Izbira plaščev spredaj&zadaj

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Spredaj je ne bo tako hitro neslo (no, na ostrih skalah jih hitreje scufa sicer), pa za kaksno bolj agresivno voznjo precej bolj prav pride kot zadaj.Razliko v oprijemu pa verjetno vecina ljudi opazi.
Za zadaj pa res ni ravno, ce nimas ravno tiskarne denarja :wink:

Marko
Uporabniški avatar
whatever
član
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Dvomim, da Pinki fura tako hudo dobro, da bi bil v bandah in v ovinkih z balanco skoraj po tleh, kar pomeni, da bo fural enako s 50 ali 40 gumo spredaj :P
Uporabniški avatar
febola
član
Kraj: Golovec (oru :-))

Odgovor Napisal/-a febola »

A se sploh še dobi maxxis HR 2,35 42a, 50a?
Še na domači strani imajo označeno pod out!
urh-OrlI-prule
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član
Kraj: Coklburg

Odgovor Napisal/-a Zvezdica Zaspanka »

lp!

Jaz imam spredaj 40a Minion DHF slow reezay in mi drži že celo sezono in jih sploh noče pobrat... je še 70-80% profila. Tko da 40a ali 42a za spredaj: VSEKAKOR!!!

zadaj mi sedaj zaključuje delo že druga HR 50a v tem času (za primerjavo).

zz
Ježeš Marija, kaj so mi storili?
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Odgovor Napisal/-a PJ »

To da gumo pobere ni edini problem oz. "problem". Moje RR so po letu in pol izgledale se skoraj kot nove, no na zadnji se je malenkost poznala obraba, ampak drzale so pa krepko manj kot nove. Gume pocasi (pa ne v roku 10ih let) izgubijo del svoje funkcionalnosti, tudi ce je profil se cel.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

febola, poklici v enudrota. Vem da se jih se da dobit, samo ne vem ce se jih da v Sloveniji.

ZZ, si kaj pocasnejsi s to gumo na vzponih ?
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

lp!

Spredaj ni sile, napumpam na 3,5-4 bare, tko da je za gor OK (Minion DHF 2 ply 40a 2,5 ). Če pa ni napolnjena -recimo po spustu - pa se pozna precej bolj (seveda je zadnja guma veliko pomembnejša glede tega). Tko da za gor sprednja 40a ne igra bistvene vloge pri kotalnem uporu (moj občutek), se pa seveda pozna, ampak nič bolj kot recimo kak krampast Schwalbe. Za zadaj bi bila pa to smrt.

Sicer pa na 5+ urnem bikanju ni problem si vzet 5 minut za napumpat gumo, ne?

Še o preperevanju gum: oprostite, ampak guma v enem letu nima kaj preperet. Morda v 5 letih, ampak v eni sezoni pa vsekakor ne.

zz
Manyana
član
Kraj: Gori doli naokoli

Odgovor Napisal/-a Manyana »

Zvezdica Zaspanka napisal/-a:lp!
Spredaj ni sile, napumpam na 3,5-4 bare
zz
a ni to malo overkill?... jaz mam enostensko gumo 2.35 in cca 72kg, pa jo še nikoli nisem napumpal več kot dva bara za po terenu... za dol pa še malo spustim...

...just askin' :oops:
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

yo...

po pravici povedano, nikoli točno ne merim zadev, ampak kompresom ima ponavadi not več kot 3 bare (max 8 bar). Iz glave bi rekel, da pumpam vsekakor vsaj na 3,5. Zračnica in ventili držijo.

Za gor je prav fino, sploh če je asfalt. Za dol pa odvisno, včasih tudi pod 2 spustim.

zz
Zadnjič spremenil Zvezdica Zaspanka, dne 03 Jun 2008 16:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Rosomah
član
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a Rosomah »

Eno vprašanjce glede gum in obročev. Imam Mavic 317 obroče in po specifikacijah naj z njimi ne bi vozil plaščev večje širine kot 2,25. Rad bi vrgel gor vsaj 2.35, pa ne vem če je opcija...
Uporabniški avatar
Murglcan
član
Kraj: Ljubljana - Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Murglcan »

Katere gume so najbolj podobne "sodobnim" DH gumam, širine 2,3(4)?

Sodobne - s porezanimi sredinskimi čepi.

Rosomah: 2,35 pride, ampak so kar nekaj ožje in drugačne oblike kot na širših obročih.
Rosomah
član

Odgovor Napisal/-a Rosomah »

Torej je bolje če investiram še v širše obroče?
Uporabniški avatar
Snakes
član
Kraj: tu pa tam

Odgovor Napisal/-a Snakes »

Mah, jaz se na tvojem mestu ne bi sekiral (in se tudi nisem). Verjetno bo guma stala malo drugače kot na par milimetrov širšem obroču, samo neke blazne razlike (ki bi bila vredna novega obroča in pletenja) po mojem mnenju ni.
primor
član
Kraj: Kotlje

Odgovor Napisal/-a primor »

Na mavic 317 imam 2,4 Nobinica od švalbeja, deluje.
P
bojc
član

Odgovor Napisal/-a bojc »

Obveščam vse zainteresirane, da imajo pri Velu v LJ Rubber Queen na zalogi. Tudi cena je ugodna v primerjavi z nekatero konkurenco.
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a Keki »

In kaj je to ugodna cena?
bojc
član

Odgovor Napisal/-a bojc »

Ugodna cena je vse, kar je pod 60€ (pri nas) in ti ostane še za kakšno pivo. Plašč je vsekakor drag, tako ali drugače. Cena je bila pod 52€.
refošk
član
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a refošk »

Zanima kakšna kombinacija je zadaj Schwalbe Racing Ralph, spredaj pa Nobby Nic in kakšna na obeh kolesih Nobby Nic ali pa Racing Ralph? Razlike.
Ter izkušnje z Schwalbe Albert in Michelin XCR.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jabooz »

refošk napisal/-a:Zanima kakšna kombinacija je zadaj Schwalbe Racing Ralph, spredaj pa Nobby Nic in kakšna na obeh kolesih Nobby Nic ali pa Racing Ralph? Razlike.
stran 5. tega topica
Uporabniški avatar
Snakes
član

Na mtbr.com sem naletel na zanimiv topic o testu gum iz Nemškega Bike magazina. Kot je za Nemce značilno je vse stestirano strojno.
Imam kdo kaj izkušenj z Michelinovima mountain xtreme ali all terrain, ali Continentalovo Mountain king? Guma bi šla na zadnje kolo kot zamenjava za Fat Alberta, s katerim sem kar zadovoljen, tako da bom mogoče ostal pri njemu.
Uporabniški avatar
jing&jang
član
Kraj: TGorc

Odgovor Napisal/-a jing&jang »

No po teh padavinah sem ugotovil, da bom malce zamenjal gume - ker sem začel vozit spuste malenkost po bolj strmih, kamnitih, korenitih področjih kot do sedaj (sedaj imam spredaj HR 2,35 enoplastno in zadaj NN 2,25).

Razmišlam o tem, da bi dal spredaj (po vsem kar sem prebral do sedaj):
- Maxxis Minion DHF 2,35 (al a celo mogoče HR 2ply)
ali
- Schwalbe Muddy Mary 2,35 FR izvedbo,

- zadaj pa bi dal enoplastno maxxis HR 2,35.

Bo v redu kombinacija (je kompatibilna al ne)? No pa še žele bi, da bo zdržala vsaj še do malo bolj nizkih temperatur.... Predvsem pa bi rad čimboljši grip na malo bolj vlažni skalci al pa koreninci (skratka katera od zgoraj naštetih ima boljši oprijem) al je zadeva približno enaka...

Za gor mi je več ali manj vseeno (glede dodatne teže) ker vozim gor večino po makadamu...
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član
Kraj: Domžale / Črnomelj

Odgovor Napisal/-a BigdaddyS »

Če ti je glede teže vseeno, vzami spredaj in zadaj dvostenske(katerokol kombinacijo imaš že v mislih), pa furaj nižji tlak, boš veliko pridobil na tractionu. Pa še majn snakebitov bo...
Uporabniški avatar
IZO
član
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a IZO »

BigdaddyS napisal/-a: pa furaj nižji tlak, ...
Sicer se popolnoma strinjam s teboj, svetoval pa bi previdnost v citiranem tekstu! Mene je pretiravanje stalo ramenske vezi. Ne me spraševat kje je meja, ker ne vem. Dejstvo pa je, da se guma zaradi prenizkega tlaka rada spodvije in ti balanco potegne iz rok. Po samem padcu mi ni bilo čisto jasno kaj je šlo narobe, potem pa se mi je isto zgodilo še enkrat kasneje in sem razvozlal uganko. Ta efekt sicer poznam iz motošporta ampak mi ni prebilo...
Uporabniški avatar
dancer
član

Odgovor Napisal/-a dancer »

za malo bolj mokre zadeve se ti bo Maxxis MINION bolje obnesla!
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

BigdaddyS napisal/-a:pa furaj nižji tlak... Pa še majn snakebitov bo...
O temle pa po pravici povedano dvomim, ker kaksne pretirane logike v nizjem tlaku in manjsi moznosti snakebitea ne vidim.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat
Kraj: NowHere

Odgovor Napisal/-a LOV2XLR8 »

Ogabe: Maxxis 2-ply guma (o kateri je bilo govora) npr. ima stranske butilne ojacitve in je precej tezko prebiti gumo tudi pri tlakih od 1-1,5 bara.

Z Michelinko DH32 (2.8, 1500 gramov) pa gre voziti tudi pol manj in se nizje. Pri 0,8 bara ali se manj je oprijem res neverjeten...
TomažT
član

Odgovor Napisal/-a TomažT »

Si bom to temo malenkost sposodil..
Zanima me, kako široka je Minion DHR (tudi DHF) 2.5 ? Se komu da izmerit s kljunastim merilom? Ne vem, če jo spravim v zadnjo nihajko, zagotovo pa ne bi rad, da mi drsa po njej.. :) Hvala vnaprej... ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

Lov... to ti cisto verjamem, da se da dolocene gume voziti pri nizjem (nizkem) tlaku in jih kljub temu se vedno ne prebijes. Edino kar ne verjamem, oz. mi vsaj logika pravi, da ne more biti res, je to, da bi imel z nizjim tlakom manj snakebitov, kot pa pri visjem.
Uporabniški avatar
matejstyle
član
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a matejstyle »

Zadaj vozim Conti. Mountain King 2.2, pa moram rečti, da se v suhem zelo dobro drži tako za gor in za dol, pri spolzkem terenu me je pa rahlo razočarala, ker zdrsava pri plezanju, na koreninah pa lahko kar pozbim na oprijem.Hitra guma, rotacija je obrnjena v nasprotno smer. Pumpam jo na 2bar min., ker ima rada sneak bite! Spredaj vozim identično gumo samo da je širine 2.4, zaenkrat sem zadovoljen, spet je pomemben pritisk, 1.9bar je za mojih 71kg ravno dovolj, da je trakcija odlična.
Za mokre skale, korenine, ipd. pa odsvetujem, imam občutek, da so pretrde gume.
Gume nista SuperSonic izvedbe. Tudi stene so zelo tanke, 2.4 ima snake skin.
Uporabniški avatar
zec
Kukam čez mejo
Kraj: Avstrijska Koroška - Rož

Odgovor Napisal/-a zec »

@jing&jang: Kombinacija je v redu. Highroller ima pač precej visok kotalni upor. Vse eno ali boš dal spredaj Minion ali Muddy Mary - vzemi model z mehko gumo. Pri Maxxis je to 42a in pri Schwalbe se imenuje Gooey Gluey. Tako se obnesejo gume precej boljše, predvsem če je mokro. Glede nizkih tempertur je pa tako, da Maxxis gume z 42a mešanico okoli +10°C počasi postanejo bolj trde, tako da se tudi oprijem zniža. Standard mešanica (60a) tega problema nima. Kako je pri Schwalbe Gooey Gluey pa ne vem.

LOV2XLR8 napisal/-a:Z Michelinko DH32 (2.8, 1500 gramov) pa gre voziti tudi pol manj in se nizje. Pri 0,8 bara ali se manj je oprijem res neverjeten...
100% agree :mrgreen: .
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat
Kraj: NowHere

Odgovor Napisal/-a LOV2XLR8 »

Ogabe: post beri v zaporedju :) Maxxis 2ply -> nizji tlak -> vec oprijema in manj snejkov v primerjavi z obstojecimi enostenskimi gumami (HR + NN). Seveda pri istem tipu gum pri zmanjsanju tlaka povecas moznosti za snejke...
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član

ogabe napisal/-a:Lov... to ti cisto verjamem, da se da dolocene gume voziti pri nizjem (nizkem) tlaku in jih kljub temu se vedno ne prebijes. Edino kar ne verjamem, oz. mi vsaj logika pravi, da ne more biti res, je to, da bi imel z nizjim tlakom manj snakebitov, kot pa pri visjem.
Nesporazum...mislil sem, da imaš kljub nižjem tlaku manj snakebitov glede na enostensko gumo. Torej, lahko imaš enostensko gumo pa furaš tut 3 bare, pa boš imel veliko več snakebitov kot pa pri dvostenski z 1 do 1,5 bara. Osebne izkušnje med drugim... :wink:
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

ogabe napisal/-a:Lov... to ti cisto verjamem, da se da dolocene gume voziti pri nizjem (nizkem) tlaku in jih kljub temu se vedno ne prebijes. Edino kar ne verjamem, oz. mi vsaj logika pravi, da ne more biti res, je to, da bi imel z nizjim tlakom manj snakebitov, kot pa pri visjem.
Tukaj je oboje ciljano na 2ply gumo. Z njo imaš manj snakebite-ov oz. lahko furaš z nižjim tlakom. Oz. oboje do neke mere.
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

Ok nesporazum. Sorry Bigdaddy :)
Penzl-78
član

Odgovor Napisal/-a Penzl-78 »

zdravo :)

zanima me mnenje katero kombinacijo gum nsj izberem
sedaj imam kenda nevegal Slick-E
spredaj 2.5
zadaj 2.35
sedaj me malo ubija goniti v hrib, ker je upor res velik

menjal bi pa samo sprednjo 2.5 širine!

mislil sem menjati sprednjo z maxxis high roller 2.35
ali je to boljša guma za zadaj?

lp b
Uporabniški avatar
Nemis
grizzly team
Kraj: Vir pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Nemis »

Enako kombinacijo sem vozil sam in me je enako ubijala v hrib. Zamenjaj samo zadnjo gumo, če dobiš DTC verzijo ali pa kaj od Schwalbe (Fat Albert, Nobby Nic, ipd, odvisno od kolesa). 2.5 ohrani, ker je kljub kotalnemu uporu manj problematična kot sprednja guma.
"We do not stop playing because we grow old;

We grow old because we stop playing."

George Bernard Shaw
problematiks
KontraRevolucionar

Bolje bos naredil, ce zamenjas zadnjo gumo za kaksno s trso zmesjo.Se bo precej bolj poznalo, kot ce gres menjat prednjo.

Marko
Penzl-78
član

mislil sem menjat zadnjo s prednjo gumo
in zadaj bi nabavil HR freeride 2.35 trdoto 60

tako bi spredaj imel mehko gumo s super oprijemom zadaj pa malo tršo in po izgledu ima prečne čepe, ki so super za zaviranja
Uporabniški avatar
thunderbolt
član
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a thunderbolt »

@Penzl-78 Voziš to dvoplastno ali enoplastno kombinacijo? Sam imam namreč dvoplastne in se v hrib res kar namatraš. Drugače pa je po mojem mnenju to super guma.
Penzl-78
član

Gume so bile kupljene na tekmi
so z John Tomac podpisom in misli da dvoplastne.

Ja drugač so super gume 8)
uporabljam pa bol za enduro stil vožje
Uporabniški avatar
thunderbolt
član
Kraj: LJ

...

Odgovor Napisal/-a thunderbolt »

Dvoplastne imajo žičnato oporo, enoplastne so zložljive.Zanima me, ali so enoplastne nevegalke tudi takšen problem za vožnjo po ravnem in navzgor, glede na to, da so za 400-500g lažje od dvoplastnih? Kako je pa s snake biti pri enoplastnih? Izkušnje?
Uporabniški avatar
Snakes
član

Pred kakšnim mesecem sem zasledil novice o novem Fat Albertu, vendar je bilo vse skupaj precej nezanesljivo. V nedeljo pa mi je Pospeševalec omenil 2.4 FA in evo, sem slučajno naletel na topic s slikami. Na zadnji strani pri linku ki sem ga dal par postov višje pa je še test. Profil se razlikuje za prednjo in zadnjo gumo.
Že vem kaj bo nasledilo FA na zadnjem kolesu.
Uporabniški avatar
*AX*
član
Kraj: KranstrDam

Odgovor Napisal/-a *AX* »

Moja kombinacija

Front: Kenda nevegal 2ply, stick E
Rear: Maxxis highroller 2ply 42a Super tacky

Poskusil sem že veliko gum in kombinaciji in različnih drekastih gum(saj za 24col ni prav veliko izbire za fr-dh gume zato sem poiskusil tudi gume nepriznanih proizvajalcev, pa se je izkazalo da se kar splača kupiti ime)
Ampak ta kombinacija mi je pa res tista prava, ko menjam menjam za enako...

LP
Ride hard or die in suffer!!!
ShortRacer
Uporabniški avatar
Bojac
član

gume

Odgovor Napisal/-a Bojac »

Thunderbolt!
Vozim isto kombinacijo kot Penzl-78, spredaj Nevegal 2.5, zadaj Nevegal 2.35, e-stick, enoplastne.
Nobenega problema s snakebiti. Imam pa 75kg.
Prej sem imel na kolesu Conti Mountain King Supersonic, pa imam sedaj občutek kot, da sidro za sabo vlečem .... :( Te Kende imajo res velik kotalen upor ampak, za dol sem pa car :D
ma...ti si znoru....tok zgodi ????
TomažT
član

Odgovor Napisal/-a TomažT »

Pri svoji teži 85 kg in enoplastnimi stick-E Nevegalkami 2.35 še nisem imel problema s snake bitom.. Pomoje so za kak enduro/light freeride enoplastne čist dovolj. Seveda bi rad poskusil še kaj z (IMO) boljšim oprijemom, pa le s težavo iščem zamenjavo.. :?

Lp,T
Penzl-78
član

Ja sem preveril gume so dvoplastne, nikoli problemov s snake biti
prej to da skos vlečeš sidro za sabo.

Mislim, da za enkrat probal zadaj nekaj tršega mislim da HR 60a 1pl :oops:
drugače pa zelo zadovoljem z gumami me pa zaradi majše poškodbe ubija to sidro :)
he he ko bo jesen bomo spet tapravi...
Uporabniški avatar
Snakes
član

Gledam malo gume v Bikemailorderju in vidim da so nove Fat Albertke že naprodaj. A mogoče kdo ve kaj pri Schwalbeju pomeni double defense? Dvostenske? Malo mi je čudno da so double defense samo širine 2.25, performance in snake skin pa obeh širin.

Edit: že imam,
SnakeSkin-Sidewall – a light and flexible woven layer on the sidewall guards tires against abrasion damage.

Double Defense - two system puncture defense with High Density Guard and Snake Skin sidewall. For the first time the protection belt from high-density Vectran fabric - the same used in the Ultremo - is also to be found in an MTB tire. While the proven SnakeSkin sidewall protects against sharp edged stones. There cannot be more security for light, fast off-road tires
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Samo cene so pa zasoljene, 42€ za snake skin in 46€ za double defense se mi zdi kar malo preveč za te gume.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Je drago ja, samo se mi zdi da je imela tudi Rubber Qeen podobno ceno na začetku. Upam, da je cena posledica tega, da je bike-mailorder trenutno ena izmed redkih trgovin, ki jih prodajajo in jim bo cena padla, ko jih bo začela ponujati tudi konkurenca.
Uporabniški avatar
50 50
član
Kraj: mir na peč
Kontakt:

bok

Odgovor Napisal/-a 50 50 »

mene pa zanima a bi bile gume maxxis hr 26*2.35 42a 1ply cena (22evrov kom.) uredu za freeride,gozdne singlce in podobne stvari al mi kaj druzga bol priporočate?in kje se le te da dobit po neki normalni ceni?
bo že bulš
speed2
član

Odgovor Napisal/-a speed2 »

uredu bi bla
The secret to mountain biking is pretty simple. The slower you go the more likely it is you'll crash. ~Julie Furtado
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

...za spredej ja. Zadaj bi jo pa prehitro pobralo.
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član

No ja, jest opažam z 42a kot edini problem to, da se trga ker je tako mehka. Če pelješ po ne preveč razsutem(beri ne fajn skalnatem) terenu bi morala čist fajn zdržat; takoj ko se veliko podiš po skalah jih pa kar konkretno pobere(boljša beseda bi bila potrga). Jaz osebno naslednjič definitivno 60ko zadaj, spredaj 42ka pa čist lepo sede.
Uporabniški avatar
flasa
član

Odgovor Napisal/-a flasa »

Moj SXT z plašči maxxis highroler 2.5 supertacky 2ply težak 18.6kg,
pol pa zamenjam plašče z schwalbe big betty snake skin 2.4 pa teža pade na 17.7kg, o oprijemu pa sploh ne bi delal primerjav :wink:
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Če se že hvalimo.

Moj AS-X ima z betkami 18.6 kg, z 2.5 2 ply Minioni pa 19.5 kg.

O oprijemu pa spet ne bi.
Uporabniški avatar
flasa
član

Odgovor Napisal/-a flasa »

Kar se oprijema tiče kenda nevegal 2.5 sigurno zmaga, samo pol pa teža :cry:
problematiks
KontraRevolucionar

problematiks napisal/-a:Sem imel cez praznike priloznost kar konkretno stestirat Nobby Nice 2.4" (triple compound, EVO casing) v zelo kamnitih pogojih in to na trdaku.Moram reci, da sem kar presenecen, da sem prisel skozi brez kacjih pikov, pa jih nisem ravno sparal.Se je pa pokazala ena druga slabost, ocitno tipicna Schwalbejeva: ze po prvih dveh konkretnih spustih (recimo skupaj dobrih 2000 visincev) je bilo precej stranskih knofov natrganih.V nadaljevanju sicer ni bilo videt kaksnega drasticnega poslabsanja, ampak za kamnit teren jih vseeno ne morem 100% priporocit.So v takih razmerah npr High Rollerji bolj vzdrzljivi.Pa tudi 100g na gumo tezji.Bi pa dal super tacky oz se raje 50a samo za spredaj, zadaj naj bo kar 60a, ker jo sicer prehitro pobere.

Marko
Update gum po dolgotrajnejsi uporabi:
Gume po vec kot treh mesecih uporabe se vedno drzijo skupaj, je pa res, da po prav ekstremno kamnitih poteh nisem vozil.So bili pa na vsaki turi odseki, kjer so skale kazale svoje zobe, tako da lahko recem, da so gume sprobale bolj ali manj vse terene.
V tem casu sem kljub tankim stenam fasal samo en kacji pik, za kar gre zasluga predvsem velikemu volumnu gume.Bi prej rekel, da je guma zaradi malo materiala pod profilom bolj dovzetna za trne.To je pac treba vzet v zakup pri 2.4" gumi, ki ima 650g :wink:
Sicer pa se guma najbolj domace pocuti na suhih do srednje vlaznih zemljatih potkah z zmerno dozo korenin in vpetih skal, kjer ima tudi pri visjih hitrostih precej oprijema in stabilnosti.Ker so stranski knofi postavljeni precej visoko na gumi, sicer ob velikih nagibih v ovinkih prej spusti, ampak se to zgodi zelo kontrolirano in hitro spet dobi oprijem.Mokrega terena pa ne mara ravno, predvsem za gor zacne pogonska guma hitro zdrsevat.Prav tako se ne pocuti najbolje na gruscu, kjer nenehno plese sem in tja in isce oprijem.
Obraba zadaj bi rekel, da je povprecna, ni najslabsa, pa tudi najboljsa ne.Recimo 3 na lestvici do 5.Robustnost gume je kot ze omenjeno bolj tako tako.Na zelo kamnitem terenu in ob agresivni voznji na suhem in zbitem terenu bo stranske cepke hitro zacelo trgati.
Na kratko, zelo solidna guma, ki se zaradi kombinacije nizke teze in velikega volumna lahko zelo dobro obnese kot guma za ture, ce jo uporabljamo na pravem terenu.

Marko
Uporabniški avatar
matejstyle
član
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a matejstyle »

Maxxis ARDENT ali maxxis ADVANTAGE;

Rabim za spredaj, pa nevem katero bi! Zadaj imam ARDENT 2.25 70a, za plezat, na mokrih podlagh,zaenkrat zadovoljen. Trenutno je spredaj Mountan King 2.4, samo je nezaupljiva pri spustu v mokrih/spolskih pogojih.
Vozim predvsem XC/AM.
Uporabniški avatar
kike
član

Odgovor Napisal/-a kike »

ok tkole je, zsdaj imam 2 spec pro (chunder?) gumi, ki se po suhem obneseta ok. mam še eno high rollerco na drugem wheelsetu sam je ze malo zlizana.
Zanč sm furu Kranjsko v dežju in nobena guma ni nič prijela,
govorim za extremno drisko in zemlo ki ti zalije gume, poleg tega sem imel probleme na lesu-lojtrcah, koreninah... kjer je sam zdrsnl.
primer: :D
http://www.mtb.si/showpic.php?file=uplo ... 16dbf981e9

Katere gume bi bile najboljše za take razmere, meu bi jih pa na drugih wheelih, tako da obraba ne bi bila prevelika.

Lp
If everything is under control, you are going too slow
Don't listen to THEM, saying that less travel is better, its just a marketing campaign of insurance companies
gorhikvi
član

Odgovor Napisal/-a gorhikvi »

Wetscream najmehkejše.

Dobre gume za po mokrih koreninah še niso naredili. Mogoče so danes kaj novega odkrili v CERN-u. :)
Odgovori