Izbira plaščev spredaj&zadaj

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
Uporabniški avatar
orlytm
član
Kraj: Bohinjska Bistrica

Re: Izbira plaščev spredaj&zadaj

Odgovor Napisal/-a orlytm »

breznkar napisal/-a:Vozim ene pol sezone. Nemorem dat prierjave s tvojimi želenimi ampak:
+pozimi ne otrdi toliko kot npr Maxxis super tacky
+ni velik balon, kar pripomore k boljši stabilnosti saj se plašč manj spodvija (npr. hitrih zavojih, bandah ...)
+stene so precej debele in se ne predrejo hitro

- če je kdo weight weenie je za cca >100g težja od oglaševane teže :)

drugače pa generalno ima soliden grip.

lp,
tnx ... če si dost vozu maxxis ... lahko oceniš bočni grip pri nagibu ... to je recimo ena stvar, ki mene najbolj zmoti pri maxxis ... v določenem odstotku nagiba, je gripa minimalno, grabi pa "pokonci" in "položena" ... medtem ko je recimo der Baron grippy praktično skozi cel nagib ... za enga, k ne mara preveč nenadnega oddrsavanja je to kr podatek :oops:

se pa strinjam, da se baron/kaiser pri hitrih zavojih res znata mal nesigurno delovat ... mislim, da bom poizkusil srečo z novim carjem ... poročam, ko jih bom malo uvozil :)
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
breznkar
član

Odgovor Napisal/-a breznkar »

orlytm napisal/-a:
breznkar napisal/-a:Vozim ene pol sezone. Nemorem dat prierjave s tvojimi želenimi ampak:
+pozimi ne otrdi toliko kot npr Maxxis super tacky
+ni velik balon, kar pripomore k boljši stabilnosti saj se plašč manj spodvija (npr. hitrih zavojih, bandah ...)
+stene so precej debele in se ne predrejo hitro

- če je kdo weight weenie je za cca >100g težja od oglaševane teže :)

drugače pa generalno ima soliden grip.

lp,
tnx ... če si dost vozu maxxis ... lahko oceniš bočni grip pri nagibu ... to je recimo ena stvar, ki mene najbolj zmoti pri maxxis ... v določenem nagibu, je gripa minimalno, grabi pa "pokonci" in "položena" ... medtem ko je recimo der Baron grippy praktično skozi cel nagib ... za enga, k ne mara preveč nenadnega oddrsavanja je to kr podatek :oops:

se pa strinjam, da se baron/kaiser pri hitrih zavojih res znata mal nesigurno delovat ... mislim, da bom poizkusil srečo z novim carjem ... poročam, ko jih bom malo uvozil :)
Težko podam kakšno realno oceno kar tako počes v primerjavi z maxxisom. Sedaj imam namontirano zadaj minion R 2.5 60a in 2.4 kaiser spredaj in nimam občutka da bi se minion kar naenkrat odlepila. Obistvu ravno nasprotno. Ima soliden grip pri nagibu. Je pa res ko presežeš je "tista meja malo bolj na tanko".

Kar se tiče primerjave Kaiser spredaj in Minion zadaj imata obe podoben grip pri nagibu. Pri povsem pokončni vožnji Minion itak bolje bremza zaradi širokih in visokih prečnih.postavljenih čepov. Seveda se vse spremeni v mokrem kjer mehka kaiser zmes veliko manj drsi od Maxxisove srednje trdote 60a. V blatu se zapackata tam-tam.

Prav tako majhnega kotalnega upora ni za pričakovat kljub temu da so čepi precej nizki.

Lahko bi jo primerjal s Swampting, ki sem jo imel gor pred tem ampak je nemogoče dat realno oceno, ker dobiš napačen občutek saj avtomatično primerjaš s staro v znucanem stanju.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

breznkar, lahko samo eno vprašanje - ti to furaš Kaiser Projekt, ali samo Kaiser? Mene tale Projekt čaka, da jo sprobam z Der Baron spredaj in Projekt zadaj, ampak ni ne časa ne volje trenutno. :roll: :)
Malo me zanima, kaj pričakovati....
...live for something or you'll die for nothing!
denčiminerči
član

Odgovor Napisal/-a denčiminerči »

cebe napisal/-a:breznkar, lahko samo eno vprašanje - ti to furaš Kaiser Projekt, ali samo Kaiser? Mene tale Projekt čaka, da jo sprobam z Der Baron spredaj in Projekt zadaj, ampak ni ne časa ne volje trenutno. :roll: :)
Malo me zanima, kaj pričakovati....
Zmontiraj Kaiser Projekt spredaj in Butcher sx zadaj...
Uporabniški avatar
orlytm
član

breznkar napisal/-a:Težko podam kakšno realno oceno kar tako počes v primerjavi z maxxisom. Sedaj imam namontirano zadaj minion R 2.5 60a in 2.4 kaiser spredaj in nimam občutka da bi se minion kar naenkrat odlepila. Obistvu ravno nasprotno. Ima soliden grip pri nagibu. Je pa res ko presežeš je "tista meja malo bolj na tanko".

Kar se tiče primerjave Kaiser spredaj in Minion zadaj imata obe podoben grip pri nagibu. Pri povsem pokončni vožnji Minion itak bolje bremza zaradi širokih in visokih prečnih.postavljenih čepov. Seveda se vse spremeni v mokrem kjer mehka kaiser zmes veliko manj drsi od Maxxisove srednje trdote 60a. V blatu se zapackata tam-tam.

Prav tako majhnega kotalnega upora ni za pričakovat kljub temu da so čepi precej nizki.

Lahko bi jo primerjal s Swampting, ki sem jo imel gor pred tem ampak je nemogoče dat realno oceno, ker dobiš napačen občutek saj avtomatično primerjaš s staro v znucanem stanju.
pa evo, kljub temu, da težko, ti je popolnoma uspelo ... predvsem to me namreč zanima, neko osebno mnenje izdelano na tvojih izkušnjah. Sj ne iščem na forumu nek objektiven in obširen test in fiksno sodbo. Mal delimo mnenja in izkušnje, to je to :) Osebno sem pač firbec in rad preizkušam novosti, ker mi je to tut nek "gušt" :)

drugač sm lih o tem govoru, kar si ti zapisu kot "tista meja mal bolj na tenko" ... ko sm sam vozu maxxis minion, je blo to tisto, česar se nisem mogu zares privadit. Pa niti pod razno ne želim neki razpredat, da je to zdaj neka slabost, ker je jasno, da maxxis dela neki prav, če je že tolk časa gladko vodilna izbira večine performance šoferjev :)

prevaga pa mi seveda grip BC mešanice na koreninah/skalah, ki je pač res neprimerljiv s čimerkoli kar sem do sedaj probal, vključno s schwalbejevim goagluey čigumom ... ta hudič nek odstotek sigurnosti nudi celo na mokrih koreninah in skalah ... razvajen od continentala, sm se prve fure z maxxisom v mokrem samo praskal po glavi, kadar se nisem pobiral s tal :oops:
sj po parih furah sem se mal navadu, da je pač drugače in pol je šlo čist solidno, sam BC te tu precej razvadi in postaneš kr mal nepreviden, k te guma rešuje iz zajebov :lol:
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Odgovor Napisal/-a PJ »

Pa se moj "problem" :) Do sedaj sem ze kar nekaj let vozil Schwalbe Racing Ralph (26x2.25) zadaj in isto dimenzijo Rocket Ron spredaj. Zadnji dve leti se vsaki znova zajebavam spraviti ta dva UST plasca na Shimano XT wheelsete in to je eden izmed razlogov, da sem zacel gledati za cem drugim (no pa cena Schwalbejevih gum pocasi tudi postaja absurdna). Pred UST verzijami RR in RoRo, sem vozil navadni EVO verziji istih gum, in za menjavo (res da z drugimi obroci) nisem nikoli potrebal nobenega orodja, pac pa je guma kar padla gor ali dol.
Sedaj pa moje opcije, ce ima slucajno kdo izkusnje.
1. Ostanem tam kje sem, se pravi Racing Ralph in Rocket Ron EVO UST in se enkrat letno (ce je vse po sreci) zajebavam z menjavo in polovici Kranjskega prebivalsta dam veselje s komplet listo poznanih in manj poznanih kletvic?
2. Poskusim Racing Ralph in Rocket Ron EVO ampak navadno tubeless ready verzijo, za katero pa sem prebral kar nekaj slabih stvari v povezavi z uporabo kot tubeless gum?
3. Mogoce zamenjam na Continental Race King/X-King RaceSport?
Obstaja kdo, ki je ze vozil te stvari in se mu da napisati izkusnje kako se kaj obnese? Zares iscem bolj xc gumo, se pravi hitro, dokaj lahko (tam okoli 500g), z oprijemom nekje v stilu trenutnih RR/RoRo, ter pa seveda primerno oz. bolje receno normalno delujoco v tubeless opciji.
Trance4Bike
član
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Trance4Bike »

Za Continental Race King lahko povem, da odlična guma z tako nizko ceno. Na začetku sem se k mal bal, da bo rada pokal na isterskem terenu; pa je nikol še nisem poču. Res pa, da jo trenutno samo, kot sprednjo uporabljam. Oprijem je dober in ne čutim, da bi imela kakšen kotalni upor, da bi zato počasneje vozil. Tako, da, ko si zadnjo gumo znucam si jo bom sigurno še zadi montiru.
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

Pa dela kot tubeless? Ker bolj kot berem te stvari manj mi je jasno. Ljudje pravijo, da naj bi bile RaceSport verzija tubeless ready, na Conti webu ni o tem podatki ne duha ne sluha, naj bi bila pa ProTection tubeless ready, medtem kot UST verzija nima Black Chili compounda, ki naj bi bil neprimerno boljsi kot navaden iz katerega je UST verzija.
Uporabniški avatar
matejstyle
član
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a matejstyle »

Imel Mountain King, so blile za en KurA*!! Zadaj 2.2 katastrofa, veliko defektov, spredaj 2.4, balon, v suhem je dobr grabla, mal mokrote- katastrofa!!! Edino kar je dobr pri teh gumah je teža!
Shake Stuff Up!
Spletni Album
marko01
član

Odgovor Napisal/-a marko01 »

Jst imam pa vprašanje, če ima kdo kaka priporočila glede gum za XC kolo, voženo tako po asfaltu kot po terenu - kamenje (dokaj agresivnem za gume). Trenutno imam še original Continental RaceKing 2.2 in so problemi sploh po mokrem terenu, da blata ne omenjam.
Sem pa pripravljen tudi malo bol gonit po asfaltu, samo da teren dolj grabi, tako za gor, kot za dol.

Gume so pa 29".

Hvala za pomoč
kukowsky2
član

Odgovor Napisal/-a kukowsky2 »

meni osebno najbolš Spredaj: maxxis minnion dhf exo
zadaj maxxis highroller 2 exo :)
Uporabniški avatar
Numerik
član
Kraj: Trbowle

Odgovor Napisal/-a Numerik »

Maxxis High Roller 2.1/1.9
lp
Uporabniški avatar
breznkar
član

Odgovor Napisal/-a breznkar »

@cebe

kaiser projekt 2.4
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

matejstyle & marko01 za po mokrem po moje nobene od "normalnih" xc gum niso kaj prida. Tudi to kar vozim sedaj je takoj, ko je malo vlazno (niti ne mokro) bolj kot ne dovolj da se pripeljes do doma, to je pa to. Rocket Ron je sicer malo boljsi kot Racing Ralph ko pride do mokrih terenov, ampak dalec od tega, da bi bil ne vem kako suveren.
Uporabniški avatar
matejstyle
član
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a matejstyle »

To itak, ko postane mokro, je od riderja velik odvisno.. ampak, meni je še vedno crap guma! :?
Shake Stuff Up!
Spletni Album
simkoooo
član
Kraj: Tacen, Ljubljana

Odgovor Napisal/-a simkoooo »

Po mokrem se RoRo spredaj še nekako obnese, je pa odvisno od voznika seveda.

Pri Schwalbe plaščih sem opazil, da grejo veliko težje na obroče kot pa Maxxis, npr vse Maxxis plašče, ki jih imam dam gor/dol na roke, pri RoRo pa moram uporabit orodje.
Glorfindel
član

Odgovor Napisal/-a Glorfindel »

Pozdravljeni !

Imam MTB z plasci Continental Race King 2.2, vozim pa se 95% po asfaltu. (Vem da so za asfalt boljsa Touring ali Cestna kolesa, pred tremi leti ko sem kupoval kolo sem vzel v zakup tudo to da sem debel in nisem hotel da se mi kaj zvije/zlomi ko naletim na prvo luknjo zaradi moje teze. Moja logika je bila : MTB je bolj masiven, ter na sirsih gumah se teza razporedi na vecjo povrsino kot pri ozkih).

Sedaj sem malo shujsal in bi rad sel malo hitreje po asfaltu/cestah. Koliko bi se poznalo ce dam gor cestne plasce ter katere priporocate, in na kaj moram gledati pri nakupu le-teh. Na internetu sem opazil Continental Sport Contact, in me zanima ce ima kdo izkusnje z njimi ?

Vidim tudi da so razlicne sirine: 26*1.3 in 26*1.6. Zanima me kaksna je razlika - za koliko bi bile 1.3 hitrejse od 1.6 (ce bi bile) ter kaksne so prednosti/slabosti sirsih in tanjsih plascev.
In se zadnje vprasanje: Kako vem katere dimenzije plascev bodo sploh sle na moje obroce ? Imam to kolo: http://archive.fujibikes.com/archivebik ... AHOE%20PRO

Ce so vprasanja butasta se opravicujem in hvala za odgovore !
Uporabniški avatar
Berger
član
Kraj: Ruše siti

Odgovor Napisal/-a Berger »

Sem lani namontiral Continental Sport Contact širine 1.6...
Vse skupaj je zgledalo kot 24" bike, dokler nisem pri kolegu videl da je na Giant Reign-a namontiral 28" obroče z ozkimi gumami - dec mor lajk it.
Po moje ali menjaj obroče, še bolje pa menjaj bajk. :D
Gasa!
marko01
član

Hvala vsem za mnenja :)

Glede mokrega terena, se ne mislim preveč vozit, le pač če te kdaj dobi kak dež ali pa da naletiš na še ne posušen teren, tak kot PJ rekel, da prideš do doma :)

Glede gladkih cestnih gum pa tudi jaz poslušam od "cestnih kolesarjev", vrži to krampo dol pa daj gladko gor, ampak imam raje malo več napora po asfaltu in vec samozavesti po terenu kot pa obratno.

Drugače pa, baje (tak pravijo tisti na spelcialkah), 100km na MTB na sedanjih RaceKing 2.2 gumah je podobno kot 150km na specialki, po istem terenu..

Razlika je zagotovo velika :)
Glorfindel
član

Odgovor Napisal/-a Glorfindel »

Vem da bi bil cestni najboljsa izbira za po asfaltu ampak ni denarja zato sem me ravno zanima ce je 100 km po asfalku ekvivalentno 150 km na specjalki koliko je taksno razmerje priblizno ce dam na MTB slick gume - se pozna sploh kaj ali je brezveze ?
marko01
član

Glede razlike na gorcu imet glatke in ožje gume ter "kramparce" široke je razlika ogromna, je pa res da boš rabil zvinček na balanci ali pa malo glasilk da boš opozarjal pešce nase, medtem ko z kramparcami tega ne rabiš ;) :lol:

Glede primerjave 100km in 150km ni zdaj neko dejstvo, ampak pomoje pa ni daleč stran...
Uporabniški avatar
Dolenccc
član
Kraj: Nm, lj

Odgovor Napisal/-a Dolenccc »

Jaz neke bajne časovne razlike nisem naredil naredil z gladkimi gumami(continental sport.. 1.6), kot prej s kramparcami (bontrager FR3 2.35), na svoji "cestni trening turi", ki je okoli 50km. Kljub temu da se mi je zdelo da gladke gume veliko bolj letijo in klance kar požiram, je bil čas na koncu primerljiv. Profil furce

(spet moje mnenje)
Če se da guma napumpat in ni kakšna mehka različica, bo letela.

S tem da izgubiš možnost, da se res na vsak teren zapelješ, prestave se olajšajo, kar zna na gorcu za po cesti predstavljat problem :).
Če grem kak cestni maraton peljat dam vseeno gladke gor, ampak bolj za to ker sem plunil tistih švoh 50eur zanje in jih moram vsaj znucat + placebo efekt tudi nekaj šteje :D

Še to, ker sem šele zdaj videl kake gume voziš. Nekaj takega jaz sedaj uporabljam(ritchey shield), pa se mi zdi čisto vredu, kašenga specjalkarja prehitim, mene pa kak upokojenec na (skoraj) rogovem kolesu. Tko da za pelat so.
laksikon
član

Odgovor Napisal/-a laksikon »

Glorfindel napisal/-a:...koliko je taksno razmerje priblizno ce dam na MTB slick gume - se pozna sploh kaj ali je brezveze ?
Težko ti povem točno razmerje, ampak definitivno je ogromna razlika. Včasih sem imel dodaten wheelset in cestne gume gor, uporabljal sem Sport contact 1.3, ritchey tom slick 1.4 in 1.0. eno obdobje sem imel dodatnega gorca predelanega za cesto.
Te gumice nabiješ na max. tlak in to letiiiiiii, samo ti hitro zmanjka prestav :D Takrat sem še gledal na prevožene kilometre in povprečno hitrost.
Cestnih gum več ne uporabljam, ker sem bolj za offroad, kot pa za asfalt in divjake na cesti.
Če že tura obsega dosti asfalta napumpam gume na max. in potem spustim na terenu.
Na žalost še vedno obsegajo moje ture tudi asfalt, da pridem do zanimivih odročnih krajev in zato tudi izbiram neke bolj hitre XC gume (manjši čepki, bolj skupaj). Niso pa spet dobre za ves teren - pač univerzalne gume ni.

Prvo moraš razčistit pri sebi, kje se hočeš furat, če asfalt, definitivno cestne gume. Jaz pač nisem zdržal, tudi ko sem se odločil za asfaltno turo in sem se peljal čez kakšne lepe kraje, kjer bi lahko raziskoval, ampak do tja je ponavadi gozdna cesta, makadam jaz pa s cestnimi gor arrr:(
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Je ze kdo vozil Hans Dampfa zadaj in sicer PaceStar in Performance - zanima me primerjava med obema koliko dobro se drzi terena in kako je z obstojnostjo.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

Odgovor Napisal/-a BOR-M »

Tako zgleda po štirih dneh zlorabe PaceStar,
Slika

Nasploh so zadnje cajte Schwalbe bolj boge, stranski čepi se nenormalno hitro natrgajo.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
Matiček
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matiček »

A to si čepe poščipal, za kakšno dirko :mrgreen:
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
sch3ll3
član

Odgovor Napisal/-a sch3ll3 »

Tudi sam opažam da mi zadaj nobbynica precej hitro pobira. Zanima me kaj priporočate kot alternativo. Nekako imam nagledano rubberqueen, saj se chilli hvali po oprijemu ter po vzdržljivosti. Želja je še da guma ni prepočasna in pretežka. Hvala za predloge.
TINKO
član
Kraj: pod Čavnom

Odgovor Napisal/-a TINKO »

Dobro dela dokler se ne obrije, vendar je to prekmalu.

Slika
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Pa dobro, kaj za vraga delate s temi gumami?Z blokiranim zadnjim kolesom po pol spusta?Sem gledal Hans Dampfe na Nejcevem biciklu v Gemoni in je zadnji po dveh ali treh tekmah (in kar nekaj dni kolesarjenja se vmes) nekje tretjino obrabljen in brez potrganih cepkov, pa lih malcek bolj pici za dol od povprecja.

Marko
Uporabniški avatar
mrd
član
Kraj: Notranjsko-kraška regija

Odgovor Napisal/-a mrd »

problematiks napisal/-a:...pa lih malcek bolj pici za dol od povprecja...
Hehe... a praviš, da lih malček bolj od povprečja :D :D
Kolikor sem ga gledal v nedeljo bi to kar držalo... za gor.
Za dol pa res en malček malček bolj bolj bolj kot povprečje :)
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Ej, za gor sem ga se prehitel, razturam :P

Marko
TINKO
član

problematiks napisal/-a:Pa dobro, kaj za vraga delate s temi gumami?Z blokiranim zadnjim kolesom po pol spusta?Sem gledal Hans Dampfe na Nejcevem biciklu v Gemoni in je zadnji po dveh ali treh tekmah (in kar nekaj dni kolesarjenja se vmes) nekje tretjino obrabljen in brez potrganih cepkov, pa lih malcek bolj pici za dol od povprecja.

Marko
Nisem ravno pristaš blokiranega zadnjega kolesa, pa sem vseeno zgubil večino čepkov na bokih. Saj po sredini so še vsi :wink:
Uporabniški avatar
hnkskywalker
član
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a hnkskywalker »

Na kateri varijanti(pacestar, trailstar)?
TINKO
član

trailstar
Uporabniški avatar
bici
član

Odgovor Napisal/-a bici »

Pacestar zadaj po 20 furah vključno z bike parkom še vedno ne kaže večjih znakov zlorabe. Je pa res da ne vlečem črt.
Trailstar je drugače mišljen za spredaj.
TINKO
član

Slika

Zaviranje ni nič krivo vsaj pri meni ne. Pa tudi čepi se ne trgajo u radialni smeri, kar bi kazalo na to ampak iz notranje strani proti zunanji in ko se dovol natrgajo se vanje lovi trava pa tudi pri nagibu v ovinek deluje guma kot bi se svaljkala in drži bol bogo.
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

Pri vseh tehle problemih s Schwalbejem se človek resno vpraša, zakaj to še kupujete? Resno no, sem v tretji sezoni na Maxxisih (High Roller prej dobri dve, od konca lanske HR 2) in zadeva pač drži. Ja, slabo se kotalijo HR-ji, ampak dobro, zagrabijo in zdržijo dve sezoni (60a zadaj, prej 42a spredaj, zdaj 3C spredaj).
Uporabniški avatar
yogo
član

Odgovor Napisal/-a yogo »

Vsaj kar se gum tiče, je Spešalabajz super ( Clutch SX, Butcher SX, Purgatory ... z vsemi zelo zelo zadovoljen).
Uporabniški avatar
orlytm
član

včer prvič nataknu Der Kaiser 2.4 Projekt ...

lahko potrdim, da so občutno hitrejše kot Der Baron 2.5 ... kar se pa ostalega obnašanja tiče, bom mogu pa še par fur narest, da bom lahko kako primerjalno oceno dal. V Wagrain-u je taka podlaga, da vsaka guma drži vrh glave in posledično ni nekih referenčnih točk ... :)
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jabooz »

nekaj novosti od švalbeja
link >>
Uporabniški avatar
Izi
član

Odgovor Napisal/-a Izi »

Jabooz napisal/-a:nekaj novosti od švalbeja
link >>

sam če mi jih zastojn dajo,...
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

če bi franc švalbić moral pojesti vsak čep, ki se je utrgal z njegove gume, bi bilo to res hec za videt.
Že sam kup teh utrganih čepov bi bil velik za en hrib. :mrgreen:
sch3ll3
član

Men se rock razor dopade :), 660g, ko skurim nobbyje bom najbrž sprobu.
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

Slika
Monkey Control
zacetnikmtb
član

Odgovor Napisal/-a zacetnikmtb »

Tale tema je zelo obsežna in se je težko prebiti skozi. Mene zanima XC zadnji plašč, 2,1 ali max. 2,25 cole, ki ima dober oprijem na mokrem in je hiter. Trenutno imam zadaj Schwalbe Rocket Ron, ki spodrsava na vsaki vlažni korenini ali kamnu in mi glede na trenutno stanje gozdnih poti ne omogoča oprijema posebej pri vzponu. Vzpon mi je bolj pomemben kot spust, dol grem pač počasi...
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

zacetnikmtb napisal/-a: ima dober oprijem na mokrem in je hiter.
to ne gre skupaj. žal
zacetnikmtb
član

Ja razumem, sem občasni popoldanski rekreativec in vozim bolj navzgor, da gre trebuh dol, mi hitrost ni tako pomembna.
Nekaj je odvisno od zmesi gume nekaj pa od oblike čepov plašča. V čepe Rocket Rona se nabere blato in potem sploh spodrsava. Razen Schwalbeja - R.Ron in R, Ralph nisem imel na kolesu drugega.
Vseeno kakšen predlog?
laksikon
član

Odgovor Napisal/-a laksikon »

ne vem kakšne so najnovejše mešanice pri schwalbe, ampak po mokrem nisem imel nobenih dobrih izkušenj z ronom in ralphom (mokro kamenje in mokre korenine - katastrofa).
sch3ll3
član

@ zaceetnikmtb

Predlagam Specialized Purgatory Control, bolj mehka mešanica in posledično več oprijema po mokrih koreninah in kamenju. Zaradi malenkost bolj konkretnega profila tudi v hrib manj zdrsavajo, pa tudi vrtijo se precej hitro.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

zacetnikmtb napisal/-a:Ja razumem, sem občasni popoldanski rekreativec in vozim bolj navzgor, da gre trebuh dol, mi hitrost ni tako pomembna.
Nekaj je odvisno od zmesi gume nekaj pa od oblike čepov plašča. V čepe Rocket Rona se nabere blato in potem sploh spodrsava. Razen Schwalbeja - R.Ron in R, Ralph nisem imel na kolesu drugega.
Vseeno kakšen predlog?

Hitre gume so običajno lahke in se uporabljajo za tekme. Oprijema imajo malo, načeloma tekmovalci z boljšo tehniko lahko to nadoknadijo, ker je njim predvsem važna hitrost.

Rekreativec bo imel v slabših pogojih (mokro, blato) z tako gumo vedno težave. Zato se obrni proti bolj AM gumam.
Recimo meni je dobra guma maxxis adrent 2,4 za zadaj in jo vozim v 6o trdoti. obstaja tudi, 2,25 širine in ima nižje čepe.

Vsaka guma je kompromis, vprašati se moraš kaj ti je bolj pomembno. Hitrost ali grip. Sam sem zaradi ne zelo dobre tehnike, želje po varnosti (težko si špogam poškodbo), občasnih nevarnih trailih končal na 1,3 kg težki gumi. Po vsej logiki na AM kolesu nima kaj iskati tako težka guma, ampak dol jo ne dam. Je preveč zabavno. :mrgreen:
zacetnikmtb
član

Kakšen je pa Maxxis High Roller na mokrem? Po hribih vidim veliko Maxxisov na AM kolesih.
Glede širine pa se mi zdi, da moj okvir ne bi prebavil zadnje gume širše od 2,3 cole.
Zhiloreznik
član

Odgovor Napisal/-a Zhiloreznik »

zacetnikmtb napisal/-a:Kakšen je pa Maxxis High Roller na mokrem? Po hribih vidim veliko Maxxisov na AM kolesih.
Glede širine pa se mi zdi, da moj okvir ne bi prebavil zadnje gume širše od 2,3 cole.
High Roller je verjetno mal prepočasna za XC rabo, bi pa predlagal kakšno Continentalovo z Black Chilli mešanico. Mountain King je za AM pešvoh, ker je pretanka, za XC pa bi morala biti dobra. Rekordov z njo ne boš podiral, je pa dober kompromis med oprijemom in vrtenjem. Bi se pa izogibal uporabi le te na asvaltnih podlagah in blokiranju zadnjega kolesa, ker jih hitro potrgaš čepe.

Je pa hitrejša kot omenjena Purgatory.
simkoooo
član

Maxxis Beaver spredaj+zadaj! Top šit guma. Ampak, samo za na mokro. Škoda gume na suhem, ker je premehka in jo boš uničil. Sicer ima grip v suhem ampak je preveč občutljiva. Drugače pa, trenutno vozim IKON plašče spredaj+zadaj in so najboljši plašči, ki sem jih vozil. Grip v mokrem je res dober za ''gumo za vse'', guma se dobro čisti. V suhem pa letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Uporabniški avatar
miranmtb
član

Odgovor Napisal/-a miranmtb »

@simkoooo: Katero verzijo Ikon pa voziš?
Ker exo (za tubeless) ima namreč povsod kjer sem gledal zasoljeno ceno.

Ima mogoče kdo primerjavo Maxxis Ikon in Continental RaceKing (BC/Protection) kot gumo za zadaj?
Just pedal, brake, steer, smile.
simkoooo
član

miranmtb napisal/-a:@simkoooo: Katero verzijo Ikon pa voziš?
Ker exo (za tubeless) ima namreč povsod kjer sem gledal zasoljeno ceno.

Ima mogoče kdo primerjavo Maxxis Ikon in Continental RaceKing (BC/Protection) kot gumo za zadaj?

Nimam exo, ker je predraga pa še težja je..

RaceKing sem imel na 4crossu dve leti nazaj pa mi je kar dobro služila, samo se bolj slabo spomnim.. Ni slaba!
TINKO
član

Že kak teden se v velotu trudim kupit oziroma sem že kupil Rubber queen 2,4 ust Tubles, pa mi nikakor ne uspe.Kupil plačal , ko pa domov pridem ugotovim da ni Tubles, zdaj čakam da mi jo zamenjajo, če bodo imeli z kom.
Katero podobno gumo bi še lohk nabavu, Tubles varijanto, ne neke kao tubles saj bo, če bo.
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

Odgovor Napisal/-a R4NDOM »

UST al tubeless ready ?
TINKO
član

V bistvu UST, sam bi bu zadovoljen tud z tako ki bi držala na tubless obroču.
JoJo 2x
član
Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

Odgovor Napisal/-a JoJo 2x »

Maxxis 2ply :D :D Ust obroč, navadna wire drži k šus... :D
Za single ply bi pa verjetn usake tok mal rignla...
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
simkoooo
član

Ardent mislim da je 2.4 UST, vsaj za 29erje je..
Odgovori