maPZS

Navigacija, orientacija, karte, pripomočki, skratka vse, kar nam pomaga najti pravo pot
Odgovori
Uporabniški avatar
El Tomzo
član
Kraj: Emona-Savus fluvius

maPZS

Odgovor Napisal/-a El Tomzo »

Nova (beta) aplikacija - za tiste, ki gremo naokoli tudi peš ... :D
Glede na to http://www.grs-kamnik.si/novice.php?pid=1014 bi verjetno bilo bolje to objavit na kakšnih modnih forumih ...

https://ktk.pzs.si/novice.php?pid=14652
Vabimo vas, da si s pomočjo naše nove aplikacije maPZS olajšate načrtovanje in izvedbo izletov po 2030 slovenskih planinskih poteh. Zbrani so podatki o več kot 10.000 kilometrih markiranih planinskih poti, ki jih vzdržuje 215 slovenskih planinskih društev.
Podatki aplikacije maPZS so ažurni, saj se dnevno črpajo iz katastra planinskih poti PZS. Doma, na računalniku si lahko na zemljevidu izberete izlet ali turo glede na dolžino, območje, vaše sposobnosti in letni čas.
Isti izlet imate na razpolago v svojem telefonu, s katerim si pomagate med potjo. Če se odpravljate na območja brez signala, si lahko zemljevid in podatke o izletu vnaprej naložite v telefon. Tako jih boste imeli na razpolago tudi kadar ne bo mogoč prenos podatkov.
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Re: maPZS

Kratek review.
Zadeva deluje kot PWA Progressive web application https://en.wikipedia.org/wiki/Progressi ... pplication

Offline način dela hitreje na Chromu kot na Firefoxu (vsaj na Androidu). Problem pa je, da shrani samo zemljevid, ne pa tudi markiranih poti - to pomeni, da se jih v offline načinu ne vidi.
In greš tja kjer je veliko klopov. :D

Beta verzija torej še ni dovolj funkcionalna za offline navigacijo.
Matko
član

Odgovor Napisal/-a Matko »

Uporabniški avatar
El Tomzo
član

pespoti.si ni mogoče naložiti, da bi služila kot offline navigacija na telefonu.
V maPZS pa je lahko del zemljevida downloadaš in ga uporabljaš, ko si v offline. Z zgoraj opisanimi omejitvami beta verzije.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Še malo testiranja beta verzije - PWA preko Chroma.
V offline je mogoče prenesti sled - v online načinu klikneš na sled, da se izpiše ime in podatki, nato jo preneseš na telefon. Na telefon se ti prenese sled + zemljevid. Če imaš več segmentov, pač klikaš in prenašaš dokler nimaš pokrite cele poti, ki jo misliš prehoditi.
Sedaj imaš med Prenešena karte in Moje poti - ločene karte in ločene poti.
Če se ti zdi, da se karte prekrivajo oziroma premalo kažejo, jih izbrišeš - in ti ostanejo samo sledi.
Nato greš na karto in izbereš večjo območje in jo preneseš na telefon.

Prenesena karte so, kot kaže samo v načinu Topo. Tudi ko sem za podlogo izbral OSM, mi je dol potegnilo samo Topo.

Evo, da se v offline način prenesti tudi sledi ... Sicer malo več klikanja, vendar gre to v fazo "skrbno načrtujte turo".
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Za mtb je aplikacija neprimerna - pri kočah ne moreš dobiti informacije oz. filtrirat ali imajo polnilnico za e-bike.
:mrgreen:
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Da ne delam krivico mobilnemu Firefoxu: v android Firefox Nightly deluje bolj tekoče.

https://www.rtvslo.si/mmc-podrobno/alte ... ost/514267
Odgovori