Izbira plaščev spredaj&zadaj

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Re: Izbira plaščev spredaj&zadaj

Odgovor Napisal/-a PJ »

Tisto ce rosi, mi je ponavadi bolj kot ne normalna stvar... pri XC gumah in papirnatih stenah, je to standard, tako da me to ze 10 let ne moti vec :) Bolj sem imel v glavi, da se zaradi amonijaka?? guma rada deformira in da naj bi bile Maxxis bolj obcutljive. Nimam pojma koliko od tega je res, se manj koliko casa jih moras vozit da se ti to naredi (ce se ti sploh naredi). Ampak ce nimate problemov s Stanom, potem bom ostal na tem :) S trakovi pa do sedaj tudi nisem imel tezav... zaenkrat (ze tretje leto) mi se vedno original DTSwissovi delajo ok.
Bani
član

Odgovor Napisal/-a Bani »

Meni rosita obe Maxxiski...spredaj HR2 TR EXO, zadaj pa Ardent nevemkeraoznakatočno in Stan's mleko
Obe gumi imata konstatno mastno steno na bokih, na obeh straneh...
Koliko se to pozna na samo poškodbi samih sten, ne vem. Mogoče so stene bolj čigumaste/manj stabilne ?

Sta pa gumi stari 2+ leti in 29"
Na 26" sem prej uporabljal isto mleko na Maxxiskah, in mi ni nikoli solzila.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Odgovor Napisal/-a Andraž »

Uporabljam navadno Stan mleko (obstaja tudi race varianta) že nekaj let brez težav na Maxxis plaščih, večinoma dvostenskih, ki v osnovi niso za tubeless (rosenje po stenah je občasno - normalno....). Običajno nalijem mleko ob montaži in še enkrat vmes potem pa je guma že znucana :)
Enduro boys crew.
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

A ima kdo kak komentar glede mleka z inserti? ARD v enem tednu Stanetu požre latex in ga zmeče v eno ogromno kepo. Mucoff naj bi se baje obnesel dobro?
Uporabniški avatar
trunto
član

Odgovor Napisal/-a trunto »

Šaltam na tubeless.
Grem na Maxxis, vendar ne vem kaj naj vzamem...
XC varijanta, zaenkrat je tole v igri:
Forekaster spredaj, Rekon zadaj.
Je to dobra opcija? Kakšne so druge varijante? Ardent, Crossmark?
Kaj je fora teh EXO, 3C, superduper...? Kaj se splača vzet, pa da nisem ravno prepočasen (rolling resistance pa to...)?

Do sedaj sem imel Schwalbe Ron spredaj, Ralph zadaj, Addix Speedgrip. Hitre, vendar narejene iz papirja. Tako da bi tokrat vzel nekaj malo bolj trpežnega...
Uporabniški avatar
kacu
član
Kraj: Glava

Odgovor Napisal/-a kacu »

Da ne ustvarjam nove teme zaradi ene smeti. Za prijatelja iščem plašče za starega Puch-a Clubman.
Gor piše 28-584 in 26 x 1 1/8 x 1 1/2
Kje se da dobiti kaj takega? Skinwall zaželjen :)
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

To je v bistvu francoski standard 26 col gume iz katerega se je razvil 27,5...
tko da lahko iščeš med treking/road gumami 27,5col...obstajajo v širinah okrog 1,5

recimo
https://www.bike-discount.de/en/buy/max ... yre-887215

tale je pa že mal širša
https://www.bike-discount.de/en/buy/wtb ... ire-571406

pol maš recimo velo
https://www.velo.si/pl.-27.5x1.75-42-58 ... tour-conti
Monkey Control
Uporabniški avatar
kacu
član
Kraj: Glava

Odgovor Napisal/-a kacu »

Si 100%? Vem, da je 27,5 584, nisem pa bil prepričan. Ker tega ne moren nikjer porabit, če ne bo pasalo :)
Rabim pa ca 28 širino, ker je vseeno specialka tole. Izbire ni malo, samo ne najdem s skinwallom.
Hvala
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

ja vzem kirokol 27,5 gumo pa jo gor natakn. Boš takoj vidu.
Monkey Control
Abuh
član

Odgovor Napisal/-a Abuh »

Ok jaz sem zdaj nabavil Maxxis HR..nekaj sem preltel temo...kaj ste rekli da se spredaj splaca gumo nazaj obrnit da boljse pleza? Zadaj pa normalno?
PrimozR
član

What?? :D Kaj ima orientacija (sploh kontra) veze na sprednjem kolesu? :)

HR-je se je različno obračalo v 1. generaciji, so bili celo markirani kot rear in front rotation. V drugi generaciji imaš samo eno smer rotacije, ne glede na to, ali je spredaj ali zadaj. Na splošno ni več gum, kjer bi imel front/rear rotacijo, temveč so večinoma namenske za spredaj ali zadaj. HR je bolj kot ne splošna guma.
Abuh
član

Odgovor Napisal/-a Abuh »

Štima...sem novi na MTB sceni...se se ucim :)
gozdni82
član

Odgovor Napisal/-a gozdni82 »

od maxxisa poleg minion, hr 2 za spredaj,ardent zadaj je dobra kombinacija assegai spredaj ter agressor zadaj,dober kompromis med rolling in gripom
PrimozR
član

Jaz sem bil na HR2 spredaj, Aggressor zadaj, zdaj sem pa na Assegai spredaj zadaj. Aggressorja ne dam več na kolo. Ja, je manjši rolling resistance, ampak grip pri plezanju trpi (ja, vem kaj sem pisal zgoraj, ampak je orenk guma vseeno boljša v tem pogledu), grip pri zaviranju je obupen, je pa res stranski oprijem OK. Ampak meni ni vredno.

Če kdo potrebuje nerabljenega 29x2,5WT EXO Aggressorja, do tell :)
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Primož...ti ga jest kupim. Assgaya mam na lagerju že pol leta in gre kmalu spredaj namesto DHF. Me prav zanima kako se bo obnesu. V čepih je kr nekaj teže. (29/2,5 EXO maxterra)
Z agresorjem sem zadi zadovoljen...najbrž zaradi tega, ker sem pričakoval, da bo bolj švoh, ampak glede na to, da rad furam predvsem v suhem (in letos mi je vreme kr naklonjeno :) ) se dobro obnese. V slabših razmerah pa verjamem, da ni kaj prida. Na lagerju že čaka DHR2 za njegovo menjavo, ko pride jesen. (29/2,5 in 2,4 EXO dual)
HR1/2 me ni nikoli prepričal, predvsem zato, ker exponentno izgublja grip ob obrabi, prehod na stranske čepe je preveč brutalen...HR2 se je tukaj malo popravila.
Monkey Control
PrimozR
član

HR1 je bil res ekstremen, ampak meni je ravno to pokazalo, da je treba kolo nagibati. ZDaj sem bil nekih 6, 7 let stalno na HR2, ampak sem lani slišal precej komentarjev, da to ni to, tudi meni pa se je občasno zdelo, da bi bila lahko guma boljša. Ne vem a je samo placebo, ampak Assegai se mi zdi boljši, je bolj miren, konsistenten, itd.

Tole s težo bi bilo pa smiselno 2x EXO Assegai in insert zadaj na tehtnici vrže 15,7 kg, enako, kot HR2 EXO/DD z dvema insertoma lani. HR2/Aggressor combo brez insertov je bil drobiž čez 15 kg.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član
Kraj: Mjaw York

Odgovor Napisal/-a Lojzepopndekl »

Saj vem da tu načeloma ne menjate plaščev zaradi starosti. Torej moja najdražja ima plašče Rocket Ron stare 5 sezon. S svojimi bogimi 42kg je ful šparovna kar se komponent na kolesu tiče, tako tudi plašči še niso obrabljeni, so pa že vidne manjše razpokice. A je to za v kanto?
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Vladej
član
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Vladej »

Če ima bajk samo za do trgovine in nazaj so 5 let stari in malo napokani plašči ok, nekega MTB-ja se pa jaz z njimi ne bi šel.
Kolesarim, torej sem...
gozdni82
član

Še ena dobra guma je specialized purgatory grid gripton.Vozim plus varianto 27.5 x 3.0 in kljub majhnemu tlaku spredaj 1 bar, zadaj 1.2 se guma tudi na asfaltu lepo vrti brez velikega upora. Plus guma dela cudeze na mokrih skalah in koreninah pri nizkih tlakih ter deluje kot dodaten amortizer da cez teren prakticno letis :D
P_Nut
član

Odgovor Napisal/-a P_Nut »

Kaj pa kakšni predlogi za semi-slick gume zadaj? Minion SS mi je malo ozka. Alternative?
PrimozR
član

Pri Maxxisu Aggressor. Tudi v 2,5 WT izvedbah. Ni pa tako slick, kot je Minion SS.
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

Aggressor in Minion SS naj bi bili semi slick gumi??? Me je kar strah pomisliti, kaj potem po vase spada pod bolj grobe.
PrimozR
član

Kaj drugega kot semi slick pa sta? Pri Minionu je itak v imenu... SS ali semi-slick.
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

Ne vem, definitivno pa tole:
Slika
zame ni semi-slick. Od Maxxisa je mojemu pojmovanju "semi-slick" se najblizje Aspen, pa se to pogojno.
PrimozR
član

Potem je Minion SS bolj semislick kot Aspen. Aspen je pač low profile guma, Minion pa dejansko ima 'slick' del in kockast del. Pač semi. Na pol.

Pa Aspenu lepo piše kaj je, lightweight XC race tyre. Minion SS in Aggressor sta gumi v povsem svojem namenskem segmentu.

Glede komentarja 'bolj grobo', ne vem kaj je 'bolj' grobo, normalni so pač Minion (DHF in DHR II), High Roller II in Assegai. Nekaj srednjega je Dissector, Aggressor je pa pač rear specific, hitra, na pol plešasta guma.
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Aggressor ni niti blizu semi-slick gumam, sredinske čepke ima npr v dimenziji 2.3" visoke 4 mm, pri 2.5" so pa še malenkost višji. Slike znajo biti malo varljive :wink:

Marko
neicheq
član
Kraj: Braslovče

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Js sm dva meseca nazaj montiral Aggressorja spredaj in zadaj v 2.5 širini. Naredil cca. 800km v tem času, večina enduro voženj, težjih vzponov in spustov, brez asfalta.

Guma se obnese tako spredaj kot zadaj na suhem zelo dobro, predvsem je predvidljiva in veš kje je točka zdrsa. Nevem če je ravno rear-specific. Za vzpone dobro grabi, po filingu bolj kot DHR, počepne pa logično na mokrem. Na suhem loose je pa top, pusti precej več veselja kot recimo DHF, ko pride pa do skrajne točke te pa še vedno reši. Vozim jo nekje v okolici 1.5-2.0 bar, odvisno od ture.
Everything that has a beginning has an end.
PrimozR
član

problematiks napisal/-a:Aggressor ni niti blizu semi-slick gumam, sredinske čepke ima npr v dimenziji 2.3" visoke 4 mm, pri 2.5" so pa še malenkost višji. Slike znajo biti malo varljive :wink:

Marko
Ni ravno semi-slick, ima pa sredinski profil nižji od stranskega oz. od drugih gum in ga ima precej bolj na kupu, da se lepše kotali.

Kar se tiče oprijema, moje izkušnje so, da ga je malo (zadnja guma hitro zablokira na zavorah, rahlo obrabljena zdrsne tudi v klanec), dokler nisi na boku. Potem je oprijem dober. Kot rečeno, jaz ga ne bom več vozil.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Meni je Aggressor najboljsi plasc za zadaj (na enduro bajku). Pa je dalec od semi slick plasca. :P
Zdaj, ce tebi ni vsec, ok. Sem preprican, da je krepko, krepko vec zadovoljnih kolesarjev z Aggressorjem, kot tistih, ki niso. Vsekakor ni grob, kot Minion DHR, ampak ima zato manj upora.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

Odgovor Napisal/-a MiLi »

P_Nut napisal/-a:Kaj pa kakšni predlogi za semi-slick gume zadaj? Minion SS mi je malo ozka. Alternative?
Specialized Slaughter
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

whatever napisal/-a:Meni je Aggressor najboljsi plasc za zadaj (na enduro bajku). Pa je dalec od semi slick plasca. :P
Zdaj, ce tebi ni vsec, ok. Sem preprican, da je krepko, krepko vec zadovoljnih kolesarjev z Aggressorjem, kot tistih, ki niso. Vsekakor ni grob, kot Minion DHR, ampak ima zato manj upora.
Js ga stekam, ker meni tudi ne potegne, saj se rad pomatram po tezkem terenu navzgor, kjer prehitro zdrsne. Ceste me ne zanimajo, se makedam mi ne pase za vzpone. ;)
Navzdol pa tud zlo hitro zdrsne na strmih trejlih, kjer se bajka nr polaga... Stekam pa, d aje za neke floe/banda trejle in izi vzpone preko glave, hkrati pa dost robusten.
...live for something or you'll die for nothing!
Fleko
član

Odgovor Napisal/-a Fleko »

Koliko je razlike med HighRollerjem II in Aggressorjem? Sprašujem za teren, ne asfalt.

Vem, da ni univerzalnega plašča, samo ne vem ali sem se odločil prav. Enduro hardtail je postal vsestranski daily (spredaj in zadaj HRII), zato bi tudi plašče imel čimbolj vse stranske. Furam vse XC, lokalne traile, tudi kakšen BP bom obiskal in zadnje čase obiskujem tudi pumptrack-e. S HR zadovoljen, lepo se kotali, hkrati pa nudi dovolj oprijema (izjema je navzdol v mokrem).
Je še kaj bolj univerzalnega, kot HR? Najbolj pomembno je, da imam na trailih dober oprijem.
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Ni vse v profilu. Še več je v zmesi gume...tako da tukaj najprej razčisti.
Monkey Control
Fleko
član

Vem, pozabil dopisati. Trenutno sem na 60a - Maxxpro
M.E.
član
Kraj: Brod

Odgovor Napisal/-a M.E. »

HR 2 je v primerjavi z dhf, dhr itd dosti boljša v blatu, torej bolj univerzalna. Maxxpro zmes je dosti boljša od dual compound na Agressorju. Slednji se zelo podobno vozi kot Švalbe hansdampf v najtrši zmesi.
Fleko
član

Hmmm zanimivo. Trenutno kolikor sem testiral, sem imel več gripa s DHF in DHR II (oba Maxxgrip) v blatu, kot s HRII. Govorimo za dol. Za gor s HRII zaenkrat nisem imel težav, guma lepo pleza tudi v blatu (malo sem tudi pripisal okvirju). Je pa problem, da imam na svojem trailu ilovico in v dežju drsi ko po ledu. Peš v dežju ni variante, da prideš po trailu :mrgreen:

Potem takem je HRII najbolj univerzalna plašč, za mojo uporabo?
Ni potrebe, da je Maxxis.
neicheq
član
Kraj: Braslovče

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Js mam Aggressorja na ebajku za plezat najtežjih (peš) poti gor, kamor z navadnim pač ne bi prišel daleč. DHR ima sicer večje čepe, ampak postrižene, ki jih Aggressor nima. Tako da za gor greta meni gumi zelo primerljivo, za dol pa pri zaviranju Aggressor logično ni tako dober. Pa Aggressor se mi lepše obrablja, ostajajo čepi lepo kvadratasti in sedaj po ene 800km guma še vedno grabi. DHR se je z vsako furo bolj zgladila. Za zimski čas furam Eddy Current, bolj agresivne gume na trgu po moje ni. Nor oprijem v primerjavi s prej omenjenima.
Everything that has a beginning has an end.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Hvala k, da imamo na voljo vec, kot en plasc, tako da se za vsakega najde kaj :)
Jaz ponavadi prej izdihnem, kot pa da plascu zmanjka grip :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jabooz »

Meni je DHR II za spredaj super guma. Boljša kot DHF.
Ker sem pa z novim kolesom dobil DHF Dual compound, sem jo začasno dal zadaj (ideja je bila agressor), pa se DHF DC prav super izkaže za zadaj. Lepo pleza, dovolj tiha, glede upora se mi zdi prav fajn.

Tko da, čudak bil - čudak bom. :mrgreen:
_PRoDiGY_
član
Kraj: EU

Odgovor Napisal/-a _PRoDiGY_ »

Nisi edini, tudi meni je najboljsa kombinacija DHR II 3C spredaj in DHF dual compound zadaj, tako sem vozil do lani, ko je na novem biciklu prisel Aggressor zadaj in DHF 3C spredaj, ki pa ga ne morem dati na zadnjo saj mi ga prehitro pobira zadaj.
aanderle
član
Kraj: Tržič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a aanderle »

Ja. DHF zadaj zaenkrat nima zamenjave tudi pri meni. Vsak si pač najde najboljši približek za tisto kar vozi, potem ga pa izkoristiš kolikor je mogoče. Vsakič, ko sem zaradi premostitve moral uporabljati kaj drugega, (DHR, high roller, Assegai, der baron projekt, butcher, wildrockr), sem ponovno oblekel minion DHF 2.5 DH casing takoj ko sem jo uspel dobit. Svoje d i sem jo fural tudi spredaj, v mehkejši maxx grip različici. No, nato sem pa odkril Shorty maxx grip 2.5. Odtlej, zadnje 4 leta, nisem nasel boljše kombinacije za to kar vozim, kako in koliko vozim. No... Pravzaprav občasno in tudi trenutno, Shorty spredaj kar uspešno nadomesti Assegai v isti različici, pa s postriženimi prehodnimi čepki.
PleaseLogIn
član

Odgovor Napisal/-a PleaseLogIn »

Pozdravljeni MTB-jevci/ke

Prosim za priporočila novih plaščev, ker ti katere sem dobil zraven ob nakupu kolesa so čungalunga in pri večji hitrosti na spustih jim ne zaupam, ker so 1. premehk in brez stranske opore
2. zaviranje... nevem no, vajen sem trekking bajkov s cestnimi gumami, tole zdaj je spooky :lol: Je pa res, da imajo manjši upor, kar mi paše, ampak ne pretehta vsega ostalega.

Jaz: 185cm in 125kg brez opreme
Kolo: CUBE eMTB HardTail
Plašči: Schwalbe Smart Sam, Active, 2.60
Platišča: 29", 30mm notranji premer

Vožnja
Vzponi:
- Največ daljših tur je makadamskih poti 70% / Gozdne potke, kamni, prah, blato etc 30%
Spusti:
- Makadam 50% / Potke, kamni, prah, blato etc 50%

Hitrosti: peljem se za užitek in da čimveč vidim. Pri spustih pa grem rad zelo na nož :)

Kaj bi rad?
1. Trd, nečigumast plašč zadaj
2. Mehkejši z boljšo oporo spredaj
3. Glede obrabe se ne sekiram, ko se obrabi se pač zamenja, edino kar nebi rad, da mi potrga grife :P

Trenutno izmed vsega raziskanega in prebranega se nagibam k MAXXIS-u. DH ali DD zadnji plašč AGGRESSOR (strah me je samo, da me ne bo zadovoljil v mokrem), spredaj pa kak EXO+ Minnion.

Hvala za vse predloge in tudi mal razlage, zakaj priporočate kar pač boste priporočali.
gozdni82
član

Maxxis dhf 2.8 :mrgreen: jaz jih peljem na cca 1-1.2 bar
P_Nut
član

Odgovor Napisal/-a P_Nut »

Klasični DHF/DHR? Za zadaj ne vzet 3C ampak DC, ker drugače ti bo trgalo/cepfralo čepe. DC sicer ne obstaja v EXO+ ali DD izvedbi kar je škoda.

lp
Ricky82
član

Odgovor Napisal/-a Ricky82 »

Kaj nataknit na bike? Dober oprijem na kamenju,koreninah pogojno v mokrih (blatnih) razmerah? Seveda tud na "speglanih" flow trailih. Trenutno imam gor Hans Dampf 29x2.35 Grip po kamenju in koreninah je bolj švoh,kar pa je ostalega je ok. Tud rolling resistance je ql. Nekaj sem gledal v smeri Maxxis DHF 29x2.5 spredi in DHR II 29x2.3 zadi. Opcija je tud Vittoria Martello 2.6 in 2.35. Mogoče še kaj drugega za mix podlago?
PrimozR
član

Kako široke obroče imaš? Je DHF 2,5 WT ali ne-WT?

Predvsem pa, kakšen stil vožnje oz. kakšno kolo? XC trdak običajno dobi druge gume, kot trail bicikel ali pa DH zverina. Pa vse, kar si napisal glede terena, pride v poštev za vse tri ;)
Ricky82
član

PrimozR napisal/-a:Kako široke obroče imaš? Je DHF 2,5 WT ali ne-WT?

Predvsem pa, kakšen stil vožnje oz. kakšno kolo? XC trdak običajno dobi druge gume, kot trail bicikel ali pa DH zverina. Pa vse, kar si napisal glede terena, pride v poštev za vse tri ;)
Ups,sorry za pomankljive info :)
Kolo je trail (canyon Neuron) obroč zadi je 25mm,spredi pa 30mm. Furam pa večinoma traile in singlce z mix podlago.
hyperskunk
član
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a hyperskunk »

Sicer bi tole pasalo bolj pod zgodovino ter optimizem :) ...iščem plašč 26 col, širine do recimo 2.1(50)...za spredaj, bolj profiliran, za mehke terene, pa da ni čisti plastikfantastik. Kaka ideja? thx
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
PrimozR
član

Ricky82 napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:Kako široke obroče imaš? Je DHF 2,5 WT ali ne-WT?

Ups,sorry za pomankljive info :)
Kolo je trail (canyon Neuron) obroč zadi je 25mm,spredi pa 30mm. Furam pa večinoma traile in singlce z mix podlago.
Če hočeš dobro kotaljenje, potem je Minion combo, ki si ga napisal, pomojem OK. Pa DHF-a za 30 mm obroč vzemi WT (kje so dobili idejo montirati 30 in 25 mm obroč mi res ni jasno...). Konkurence (Vittoria) pa žal ne poznam preveč dobro. Se nekako držim 'varnega zavetja' Maxxisa.
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

hyperskunk napisal/-a:Sicer bi tole pasalo bolj pod zgodovino ter optimizem :) ...iščem plašč 26 col, širine do recimo 2.1(50)...za spredaj, bolj profiliran, za mehke terene, pa da ni čisti plastikfantastik. Kaka ideja? thx
Maxxis Beaver... v bistvu se gre za xc mud gumo.

Dobi se v 2.25, obstaja tudi 2.0 samo ne vem če se jo še dobi kje
Monkey Control
Crosswind
član

Odgovor Napisal/-a Crosswind »

hyperskunk napisal/-a:Sicer bi tole pasalo bolj pod zgodovino ter optimizem :) ...iščem plašč 26 col, širine do recimo 2.1(50)...za spredaj, bolj profiliran, za mehke terene, pa da ni čisti plastikfantastik. Kaka ideja? thx
Hutchinson Toro? Čeprav je deklarirana kot 2.15, je precej ožja kot kakšna druga 2.1.
Ricky82
član

Kaj pa combo Švalbe MM/HD ? Je kdo tu ki to oz. je fural? MM addix soft compound in HD addix speedgrip. MM bi dal na 30mm obroč 2.6 in HD na 25mm v 2.35. Good or not good? :mrgreen:
poldy.nowax
član

Odgovor Napisal/-a poldy.nowax »

Zdravo. Da se prislinim debati... :-)
kolo: Remedy 7, 2015, 27,5"

Želja je bolj balonasta guma, a ne preveč groba (nakajo kot trenutna zadnja Bontrager XR3), saj se v zadnjem času vozim (žal) preveč po makadamih in asfaltu :oops: (hja... vem... menjaj kolo/trase.... :roll: ).

Gledam schwalbe nobby nic/rocket ron/racing ralph 2,25 (ali 2,35).
Racing ralph sem že imel pred nekaj leti, večinoma zadovoljen, le preveč papirnata je bila (tako performance kot tudi EVO).

Se Nobby v praksi bistveno slabše vrti od Ralpha?

Hvala!
gozdni82
član

en velik minus plus gum (27.5 3.0…)vsaj jaz opažam je vožnja po mokrem razritem mehkem terenu - z assegai 2.5 wt imam precej več kontrole, tukaj bi se še kakšen shorty še bolj odrezal...
PrimozR
član

Tlaki v eni in drugi pa so kakšni?
Uporabniški avatar
havli
član

Odgovor Napisal/-a havli »

Opažam podobno kot gozdni82.

Tlaki taki, da na stran ne prepogiba in ne sezuva gum.

Lpt
PrimozR
član

Catch je, da sem za plus gume videl komentarje, da so neka vmesna opcija, ki dejansko ni ne tič ne miš. Prednost večje površine pride do izraza pri nižjih tlakih od 'standardnih' gum, ampak baje plus gume pri takšnih tlakih ne dajo dovolj opore in so za malo hitrejšega kolesarja preveč zvijajoče. To se popravi z višjimi tlaki, da guma dobi stabilnost, ampak ji točno to vzame sicer pričakovan oprijem.

Zato sprašujem po tlakih, če je na obeh gumah tlak podoben, je to precej jasna razlaga, zakaj se WT Assegai obnese bolje, ker je Plus guma lahko padla v režim z dovolj opore, a manj oprijema.
Uporabniški avatar
havli
član

Odgovor Napisal/-a havli »

Idealen tlak v gumah je odvisen tudi od celotne teže kolesarja, katera guma je oz. kakšne stranice ima.
Ja razlike v tlakih pri katerih se dogaja to kar je napisal Primož so lahko zelo majhne.
Magic Mary 27.5, 2.8, Addix soft, TLE, folding, spredaj. Pri 14 psi sem imel občutek, da mi bo sprednje kolo odneslo, ker se je bočno zvijala, pri 17 psi je na bolj mokrem (skale, korenine) že začenjala drset. Zdaj poskušam s 16 psi.
Zadaj je bila Maxxis DHR 60 trdote, TR, ostalo sem pozabil, še kar konsistentna pri različnih tlakih. Zdaj je gor Assegai 2.6 WT 3C, mislim da EXO+, precej bolj občutljiva na te majhne razlike v tlakih.

Ja, treba je imet malo več potrpljenja... Mogoče tudi manometer in ne samo občutka v prstih.

Lpt
gozdni82
član

Ko sem se igral s tlaki na plus gumi (purgatory 27.5 x 3.0) pri 0,8 bar je bilo vse super - mehko čez korenine, grip čez mokre korenine skale je bil precej boljši, ko pa sem šel hitro čez zavoj je bilo pa vse skupaj precej nestabilno - zvijanje, zadnja guma je začela bočno drset. Nekako sem našel optimum pri 1 bar spredaj, zadaj 1,2 bar.S takimi gumami za vozit po mojih lokalnih potkah je super, ker tudi ko je dež ni nekega hudega blata so bolj problem mokre korenine, skale in tukaj nizek tlak precej pomaga (kot tudi mehkoba gume in profil). Ko sem zadnjič peljal robe twist trail (karavanke) z precej blata je pa to bilo bolj sankanje po blatu.Tukaj se ožja guma z redko posejanimi visokimi čepi precej bolje obnese.
bjakeb
član
Kraj: el đej

Odgovor Napisal/-a bjakeb »

zima prihaja. zdaj furam butcher grid pa purgatory, oboje 27.5x2.60. mal so že zgonjene, zato bi kupil nekaj za zdaj.. kaksne ideje?
e-bikes are mopeds.
Odgovori