Maxxis Assegai vs Continental Kryptotal

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
Uporabniški avatar
vr
član

Maxxis Assegai vs Continental Kryptotal

Odgovor Napisal/-a vr »

Maxxis Assegai naj bi bil benchmark za sprednjo gumo. Če se ne strinjaš s tem, da je benchmark, potem vstavi {mojasprednjagumajetop}.

Zadnje čase je slišati, da je Continental boljši. Zato razmišljam, da bi poskusil z Kryptotalom.

Primerjava Assegai-a (MaxGrip - je le sprednja guma) in Kryptotal Enduro Soft. Kakšne izkušnje?
Uporabniški avatar
jerry65
član
Kraj: Soška dolina

Re: Maxxis Assegai vs Continental Kryptotal

Odgovor Napisal/-a jerry65 »

Original na kolesu sem dobil spredaj Assegaia 2.5 maxgrip. Sedaj sem spredaj montiral Michelin DH22 in oprijem je še stopnjo boljši, definitivno.
Minus je edino širina gume - zgolj 2.4 - ter upor, ki ga guma ustvari ob poganjanju navzgor.
Sem pa tudi sam ogromno dobrega slišal tudi glede Continentala. Na tvojem mestu bi poskusil, Michelin me je res zelo presenetil. Javi, če poskusiš Continentala ;)
Uporabniški avatar
vr
član

Odgovor Napisal/-a vr »

@jerry65: verjetno bom res probal. Tudi zato, ker je zaloga Maxxis gum slaba. Imam še eno vprašanje, če kdo ve: Maxxis gume, ki pridejo na novem kolesu imajo bel Maxxis napis, aftermarket pa rumene. Samo zaščita pred preprodajo gum, ali je to tudi razlika v kakovosti? Verjetno prej prvo.

Kupim gumo, stestiram in, upam, napišem izkušnjo.
Uporabniški avatar
b4d
član
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a b4d »

Bel/rumen napis naj bi bil zgolj to, prva montaza/aftermarket, drugih razlik ni. Bolj boli to, da dostikrat ne dobis gumo s takim TPI kot je pri prvi vgradnji potem v trgovini :)
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

jerry65 napisal/-a: 10 Okt 2023 14:47 Original na kolesu sem dobil spredaj Assegaia 2.5 maxgrip. Sedaj sem spredaj montiral Michelin DH22 in oprijem je še stopnjo boljši, definitivno.
Minus je edino širina gume - zgolj 2.4 - ter upor, ki ga guma ustvari ob poganjanju navzgor.
Sem pa tudi sam ogromno dobrega slišal tudi glede Continentala. Na tvojem mestu bi poskusil, Michelin me je res zelo presenetil. Javi, če poskusiš Continentala ;)
Po dolgih letih Maxxisa (High Roller, High Roller 2, Minion DHF in DHR, Assegai, zadaj tudi Aggressor), kjer je vse OK, razen Assegai zadaj je res sidro, sem preizkusil Michelinke. Najprej navadne Wild Endruo (Magi-X spredaj, Gum-X zadaj), potem pa še Racing Line wild endurote, ki so na kolesu še zdaj.

Assegai zadaj je res sidro... Ampak Racing Line Michelinke so pa TROJNO sidro. Ta guma ne gre NIKAMOR. Oprijema neomejeno, zaščita pred defekti glede na izkušnje na dirki zelo dobra, ampak je pa REEEEEEEEES počasna guma. Zares počasna. DH22 ne more biti bistveno drugačna.
Uporabniški avatar
jerry65
član
Kraj: Soška dolina

Odgovor Napisal/-a jerry65 »

PrimozR napisal/-a: 15 Okt 2023 10:07
jerry65 napisal/-a: 10 Okt 2023 14:47 Original na kolesu sem dobil spredaj Assegaia 2.5 maxgrip. Sedaj sem spredaj montiral Michelin DH22 in oprijem je še stopnjo boljši, definitivno.
Po dolgih letih Maxxisa (High Roller, High Roller 2, Minion DHF in DHR, Assegai, zadaj tudi Aggressor), kjer je vse OK, razen Assegai zadaj je res sidro, sem preizkusil Michelinke. Najprej navadne Wild Endruo (Magi-X spredaj, Gum-X zadaj), potem pa še Racing Line wild endurote, ki so na kolesu še zdaj.

Assegai zadaj je res sidro... Ampak Racing Line Michelinke so pa TROJNO sidro. Ta guma ne gre NIKAMOR. Oprijema neomejeno, zaščita pred defekti glede na izkušnje na dirki zelo dobra, ampak je pa REEEEEEEEES počasna guma. Zares počasna. DH22 ne more biti bistveno drugačna.
Ja tudi sam sem vozil spredaj in zadaj assegai prej. Sedaj, z Michelin DH22 Racing Line spredaj je res poznat upor. Je pa oprejem in zaščita res dobra.
Če je glavni cilj oprijem in zaščita so odlične gume, če gledaš pa tudi na kotalni upor in čas vzpona, potem Michelinov racing line odpade. :)
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Tudi Assegai ni ravno guma, ki bi jo jaz zelel imet zadaj :wink:

Marko
TTOCS
član
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a TTOCS »

@vr: opiši vsaj namen uporabe: all mountain, strmo gor in dol, ali asfalt gor, dol pa traili, ali enduro tekme,...Vsaka guma je v doiločeih kriterijih perfektna.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Uporabniški avatar
vr
član

Odgovor Napisal/-a vr »

@TTOCS vse razen enduro tekem + bike parki. Asfalta za gor je zadnje čase vse manj. Gravitacija je primarna, plezanje v hrib je pa za kondicijo. Glede gum: začel sem gledati Conti gume, ker jih zadnje čase zelo hvalijo in zaradi tega ker Assegaia (2.5 WT MaxxGrip) skoraj ne dobiš po naših trgovinah.

Anyway, kupil sem Kryptotal (Enduro front) in jo, seveda, zmontiral spredaj. Vozil sem cca 3 krat in do sedaj je grip v trenutnih razmerah (razmeroma mokro) zelo dober. Nisem šel na polno - pred kratkim sem si zvil gleženj in cvikam.

Torej napišem "recenzijo", ko bom malo več vozil.

* edit: vidim da mi multitasking včasih povozi fokus. Nekaj teksta je bilo čudno zapisano... Popravljeno.
gozdni82
član

Odgovor Napisal/-a gozdni82 »

Maxxis assegai maxxgrip! Se zelo dobre obnese na mokrih koreninah z malce blata kar je vecina trailov katere vozim v tem casu. Seveda z manj tlaka cca 1 bar ker z vecjim tlakom precej prej zdrsnes. Tipicne gume za blato npr. Maxxis wettscream se meni na mokrih koreninah ni najbolje obnesla guma je tako agresivna da je pri zaviranju odnesla del zemlje do korenine na kar sem odletel. Se pravi vec cepov stika z podlago ,zelo mehka zmes, manjsi tlak in sirsa guma pomaga na mokrih koreninah (kar je obratno od zelo blatnih trailov) Od continentala bi jaz probal kryptotal super soft za spredaj.
Uporabniški avatar
vr
član

Odgovor Napisal/-a vr »

Trenutno je se guma (Kryptotal enduro soft) spredaj odlično obnese. Nobenih težav...
Odgovori