Kateri ščitniki

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član
Kraj: Coklburg

Kateri ščitniki

Odgovor Napisal/-a Zvezdica Zaspanka »

Lp!

Kupujem nove ščitnike, saj so mi stari dobesedno razpadli.

Zdaj... rad bi imel lahke, odprte in gibljive ščitnike, ki bi ščitili predvsem pred udarci pri neljubih padcih. Ne bi rad imel togih in zaprtih in trdih ščitnikov za DH ali FR, ki preprečujejo zlome in ščitijo še gleženj.

Ne vozim DH, FR pa tko, ga vozim, a bolj na easy. Nerad letim, raje vozim (beri: sem pussy). Tko da: še vedno bi imel dobre ščitnike ki bi mi zbujali zaupanje da jih skale ne bodo razbile, a hkrati ne potrebujem kak reinforced varianto... neki vmes, AM zadeva.

Če se le da bi rad priporočilo za kak set (komolec+podlaht ter koleno+piščal). Vozim singlce, spuste, brez večjih skokov, ampak brzim pa zelo rad. Recimo Krim kar pičimo, pa Snežnik, Pohorje... Hribi okol Bohinja... take reči.

Tu na tabli se prodaja par zanimivih stvari, a so bolj FR zadeve (bom šel vseen pogledat).

Na guerilli imajo akcijo Lizardov (http://guerrilla-bikes.com/)

Veb ima prototip ščitnikov ki jih ne rabim (http://www.veb-company.si/zascitna_kona.php)

Freerider ima par zanimivih, predvsem:
-http://www.freerider-on.net/trgovina/pr ... cts_id=250
ter
http://www.freerider-on.net/trgovina/pr ... cts_id=249

Torej, mi da kdo dati kak nasvet da ne kupim amčka v žaklju

Hvala

zz
Ježeš Marija, kaj so mi storili?
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat
Kraj: NowHere

Odgovor Napisal/-a LOV2XLR8 »

Zanimivo, tudi sam sem pred nakupom scitnikov. Skoraj kot da bi sam pisal post :)

Upam, da mi avtor posta ne bo zameril, ce citiram PM glede Foxovih Northshore scitnikov:
Dol ne lezejo nič. Žulijo praktično nič. Švicaš baje pod vsakimi.
Zaščita je pri kolenu bolj tako tako, golenica je super zaščitena, prav tako noga zadaj.

Za transport pa jih nosim zunaj ruzaka, Pack size je o.k.
Sam iscem nekaj v stilu Foxovih Northshore ali Lizard Skins, tj. ne trde plasticne ampak kaj mehkejsega. Sasa iz Freeriderja priporoca tadruge Lizardove. Baje naj bi dobro stali na nogi in ne-lezli dol, poleg tega pa naj bi se vedno omogocali gibljivost, tako da lahko nemoteno gonis z njimi.

Zanimivo zgledajo tudi 661 Race Lite in 4x4, o teh se je ze nekaj pisalo, tako da poglej se kake stare poste in pa http://mtbr.com/reviews/Pads/
Oboje je po mojem bolj kot ne za orientacijo, ker konec koncev jih bos ti sprobal, kupil in vozil :)
Uporabniški avatar
whatever
član
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Jaz si bom vzel te!
V Veb-company.si
Res, da so nekoliko bolj zaprti in DH usmerjeni, ampak na nogi (kot sem si probal) stojijo fenomenalno! Sploh pa so lepo gibljivi v delu med golenico in kolenom.
In pa, ce jih ima tale gospod za turo....Klik
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

p.s. LOV2XLR8 jaz sem si probal te od fox-a, ki jih ti omenjas in so mi ZELO nekomot stali! Baje, da ne padajo toliko dol, ampak ce se ne prilegajo lepo na nogo, pol jebes ti to! Booooooo...mogoce je odvisno od noge posameznika...
Uporabniški avatar
Skrt
član
Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Skrt »

Kar se tice scitnikov ne vem ce je kaksna razlika kako pades ce furas AM ali pa FR. Ko pades, pades in takrat ni nobene razlike kak bike furas in v kaksen stil voznje se uvrscas :wink:
In jest bi ti svetoval da gledas za kaksnimi Dainese, ki so na nasem trgu vejetno se vedno med boljsimi(beri udobnejsimi) in nudijo tudi veliko zascito ter zracnost. Tisto kar gledas od Fox-a in Lizard Skins je vse manj zracno in udobno. Ce pa denar ni ovira pa so definitvno naj scitniki Roach Rally FR oz. po novem od Race Face, sam pa jih lahko narocis sam prek neta!
In ce pravis da furas spust s Sneznika potem definitvno rabis dobre scitnike, ker za moje pojme je Sneznik med zahtevnejsimi/nevarnejsmi spusti! Pa verjemi mi na besedo, sem pogost gor :wink:
lp Mare
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

hm

hm, hm...

lizardi so mi preveč zaprti, to švicaš ko prasica po moje... Foxovi zgledajo kar odprti. Zdaj sem mel ene zaprte in lohk povem da tega ne bi mel več. Ker švicneš čez tist karkoliže-poliester in pol še čez hlače (v bistvu švicaš sam pr ščitnikih, po stegnu p anič). To me kr moti, sploh spomlad pa jesen te pol sam nazebe...

Downhill evo so čist preveč za moje pojme, ma 661 boljše, če druzga ne so predragi (napram lizardom).

Bom šel v veba enkat ta teden mal zasikat pa probat. Bom poročal (v četrek ali pa naslednji teden - še dobr da mamo cajt)

zz
Uporabniški avatar
_Mihy_
SevenWood
Kraj: Ravne na Koroskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _Mihy_ »

mam dainese guard pro
sicer je "oblacenje" bolj smotano, saj si jih moras dajati gor cez nogo, je pa zato toliko boljsa zascita. scitijo pa res od 5 cm nad kolenom, pa do gleznja.
sprobal jih na bajku se nisem, kolikor sem jih pa po hisi nosil (par ur sem jih mel gor) pa niso pretirano vroci in tudi žulijo ne :D
js jih priporocam
Kar je res je res in to ni laž

http://www.freekor.net
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

No jaz sem tudi probal te dainese in se en model od dainese in mi nikakor niso ustrezali in zato jih nisem kupil..ko sem pa videl te axo, sem se takoj zaljubil (seveda, ko sem si jih probal)
p.s. nisem jih kupil, ker takrat ni bilo vec €, ker so prisli axo prepozno.. :cry:

p.s.2 Nobenih nisem se vozil, govorim samo o tem, kako so mi stale na nogi in kaksno je bilo pocutje v njih - v trgovini ! Sem pa se ze odlocil za nakup! Tej axo bodo moji :twisted:
Uporabniški avatar
leroy
trust no one
Kraj: k.o.p.e.r.

Odgovor Napisal/-a leroy »

jaz sem nad vsemi svojimi ščitniki od Dainese več kot zadovoljen (koleno/piščal, komolec, hrbet).
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jabooz »

Ščitnike probat pred nakupom, ker je lahko za nekoga super, je za drugega šit. In probat jih na golo nogo, ne čez hlače.

Tiste foxe Northshore sem pa kupil na vrat na nos, ker smo šli na Veliko planino čez dolski graben, pa se mi je zdelo, da lahko prav pridejo. :?

Če smo že pri ščitnikih, imajo v elanu na letališki še ene par dainese ščitnikov za komolce za 4000 sit. V bistvu je vse v štacuni -40%.

Nekaj šimano robe (veliko xt dual control), wtb sedežev in predragih schalbe gum, thomson opore ....
navali preden štacuno dokončno zaprejo. Sem govoril z enim obupanim delavcem... :cry:
Uporabniški avatar
Majk
nočna izmena

Odgovor Napisal/-a Majk »

Dainese... še v teh ti bo poleti svinjsko vroče, kaj bolj zaprtega pa za ture itak čisto odpade.
Uporabniški avatar
PingoBite
član

Odgovor Napisal/-a PingoBite »

Jabooz napisal/-a:Nekaj šimano robe (veliko xt dual control), wtb sedežev in predragih schalbe gum, thomson opore ....
navali preden štacuno dokončno zaprejo. Sem govoril z enim obupanim delavcem... :cry:
Sm biu jest tut zadnič tm. Sm spraševal za Saint gonilko (3zobnike) k je cena nekje 65k, človk pogleda na en listek in mu piše da je 45k. Tko da se splača kej zagrabt (kar še majo)
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

hm hm

letališka, pravš...

bom zdele en dan po štacunah bluzil

zz
Uporabniški avatar
Majk
nočna izmena

Odgovor Napisal/-a Majk »

Bil danes, nimajo nič kolenčnikov, samo komolčnike.
Uporabniški avatar
The DarK LoRD
član
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a The DarK LoRD »

Zanimivo zgledajo tudi 661 Race Lite
LOV2XLR8: js jih vozim pa zelo sluzijo svojemu namenu, so trdni in hkrati je kolenski sklep zelo gibljiv
Imajo pa zal le eno slabost; lezejo dol, moras jih posteno zategnit da jih obdrzis na mestu
MOgoce bi bila boljsa varianta 661 Race
imajo bolj ojacano okrog kolena in pri gonjenju ''domnevam'' ne lezejo toliko dol
http://www.sixsixone.com/catalog.aspx?i ... 58&pl=BIKE
Pin it Ya Fairy
Uporabniški avatar
jozy
član
Kraj: depala vas

Odgovor Napisal/-a jozy »

http://www.evolution-bmx.com
KUPIM LEŽAJE ZA MOJ GLEŽN :D
Lunik
član

Odgovor Napisal/-a Lunik »

Jaz mam 661 Race Lite, pa nisem najbolj zadovoljen. Svicanje je sicer zadovoljivo, + za pozimi so fini ker lepo grejejo in ne rabim kakih WS hlac. :wink:
Zadeva ves cas leze dol, plastika je trda in debela, kolenski sklep pa je po mojih izkusnjah v nasprotju s prejsnjo trditvijo prav bedno trd in negibljiv. Po tem, ko sem ga na silo rocno razmigal, in nekoliko zmehcal tisto plastiko, je sicer bolje, vendar imo ni primerljivo z dainese (tistimi ki majo pri kolenu stumf), ki sem jih testiral (bi jih tudi kupil, pa jih je zal zmanjkalo). Ce jih zelo zategnes sicer stojijo bolje, vendar je potem postanejo neudobni. Proti temu da lezejo dol najbolj pomaga trak ki pride ravno pod kolenski sklep, vendar ima zelo zanic velkro in po nekaj casa sploh ne prime vec.

Ce koga zanima, ugodno prodajam, velikost S :wink:
pft.
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

hm

če se ne motim je dark lord kritiziral race lite in priporočil race model, torej isto kot ti (sam da si ti dainese).

torej race lite - ne
race - mogoče

hm, hm, hm...

se bom oglasu k bom mal štacune obdelal (po možnosti danes)

zz
Lunik
član

Odgovor Napisal/-a Lunik »

The DarK LoRD napisal/-a:... hkrati je kolenski sklep zelo gibljiv
torej se ne strinjava povsem :wink:
pft.
Uporabniški avatar
The DarK LoRD
član

ja no...mas prav
sam tak negibliv pa spet ni
:lol:
Pin it Ya Fairy
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

ok

danes sem bil na letališki...

dainese ščitniki so bedni u 3 p.m. Mehki, kar je še ok, sam zategovanje ... omfg, ena mrežica, gor pa en ježek, ki že nov ne dela... nisem kupil

30% dol, torej 7 jurjev cca.

majo pa še ful saint in xtr robe, vse po moje 30% dol, pa peste, deore, xt, ostalo nisem spraševal, pa čevlje specialized - 40%.

mal sem se s tipom hecal pol (ne moreš verjet v kaj se je spremenila štacuna, prav žalostno je notr, eni city biki pa en kup šodr robe) in je rekel da načeloma sam da roba gre.

majo še kenda dh gume, ostalo pa je pobrano. aja pa avid bremze, po moje vse 30%.
smirnoff
član

Odgovor Napisal/-a smirnoff »

jst mam Dainese ELBOW GUARD 05 in KNEE GUARD PRO 05 in so zakon! ful zračno pa kolenčniki nč ne lezejo dol.

ti ful priporočam.. res da so malo dražji od ostalih firm samo se splača
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Da ne odpiram nove teme.....

Ima kdo to :

Slika

hlace PADDED SHORTS
oprijete hlace s šcitniki
velikosti: S-XXL
cena: 9.900 SIT

Kako se kaj obnese ? Koliko sciti ?
ervin
član
Kraj: Senozece

Odgovor Napisal/-a ervin »

Živjo!
Tudi jaz imam namen kupit take hlače.
Kje jih prodajajo in kakšne znamke so?
Cena se mi zdi zelo ugodna???
LP Ervin
Pisuka kaku j l'telu
Uporabniški avatar
BLODY
član
Kraj: dolenska

Odgovor Napisal/-a BLODY »

kaj so pocen wtf!
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

ervin > http://www.veb-company.si/oblacila_axo.php

BLODY a niso poceni ? 10.000SIT..podobne od DAINESE so so malo vec, kot 25.000SIT..
Slika
Verjamem, da z dainese niso primerljivi...ampak cena je ponavadi odlocilen faktor pri nakupu :cry:

p.s. torej jih nima nobeden te AXO ?
Uporabniški avatar
The DarK LoRD
član

te so tut podobne, imajo jih pa v enduru-tu
Slika
UfO
Cena: 16.900.-

LP
Matej
Pin it Ya Fairy
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

17.000SIT + postnina = cca. 18.000SIT ... Te axo pa dobim pri nas za 9.000SIT, pa se postnina mi ni potrebna 8)
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Je pa kdo ze imel v rokah te, ker verjetno jih nobeden se ni nikoli nosil...
Slika
felini
član
Kraj: Idrija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a felini »

pozdravljen

ravno smo jih dobili

Lahko jih prideš pomerit k nam v Tandem v Logatec

lep pozdrav
Boštjan Felc - Cult Team
Uporabniški avatar
_gogi_
član
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a _gogi_ »

te se meni zdijo da nekako še največ zaščitijo :)
ja ja...c kot clockwise...ne..kot compression
Zupo
član
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Zupo »

Da malo obudim tole temo! Sem ravno v postopku kupovanja ščitnikov za koleno/piščal in komolec/podlaht. Glede na poste v tej temi se očitno splača vzet Dainese? Obstajajo kompleti ali je treba posebej vzet? In kje se da zadevo sprobat in kupt? Cene maybe?

lp
zupo

ps: My first post :bday:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 255 črk :)
Uporabniški avatar
GT|core
član
Kraj: Knežje mesto Celje

Odgovor Napisal/-a GT|core »

Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Predvsem jih sprobaj...ne pa kr na pamet kupovat. Meni dainese npr. ne ugajajo sploh.
Uporabniški avatar
Obelix
član
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a Obelix »

Jst sem kar precej pregledal "vso" ponudbo, kar se dobi od ščitnikov in na koncu sem kar nekaj časa iskal v slo od deinese-ja knee guard pro in ko sem jih našel (Guerilla) lahko rečem samo to, da so super in da sem iskal točno to. Brez problema jih imam lahko gor tudi na daljših vzponih in dalj časa, ne tiščijo, so zračni,...

Sem pa tut iz domžal in jih lahko pri men probaš. Javi na PM, če hočeš.

lp
JUST ME
Uporabniški avatar
_Mihy_
SevenWood
Kraj: Ravne na Koroskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _Mihy_ »

edino kar je pri knee guard PRO narobe je to da jih je treba dajati gor cez stopalo! Drugace pa ne tiscijo nikjer, ne "pikajo" velcro trakovi, so zelo zracni, pa se zascita je perfektna!
Kar je res je res in to ni laž

http://www.freekor.net
Uporabniški avatar
Skrt
član
Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Skrt »

Ja udobni in zračni so res, sam zaščita pa ni glih ne vem kaj. Ko boste enkrat mal bolj resno padli z njimi boste vidli da je res kar govorim. Na žalost iz lastnih izkušenj pa tudi od drugih s katerimi furam. Ob padcu se ti premaknejo in ti tako nudijo minimalno zaščito pred praskami, to je pa tudi use.
Če hočeš kej konkretnejšega dobiš pri nas kakšne 661 4x4 ali pa Fox North shore, drgač pa preko neta naroči Roach oz. po novem Race Face.
lp Mare
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Slika

Samo se stestirat jih je potrebno :twisted:
Uporabniški avatar
Johnson
član
Kraj: Ljubljana - okolica

Odgovor Napisal/-a Johnson »

Te ščitnike sm sprobu od frenda pa so mi res najhujši za furat k ti nč ne lezejo dol, pa res se dobr prepogibajo na kolenu.
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a Keki »

Cena je pa sitnica, 17k? :?
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

15.990 :)
Sicer pa....cene se vrtijo od 10-17.000SIT....ce pogleds zgoraj...vidis, da sem jaz "Tor Jan 03, 2006" objavil post..v katerem sem napisal, da si jih bom kupil....do zdaj sem zbiral denar :mrgreen: jaz sem kupil te, ker so mi najboljse stale na nogi oz. sem se v njih najboljse pocutil..
Uporabniški avatar
gofra
član

Odgovor Napisal/-a gofra »

Jaz imam Knee Guard Pro in sem z njimi precej zadovoljen.

PRO:

- gibljivost
- ne lezejo
- udobje
- zračnost

CONTRA:

- velcro ježki znajo fino drgnit v kožo
- potrebno jih je obuvati
- cena

Elbow Guard pa mi niso všeč. Upoštevajte prosim dejstvo, da so mi nekoliko preveliki (L) pa vendar, v razmislek:

CONTRA:

- lezejo (na krajših spustih ni panike, na daljših pa jih moram vmes popravljati)
- preveč lokalno stisnejo, kar ima za posledico precej utrujene roke
- niso dovolj gibki v zglobu

Vidim pa, da je zunaj nova pošiljka, ki ne deluje zgolj kozmetično spremenjena. Jaz imam namreč stari model:

Slika
Slika
Zupo
član
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Zupo »

Hmmm teli Fox North Shore.... Sm jih že mel v roki in mi delujejo tko....mehko

Plastika, ki je nad kolenom je dost trda kar je kul, samo tista, ki naj bi ščitila piščal pa niti ni tako trda. Bolj deluje kot guma. Je to pri vseh ščitnikih tko, al je to fora tega modela? Pa kolk je to slabš, če recimo prletiš z nogo v en tanjši drevo?

U glavnem, lahko jih dobim za 10k, pa se mi zdi da mi pašejo... Vzamem? :)

lp
z.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 255 črk :)
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

hja... zato pa maš več modelov - eni so trdi (extremna vožnja po extremnih terenih), eni mehkejši (padci, ko drsaš po tleh). A veš - skale proti mehkemu gozdku, hehe.

Tud mehkejši (dainese so mehki) odlično ščitijo pred udarci, če boš pa pr 40 na uro pribil v deblo, ti pa tud ta trdi ščitnik najverjetneje ne bo pomagl pred zlomom.

jaz osebno sem vzel dainese mheke komolčnike in 661 trde kolenčnike - za komolec mi je bolj važno da ne podrajsam (ker če čudno padeš boš zlomil ne glede na ščitnik), pri čemer kot sem rekel tudi pred udarci sploh ne ščitijo slabo.

Za kolenain piščal sem vzel 661 trde - pa mi je žal. Preveč so (velki in pretrdi) in transport je mal problema. Bi raje tud te dainese mel k so majši in mehkejši. - ampak jebi ga, tolk gnara pa spet ne bom metal.

Zame osebno, lahk rečem da bom naslednič vzel dainese, k so mi res kul kompromis.

NAJBL VAŽN JE PA TO, DA JIH SPLOH MAŠ!

ajde,

zz
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član
Kraj: Domžale / Črnomelj

Odgovor Napisal/-a BigdaddyS »

Ok ugotovil sem da je lahko tudi XC vožnja zelo nepredvidljivo nevarna(kakšni hujši spusti in nepoznan teren) tako da razmišljam da bi si nabavil nekej za kolena in komolce...kaj priporočate? Želel bi da je čimboljše za transport, vsaj kolikor tolikor dobra zaščita(da si kolena ne sfukam če udarim v kakšen kamen...upam da se to ne bo zgodilo, sam preventiva vedno mora bit). Furam bolj počas, tko da ni treba kakih DH priporočat. :)
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član
Kraj: Domžale / Črnomelj

Odgovor Napisal/-a BigdaddyS »

Aja pa še to me zanima...katero fullface čelado priporočate za prl. 20k sitnih.?
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

To je bolj malo za FF celado :)
Drugace dobis 661 Full comp za 20.000SIT
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Depresija »

Zanima me zgolj mnenje lastnikov ščitnikov Azonic Slider Knee
KLIK
občutki, opažanja, kritike, pohvale itd
tnx
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Tako bo boljse :wink:
KLIK

Marko
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kontakt:

problematiks napisal/-a:Tako bo boljse
to ti misliš! :mrgreen:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
problematiks
KontraRevolucionar

Zloba zahrbtna :twisted:

Marko
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kontakt:

eni po trebuhu, drugi po hrbtu :twisted: :mrgreen:
ej, si mi zasmetil post in vprašanje :wink:
Posvetilo:
Uporabniški avatar
tinker
Papa bear
Kraj: lj - šiška

Odgovor Napisal/-a tinker »

Jaz sem s temi zelo zadovoljen..
http://tabla.mtb.si/gallery/album1514/Tinker

Gibljivi, lahki, stojijo pri miru...ima Web in dobil sem jih s popustom za 13.5 ksit...imam jih za ture.
grizzly is a TRAIL bear
problematiks
KontraRevolucionar

DEPRESIJA napisal/-a:eni po trebuhu, drugi po hrbtu :twisted: :mrgreen:
ej, si mi zasmetil post in vprašanje :wink:
:lol: Go, Anja Paerson, go!

Tinker, to si pa sigurno sam svojo sliko hotel pokazat :)
Ampak ja, teli Axo so zelo fiksni, se posebej v primerjavi s kaksnim Dainesejem.Imel dva modela, oba sta se bala busk in sta se umaknila z mesta udarca :) Sicer so pa zelo dobri tudi tisit, ki jih je imel Pipan gor - Fox Launch 911.Se ena robocop varianta kot tista Tinkerjeva, se ne premakne sploh.
Drugace pa tudi tisti Azonicovi ne bi smeli bit slabi, ker je videt, da sezejo kar precej nad koleno, kar tipicno kar pomaga pri stabilizaciji scitnika.

Marko
Uporabniški avatar
tinker
Papa bear
Kraj: lj - šiška

Odgovor Napisal/-a tinker »

Jep, koktajl samopromocije, Axo-ta (Weba) in lepo pokošenega traila... :D :D :D

Dejstvo pa je, da sem z ščitniki zelo zadovoljen, stojijo zelo fiksno, ležaj v kolenu pa omogoča praktično normalno pedaliranje...

P.S. Z drugimi ščitniki nimam izkušenj.
grizzly is a TRAIL bear
Uporabniški avatar
The DarK LoRD
član

serbus

a je mev ze keri na nogi te scitnike :?:
gre pa za The-jev model Storm
zgledajo mi se kr ''varni'' pa itak morm konc leta menjat scitnike saj so zdaj Race Lite ze obrableni

LP
Matej
Pin it Ya Fairy
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kontakt:

osebno bi se najraje nekako izognil tem 'robocop' variantam ..
bojo ščitniki večji od mene :mrgreen: pa še prenašanje zna bit problem .. že tako imam 30L rucak in je vedno polhen .. :?

btw. kako rešujete probleme tisti ki ste bolj 'suhe južine'? Tistih par ščitnikov ki sem jih dal v štacuni na nogo .. je vsem 'zmanjkalo' traka za zategovanje .. oz. drugače povedano .. ježek se ni imel kam 'prilimat' .. a 'preurejate' kaj te trakove za zapenjanje?
Naslednjo zimo moram očitno delat na masi :mrgreen:
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jabooz »

Mr. D pred kupiš karkoli, probaj ob Mihata Race Face FR kolenčnike velikost M. Sprobal sem jim mnogo (v trgovinah) pa so te super.
Uporabniški avatar
Nemis
grizzly team
Kraj: Vir pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Nemis »

RF ima tudi model Indy, ki je manj glomazen od Unovih/mojih/Popijevih/Krunčevih, itd. Sweet!
"We do not stop playing because we grow old;

We grow old because we stop playing."

George Bernard Shaw
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

DEPRESIJA napisal/-a:btw. kako rešujete probleme tisti ki ste bolj 'suhe južine'? Tistih par ščitnikov ki sem jih dal v štacuni na nogo .. je vsem 'zmanjkalo' traka za zategovanje .. oz. drugače povedano .. ježek se ni imel kam 'prilimat' .. a 'preurejate' kaj te trakove za zapenjanje?
Naslednjo zimo moram očitno delat na masi :mrgreen:
S sivanjem aka krajsanjem :mrgreen:
Odgovori