ko ima zgornji vsaj na moji okrogli nogi kak cm lufta levo-desno. Zaenkrat še nism pov tko da ti ne morem rečt če se premakne al ne. Pomoje bi mogli stat na mestu sam to bomo še vidli. Verjetno bi se tud zgorni del na kaki ožji nogi precej bolje ulegel.
Dainese 3x knee guard vozi Badzo tko da lohka še njega mal uprašaš kako je zadovoljen z njimi.

p.s.
Če bi jih rad sprobal na terenu se gremo lahko spet nekam zgubit (Čaven 16.2 :mrgreen: ).
Uporabniški avatar
Snakes
član

RaceFace/Roach sem videl da se precej hvali po vseh forumih, edina pripomba, ki sem jo zasledil je letela na slabe ježke in ne najbolj kvalitetne šive. Kako je kaj z ježki, še primejo? Jeba je edino ker jih pri nas ni za dobiti (pa sej tudi če bi se jih dalo bi bila cena verjetno 100€+), cena v Nemčiji tudi ni nič kaj prijazna, 90€, kdaj se bo pa kaj naročalo s CRC je pa tudi vprašanje.
Zgleda, da se bom zankrat malo metal z miz v trgovinah z Dainese in Lizard skins ščitniki, da vidim kako mi kaj sedejo.
Uporabniški avatar
Skrt
član
Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Skrt »

Enako vozim Race Face že dve leti in ni nobenega problema. Z ježki je edini problem, da bi lahko bli malo daljši, držijo pa še vedno isto kot prvi dan. Kar se tiče cene- če kje ni za šparati potem je to zaščitna oprema!
Če pa boš vzel kaj kar se dobi v Slo vrži kako oko še na 661, ki so kar napredovali z zadnjimi modeli.
lp
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Jaz bi ti pa priporočal AXO TMKP DH EVO. Jih vozim že dve leti in sem brez pripomb, zaradi kolenskega zgloba se da brez problema poganjati tudi dalj časa in ne lezejo dol.
Slika
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Sive sem dal dvakrat (kmalu se tretjic) popravljati v dveh letih, enkrat popustil pri pascku, enkrat pri plastiki. Drugih pripomb glede izdelave nimam. Dobi se jih na CRC, glej PM.
the-yan
član
Kraj: pr' Vrhniki

Odgovor Napisal/-a the-yan »

Jaz imam Lizard-e Soft Cell za roke in noge. Do zdaj sem se razbil ene 4x (dones nazadnje :) ) in vedno so ostali tam kjer morajo in sem bil samo vesel da jih imam. Enkrat sem se konkretno razbil v skale (če kdo pozna, nad Brezovico pri Borovnici tam od Krimske jame dol) in v ščitnikih so take luknje ratale, da si raje ne predstavljam kakšne bi bile v mojih rokah in nogah.

Po mojih izkušnjah:
+: Dobra zaščita, tudi ob strani in čez celo nogo (predvsem pri bočnih zdrsih po singlah te super rešijo prask)
+: Lepo se pospravijo eden v drugega, tako da jih spravim na mali ruzak z mehom
+: Ker imajo noter neopren so relativno mehki, tako da pri poganjanju ne žulijo (nekateri modeli Dainese so me).
+: Dosti lukenj za zračenje. Ko se peljem mi ni vroče v njih.

-: Samo ena velikost. Ker sem bolj suh, moram imeti pasove zategnjene do konca, da mi ne lezejo dol in potem mi malo stran visijo pa grdo zgleda. Sem si malo skrajšal pasove (z šivanjem), vendar potem pride že skoraj ježek na ježa, tako da elastike zmanjka ...

Slika

Slika
kolesarnica.si
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kolesarnica.si »

Axo TMKP na zalogi tudi v kolesarnica.si (trenutno žal samo v št. M)
Na zalogi tudi 661 Race Lite za 29,99eur.

Lp
kolesarnica.si
info tel:031-364-361
mail:info@kolesarnica.si
Uporabniški avatar
joto
član
Kraj: Selška dolina

Odgovor Napisal/-a joto »

Jaz nosim Dainese 3x knee guard , pa sem zelooo zadovoljen. Nič ne lezejo dol, v njih se lahko goni, so pa sicer precej vroči. Drugače pa gibljivi in udobni.
Imam pa tudi Dainese 3x elbow guard ki pa jih, če koga zanima, prodajam.
Lahko uporabni tudi kot otroški kolenčniki :D
Uporabniški avatar
koko82
član
Kontakt:

Bi koga zanimali Race Face FR ščitniki, če bi se dobili v Sloveniji ?
Cena bi bla cca. 68€.
alee
član

Odgovor Napisal/-a alee »

tja majo ene ugodno, samo kje - najbrž v ameriki - nisem še nagruntal poštne povezave:

http://www.pricepoint.com/detail.htm?stylePkey=13077

drgač pa, glede na napisano, ja sm interesent za tele race face fr - tut tašča je šivilja tko da nebo problema...
Uporabniški avatar
dancer
član

Odgovor Napisal/-a dancer »

Signature ščitniki, znamke IXS (zelo priznana znamka pri motoristični opremi, še sveža novost na področju kolesarstva), so dobili veliko pohval lastnikov. Ščitniki zelo lepo stojijo na nogi, praktično nobenega drsanja, lepo gibljivi v kolenskem predelu, posebno dober pa je oprijem in udobje oprijema noge. Zares odlični in lahko samo priporočam. So prepričali še vsakogar, ki jih je nataknil na nogo.

Slika
TRAMPI
član
Kraj: avče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TRAMPI »

js priporočam od dainese nč ne lezejo dol so res dobro oprijeti na nogo in tudi uzdržljivi so teli tukihttp://djak.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=128&category_id=34&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=34
ŠKTD AVČE DH TEAM
Uporabniški avatar
Snakes
član

Na koncu sem se odločil za RaceFace Rally in ternutno še čakam da jih dobim. Naročil sem dvojne (se mi ni uspelo odločiti glede velikosti, še posebej ker skoraj vsako leto spremenijo dolžino paskov), ene bom prodal, tako da če koga zanimajo :arrow: PM.

Edit: ščitniki so že prodani.
Zadnjič spremenil Snakes, dne 03 Sep 2008 22:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
koko82
član
Kontakt:

Če bi koga zanimali Race Face Rally FR so na zalogi v M in L velikosti,
S in XL pa se dobi po naročilu (2-3dni). Če bo kej interesa pa bodo kmalu na zalogi vse velikosti ;).
Cena omenjenih ščitnikov je 68€.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Od danes naprej na zalogi 661 Evo scitniki tudi v Sloveniji. 8)

EVO ELBOW

EVO KNEE

EVO KNEE MPC = 92,95€
EVO ELBOW MPC = 82,95€
Uporabniški avatar
ašojla
član
Kraj: KpodK

Odgovor Napisal/-a ašojla »

Signature IXS so zakon! Z lahkoto jih nosiš tud pr +30, primejo se ko klop, zraven pa so udobni in zračni! Vredni vsakega EUR!
What comes up, must go down....
Manyana
član
Kraj: Gori doli naokoli

Odgovor Napisal/-a Manyana »

kupujem ščitnike (tv cca 172cm), pa me zanima, če obstajajo kakšni, ki kaj bolj zaščitijo lateralni (zunanji) del kolena... Race Face FR in Signature IXS po slikah zgledajo ok...sem pa probal zadnič v Vitalu tele IXS...so udobni, spodaj lepo primejo nogo...samo na kolenu pa kljub videzu ne nudijo kakšne zaščite od strani... sploh ker nimam posebej širokega kolena in mi M velikost sploh ne oprime noge na zgornjem delu ščitnika (tista manšeta lepo objame nogo. samo trdi del pri kolenu (plastika) pa kar "stoji v zraku" in pomojem bi vsak dotik z kakršnokoli oviro koleno od strani povsem "razgalil"... torej zaščita dobro deluje le ob direktnih frontalnih udarcih...so tile Race Face tozadevno kaj boljši?

Slika
ali pa kateri drugi? (pa da se vseeno da malo pedalirati v njih in niso pretežki) Ima mogoče kdo v okolici Cerkelj na Gor. (Kranja) Race Face FR ščitnike M velikost, da bi se jih dalo pomeriti?
Uporabniški avatar
Zan15
član
Kraj: Selška Dolina

Odgovor Napisal/-a Zan15 »

tele race faceso zelo široki in dobro objamejo koleno...
eXtreme Vital, 69 Slam, kolesarska točka - POC
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Keki napisal/-a:Jaz bi ti pa priporočal AXO TMKP DH EVO. Jih vozim že dve leti in sem brez pripomb, zaradi kolenskega zgloba se da brez problema poganjati tudi dalj časa in ne lezejo dol.
Slika
Si tele že probal, jaz brez problema odbrcam tudi daljše prehode v njih, koleno je pa tudi dobro zaščiteno. Pa še v Kolesarnici jih imajo po 41.65€
Manyana
član
Kraj: Gori doli naokoli

Odgovor Napisal/-a Manyana »

bom probal...a majo to še kje bliže mene kot pa v Webu v LJ?

tkole s profila zgleda kar uporabno:

Slika

še eno butasto vprašanje:
kaj pomeni v pogojih poslovanja na kolesarnici, da lahko zadevo vrneš le, če je v originalni embalaži? je to vrečka ali le škatla?
Zadnjič spremenil Manyana, dne 21 Avg 2008 21:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Ne vem, če jih nisem zadnič pri Lučiču videl.

Bom pa jaz v soboto sigurno na Krvavcu pa jih lahko prideš sprobat.
Uporabniški avatar
koko82
član
Kontakt:

Manyana blago mora bit v originalni embalaži v kateri je prišlo do tebe. To je lahko vrečka ali škatla (ne mislim paketne škatle :) ).
Tolk da se lahko potem artikel normalno proda naprej.

Če bi rad probal Race face ti lahko pošljem M in če ti ne bodo ušeč mi jih bp vrneš.
Cena je 68€, z tem da imaš zastonj poštnino ;).
http://www.kolesarska-trgovina.si/produ ... cts_id=205
Uporabniški avatar
RedBull
član

Odgovor Napisal/-a RedBull »

Da malo obudim temo:

Za naslednjo sezono iščem ščitnike za koleno in prav tako komolce...
Uporabljal bom za 4x. Ščitnike bi rad take, da so na nogi, da ni treba med vsako vožnjo popravljat, da se da dobro gonit z njimi, niso prevroči itd...

Zasledil sem te nove race od 661, ki so bele barve. Vozi kdo?? Izkušnje?

Precej tekmovalcev vozi pa tudi TLD, prau tako tiste bele barve...
Obojni so nad 50€... kar precej za ščitnike, ampak če so ornik se tudi tistih 50 prebavi....

Lahko kdorkoli komentira iz lastnih izkušenj zgoraj omenjene ali pa predlaga kaj bolšega (prau tako komolčniki....)
Uporabniški avatar
2maš
nočna izmena
Kraj: LJUBLJANA BEŽIGRAD

Odgovor Napisal/-a 2maš »

akso kot je keki reku je zakon. Prej sem imel dainese pa so se obračal kar sami od sebe axo pa so čisto pri meru. in tudi zglob pomaga pri poganjanju
Uporabniški avatar
Obelix
član
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a Obelix »

Obelix napisal/-a:Jst sem kar precej pregledal "vso" ponudbo, kar se dobi od ščitnikov in na koncu sem kar nekaj časa iskal v slo od deinese-ja knee guard pro in ko sem jih našel (Guerilla) lahko rečem samo to, da so super in da sem iskal točno to. Brez problema jih imam lahko gor tudi na daljših vzponih in dalj časa, ne tiščijo, so zračni,...

lp
Jaz preklicujem moje mnenje :)
Dainese so bili vredu pri zdrsih in manjših padcih, ko pa je zadeva malce bolj resna, jih rado potegne dol iz kolena. Skratka, ko jih zares rabiš, ne opravijo svojega dela, kar jih po moji definiciji naredi neuporabne. Eventuelno bi še bili za daljše turce, kjer ni divjanja in so hitrosti manjše in eventuelni padci manj "atraktivni" + so manjši in se jih lažje nekam stlači oz. zatakne.

Sedaj sem veliko bolj zadovoljen s temi, ki jih omenjata 2maš in Keki. So veliko bolj udobni kot zgledajo. Bomo videli, kaj bo prinesel čas oz. kakšni resnejši padci. Zaenkrat kaže OK.
JUST ME
Uporabniški avatar
papa_~
član
Kraj: velenje

Odgovor Napisal/-a papa_~ »

RedBull napisal/-a:Da malo obudim temo:

Za naslednjo sezono iščem ščitnike za koleno in prav tako komolce...
Uporabljal bom za 4x. Ščitnike bi rad take, da so na nogi, da ni treba med vsako vožnjo popravljat, da se da dobro gonit z njimi, niso prevroči itd...

Zasledil sem te nove race od 661, ki so bele barve. Vozi kdo?? Izkušnje?

Precej tekmovalcev vozi pa tudi TLD, prau tako tiste bele barve...
Obojni so nad 50€... kar precej za ščitnike, ampak če so ornik se tudi tistih 50 prebavi....

Lahko kdorkoli komentira iz lastnih izkušenj zgoraj omenjene ali pa predlaga kaj bolšega (prau tako komolčniki....)

Ti ko skos voziš spd-je ne rabiš ščitnike ki ti zaščitijo golen ker se tam ne boš sprasku razn če se ti spd opre kar je pa res mala verjetnost,
Tak da ti priporočam, 661 kyle strait al pa d3O evo, to se ti res ne premakne z noge če pa izrecno hočeš še zaščito za golen je pa najboljš kar boš dobu Tld lopes
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=25230
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga
Kraj: Slovenske Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a androw »

Malo še vržte uč na Oneal...
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Depresija »

papa_~ napisal/-a:Ti ko skos voziš spd-je ne rabiš ščitnike ki ti zaščitijo golen ker se tam ne boš sprasku razn če se ti spd opre
Zanimivo .. Za veliko večino odrgnin, prask in 'olupljen material' na mojih ščitnikih niso kriva flat pedala ..
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

SPD-jev pa nisi nikdar vozil ;) Fant kupuje za 4X, kjer ob vpetih pedalih najbrz res zadostujejo kolencniki.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Ce se kdo odloci kupit samo scitnike za kolena in ne tudi za golenico...naj premisli 2x - KRI!

...while cycling on a perfectly safe trail (Loveland bike trail) in a group. All experienced cyclists in their 40's...
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga
Kraj: Slovenske Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a androw »

Kul :mrgreen:
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
Uporabniški avatar
Shorl
član
Kraj: Sorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Shorl »

Bruuuutal!!!

jst sm si naredu v stegno 10cm globoko luknjo... ampak tole je pa kapitalen ulov...
Uporabniški avatar
GT|core
član
Kraj: Knežje mesto Celje

Odgovor Napisal/-a GT|core »

pozdravljeni ...

iščem alternativo eni eksotiki ščitnikov, in sicer alternativo alpinestars sx in thor kolenčnikom... pa da se dajo seveda pri nas dobit...

Slika
Slika

se pravi da bi bil ščitnik preklopen na dveh položajih, pa sevedamalo cenejši, saj so obojni pri nas okoli 100€

hvala za pomoč in lep pozdrav

M
Uporabniški avatar
Greg-xtr
član
Kraj: Zidani Most

Odgovor Napisal/-a Greg-xtr »

EVS WEB (samo je cena okoli 250€ tako, da ta verjetno odpade)

Slika

EVS RS7 (cena okoli 120€)

Slika

Oboje lahko dobiš v Aunerju, kako je pa pri nas, pa po pravici povedano ne vem- kolikor vem, nimamo uvoznika za evs.
life is a lesson, you’ll learn it when you’re through
dr.modelar
član

Odgovor Napisal/-a dr.modelar »

živijo mene pa zanima kje bi lahko v sloveniji kupil te ščitnike http://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/c ... 79482M.jpg
Uporabniški avatar
thunderbolt
član
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a thunderbolt »

Če koga zanima ugoden nakup želve, sem včeraj videl v btcju v outletu dainesejevo shield air za 99€.
Uporabniški avatar
jagoda.n
član
Kraj: postojna

Odgovor Napisal/-a jagoda.n »

GT|core če te prav razumem iščeš ščitnike ki so na kolenu gibljivi (iz dveh delov)? takšni so tudi UFO http://www.enduro.si/povezave_zgoraj/ufo.htm tisti z oranžno obrobo in mogoče tudi tisti nad njimi. Za tiste kolenčnike z oranžno obrobo sem siguren, zgornje pa sklepam po sliki.
So pa ščitniki zelo dolgi (pridejo čisto do čevljev) in vsaj takrat ko sem jih probal so mi bili v kolenu preveliki.
mogim
član
Kraj: Velenje

ščitniki

Odgovor Napisal/-a mogim »

jaz imam na nogah dainezejeve in se mi zdijo dovolj dobri in tudi goni se lahko z njimi. na komolcih imam ene češke, ki so jih prodajali na gardi na sejmu in so mi bolj pasali kot dainezejevi - pa še cenejši so bili :-). edini problem z ščitniki na komolcih je, da so mi trakci predolgi. verjetno imam podobno postavo kot depresija :-)
dr.modelar
član

Odgovor Napisal/-a dr.modelar »

mene pa zanima če ma kdo kake izkušnje z teme ščitniki http://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/c ... 79482M.jpg in kje v sloveniji bi se jih dalo dobit.

lp
Uporabniški avatar
muaddib
član

Odgovor Napisal/-a muaddib »

Na Kozini imajo zastopništvo za Dainese, in če se ne motim sem vlih take v četrtek videl tam...

LP
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član
Kraj: Domžale / Črnomelj

Odgovor Napisal/-a BigdaddyS »

Treba nabavit nove ščitnike...hočem orng zaščito kolena, dainese tega ne nudi.

Sem gledu RF rally FR(je sploh kakšna razlika med FR in DH različico) in Axotove DH ščitnike. Cena prl. enaka, mnenja o obeh dobra.

Nekako se nagibam mogoče bolj v smer RF samo nisem prepričan glede velikosti(visok 186cm, suhe noge); po njihovih merah bi mogu vzet Large oz celo XL, kar me je strah da bi mi bili močno široki/ohlapni. Kakšne mate vi izkušnje?
Uporabniški avatar
Denzi
član
Kraj: LJ-City

Odgovor Napisal/-a Denzi »

sam imam od O'Neal-a ščitnike kolen Rocker, bel ali črn, morm rečt da so super..

SlikaSlika
Zadnjič spremenil Denzi, dne 15 Apr 2009 10:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član

Kaj a res nihče ne ve nc povedat o velikosti RF ščitnikov? :? :(
Uporabniški avatar
Snakes
član

Svojčas je bila na tabli tema o velikosti RF ščitnikov, a jo je verjetno kot cel kup ostalih muca popala (nisem preveril). Mislim da neke pametne ugotovitve ni bilo. Po moje ti katerekoli boš vzel trakci ne bodo štimali, npr. jaz imam velikost M (velik sem nekje 178) in sta mi zgornja dva trakca predolga, spodnja prekratka. Če imaš možnost jih sprobaj pri komu, čeprav če se ne motim sem nekje bral, da so dolžine trakcov z novimi modeli spremenili.
Jaz bi na tvojem mestu vzel XL, če so trakci predolgi jih še vedno lahko brez večjih problemov skrajšaš, za daljšanje si to ne upam rečt.
Uporabniški avatar
Denzi
član
Kraj: LJ-City

Odgovor Napisal/-a Denzi »

sam imam velikost L, mam pa prav tako ca 178 ampak to je bol ko ne od modela do modela odvisno oz. znamke.. valda ko kupuješ jih vse sprobaš, sem pa pri nakupovanju sporbal par različnih (661, axo, ixs) in so mi o'neal najbol odgovarjal, res pa da so mal zamudni ko obuvaš, še bol ko sezuvaš :lol: ampak oprijem in zaščita sta prfektni, vroči pa.. kateri pa niso :wink:

za velikost RF.. so o'neal zlo slični tko da zna bit tm tm.. ti pa koko82 maby zna kej o RF napisat..

lp
lp
član

Odgovor Napisal/-a lp »

Denzi napisal/-a:sam imam od O'Neal-a ščitnike kolen Rocker bel ali črn, morm rečt da so super..
tudi jast dam glas za njih. sem jim dolžen že koleno in komolec :mrgreen:
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član

Aha, torej glede na to da imam 186cm bi blo najbolj uzet XL. Sej mogoče se s kom zmenim pa probam bom videl, sam da okvirno vem. Je pa res da trakce lahko skrajšam če je potreba, zanima me samo ali so med različnimi velikostmi tudi ščitniki različno široki, ali je tle bolj fora v dolžini ščitnikov in dolžini trakcov?
Odgovori