Hramba kolesa na dopustu

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
DavoS
član

Hramba kolesa na dopustu

Odgovor Napisal/-a DavoS »

Zanima me vaše izkušnje glede hrambe koles,ko greste na dopust npr. V hotel - Kranjska Gora?
So dovolj varne te hotelske kolesarnice?Bolša varianta apartma, pa da kolo zapelješ kar v apartma? :P
Uporabniški avatar
Vladej
član
Kraj: Ljubljana

Re: Hramba kolesa na dopustu

Odgovor Napisal/-a Vladej »

Ko gremo s kolesom na dopust se že pred rezervacijo namestitve pozanimamo, kako je s hrambo koles.
S tem kriterijem tudi izbiramo apartma.
Tudi v hotelski kolesarnici imamo kolesa zakljenjena.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Depresija »

Nisem bil v dosti hotelih, zato ne morem podat nekega splošnega mnenja ...
V tistih parih, ki sem pa bil, pa ni bilo z varnostnega vidika dobro poskrbljeno. Kar je nekako logično, saj gre za masovne nastanitve, torej obstajajo nekakšni skupni prostori do katerih ima praktično vsak gost dostop.
V KG sem bil samo v enem manjšem hotelu. 2 dni so bila zunanja vrata skupnih prostorov odklenjena/pokvarjena ključavnica (torej kdorkoli bi želel, če bi vedel za odklenjena vrata, bi bp vstopil v t.i. hotelsko kolesarnico). Moram jih pa pohvalit, ker po mojem opozorilu je bila okvara isti dan popoldne že sanirana.
Moj bicikel sem kljub vsemu zaklenil s tremi ključavnicami (sp.kolo/okvir, zd.kolo/okvir, okvir/radiator).

Glede kriterija iskanja nastanitve, ki ga omenja Vladej.
Dve slabi izkušnji sem imel pri nastanitvah v Italiji.
V večjem hotelu so mi 3x pisno zagotovili da imajo varen prostor za hrambo koles. No, v praksi je bil to slepi hodnik z wc-ji, ki je bil praktično ob glavnem vhodu v hotel. Recepcija ponoči ni delala, vrata vseskozi odprta.
Najlepša cvetka pa je bila v eni manjši t.i. vili s sobami ... kjer so smatrali za varen prostor dvorišče za bajto, praktično na ulici. Vila je bila ob glavni promenadi v samem centru mesta. Ko sem lastnici pomolil telefon z njenim mejlom in zagotovilom da imajo poseben plac za bajke, sem od nje kot obrazložitev dobil zagotovilo, da v tej četrti še niso ukradli kolesa. Sledilo je mukotrpno kreganje in sklepanje kompromisov, saj bajta (kao) ni imela skupnih notranjih prostorov.

Skratka ... vsekakor je najboljša opcija apartma ... in imaš bicikle ob sebi.
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
DavoS
član

Odgovor Napisal/-a DavoS »

Hvala obema za odgovora. Ja je kar problem,ker ne ves kaksne so kolesarnice :| Je res najboljs varianta apartma,vsaj bolj mirno spiš(se posebej če maš draga kolesa) :-P
Odgovori